Медіація. Після бурі настає тиша
Мабуть не має жодної людини, яка б у своєму житті хоч раз не перебувала в епіцентрі конфлікту, не була його учасником.
Як українці звикли вирішувати проблемні ситуації?
В переважній більшості люди звертаються до суду і довгими роками чекають, що він вирішить. В той час, коли уся світова спільнота вже доводить, що корінь усіх конфліктів криється в чомусь іншому, а не лише в предметі спору. Предмет спору – це лише верхівка айсбергу. І, практично, будь-який спір можна врегулювати мирним шляхом за допомогою медіації.
Хочеться повернутися до недавнього минулого і пригадати як зароджувалися інтернет-магазини в Україні.
Пересічні споживачі звикли до традиційного придбання товарів у магазинах та на ринках. І ось з’являється диво – інтернет-магазини. Спочатку спостерігалося скептичне сприйняття нової форми придбання товарів: «А раптом обдурять?», «А якщо товар буде неякісним?», «А як це можна придбати і не помацати руками той товар?». Йшов час і поступово українське суспільство прийняло таку форму придбання товарів. Згадаємо, що тривалий час комерційна торгівля не мала свого законодавчого закріплення. Але ж хіба це заважало розвитку і поступальному рухові інтернет-магазинів на широких просторах України? І відповідь проста та доведена часом, яку ми спостерігаємо сьогодні.
Розвиток медіації в Україні: через тернії до зірок...
Вважаємо, що й медіація поступово, долаючи перешкоди і упередження, йде вперед, незважаючи на відсутність законодавчого регулювання. Хоча маємо надію, що законодавець виявить все ж таки свою волю і прийме Закон «Про медіацію».
Переважна більшість людей, незалежно від свого соціального статусу і роду занять, боїться чогось нового і невідомого. Такий острах пов’язаний з незнанням і нерозумінням, або з викривленим уявленням про те саме невідоме. Це можна сказати і про медіацію, яка для багатьох є чимось загадковим і новим. Однак, якщо не спробувати цей спосіб для врегулювання конфлікту/спору, то й не можна буде відчути його ефективність.
Інтернет-простір рясніє інформацією про цей, поки що не до кінця збагнений, спосіб врегулювання конфліктів. І кожен, хто знайомиться з цими матеріалами, може скептично сказати: «Та ми й самі так можемо домовитись!». Однак, варто зауважити, що переговори, які проходять без посередника (медіатора), носять хаотичний характер і можуть підвищити рівень ескалації конфлікту. Аби цього уникнути та знайти порозуміння і рішення, які задовольнять усіх учасників конфліктної ситуації, варто звертатися до фахівця.
Пропонуючи послуги медіації, неодноразово можна було почути: «Ми вже намагалися домовитися», «З ним/нею не можливо говорити», «В нашому випадку домовитись не можливо». І тут виникає запитання: «А що ви втрачаєте, якщо спробуєте медіацію?». В переважній більшості, особи, які все ж таки звернулися до медіатора, після її проведення відчувають позитивний соціальний та економічний ефект. Конфлікт врегульовується, усі його учасники залишаються задоволеними результатом.
Медіатор. Хто це?
Медіатори є тими експертами, які володіють необхідними вміннями і навичками аби допомогти сторонам знайти вихід із глухого кута непорозумінь.
Що є важливим для кожного, хто опиняється у конфлікті? Будь-яка фізична або юридична особа, не залежно від предмету конфлікту, має бажання зберегти ресурси: час, гроші, репутацію, емоції тощо. Це саме те, що може надати медіація. На відміну від судового розгляду медіація може тривати в сотні разів менше часу. В практиці зустрічаються непоодинокі випадки, коли спір між партнерами у бізнесі за допомогою медіації вирішувався протягом декількох годин.
Не варто ігнорувати і значні витрати, які несуть сторони звернувшись до суду: судовий збір, адвокати, експертизи тощо. І в цьому питанні медіація має перевагу.
То ж, виходить, що його сторони можуть значно заощадити на судових витратах, на невизначеності щодо судового рішення, на адвокатах, експертах, пошуку доказів, збереженні конфіденційності та власної репутації.
- Парламентський "подарунок" під ялинку для сфери містобудування Любомир Зубач 15:58
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну від КМУ Дмитро Зенкін 15:39
- В новий рік без насильства: символи, що змінюють долі жінок Галина Скіпальська 14:44
- Свідоцтво про право на спадщину: недійсность та судова практика Світлана Приймак 12:34
- "УЗ" повертає не туди Євген Магда 12:32
- Розуміння Сходу Сильвія Красонь-Копаніаж 09:51
- Рік новий, а ти – ні Валерій Козлов вчора о 22:59
- Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку за ініціативою орендодавця Євген Морозов вчора о 21:19
- Реєстрація торговельної марки в Україні і не тільки Віталій Соловей вчора о 17:50
- Рівні можливості – безмежні знання: освіта для кожного Данило Зелінський вчора о 13:15
- Відшкодування шкоди завданої транспортним засобом, яким володіє роботодавець Євген Морозов 28.12.2024 21:07
- Інвестиційний клімат України в 2025 році: виклики та сподівання Олексій Волохов 27.12.2024 23:02
- Вимога щодо посвідчення заповіту при свідках при наявності хвороби заповідача Євген Морозов 27.12.2024 21:08
- Використання подарункового сертифікату платником єдиного податку Євген Власов 27.12.2024 19:07
- Як повернути активи за кордону: адвокатський погляд на спецконфіскацію, практику й виклики Дмитро Зенкін 27.12.2024 13:51
- Бідних стає все більше 575
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 316
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience 96
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році 64
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди 63
-
Прокачування газу в Україні з 1 січня подорожчає учетверо через нульовий транзит
Бізнес 5717
-
Forbes Україна: Roshen зупинив виробництво на фабриці в Угорщині
Бізнес 4728
-
Свято науки у Києві. Хто став лауреатками премії L'Oréal-UNESCO "Для жінок у науці"
Новини компаній 4682
-
Командувач Сил безпілотних систем закликав підтримати "S.T.A.L.K.E.R. 2" на The Steam Awards
Новини компаній 3310
-
12 унікальних традицій та страв Нового року з різних країн — фото
Життя 3256