Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?
Чому хороша ідея - припинити незаконий обіг лісу - перетворилася на недобросовісний інструмент тиску на лісопеперобників Волині, котрі вимагають реформ лісової галузі?
Останнім часом поліція у взаємодії з лісовою охороною, яка до речі є структурним підрозділом Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, активно «контролює» переміщення лісу автомобільними дорогами.
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/02/27/20210227152155-3208.jpeg)
З першого погляду можна було б порадіти такій активізації правоохоронних органів та лісівників щодо контролю з незаконним обігом необробленого лісу, якби не «диявол, захований в деталях».
Саме окремі деталі «спецоперації» можуть вказувати на використання представників Національної поліції України у Волинській області і лісової охорони, як засобу тиску корумпованих лісівників-чиновників на неугодних приватних лісопереробників.
Проаналізуйте самостійно, останніми роками ринок деревини у Волинській області тотально зачищений від будь-яких ознак демократичності і відкритості. Лісівники в «ручному режимі» розподіляють заготовлений ліс поміж «потрібними» суб’єктами господарювання, прикриваючись загальноприйнятими фразами і формулюваннями про «аукціоні» торги тощо.
Більшість приватних лісопереробників Волині, які не вступили в корупційну «схематичну» «співпрацю» з керівництвом Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, не можуть закупити ліс у саме цій області. Такі місцеві біржі, як «Універсальна-Полісся», «Суренж» тощо проводять таємні торги лише для окремих осіб з лотами деревини за цінами, суттєво нижче ринкових про що неодноразово повідомлялося публічно.
Проаналізувавши масив різних даних, можна помітити прямі і опосередковані можливі зв’язки «ручного» розподілу природних ресурсів з деякими гігантами лісоперобки Волині. Але, таке можливе зрощування господарювання приватних та державних підприємств в ході виготовлення та експорту палетної заготовки приносить авторам «схем» сотні мільйонів гривень кешу щорічно (дивись табличку розрахунків) і колосальні втрати для бюджету.
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/02/27/20210227151933-8541.jpg)
Саме через тіньовий ринок деревини і несправедливий розподіл лісових ресурсів Волині лісоперобиники почали публічно вказувати на суттєві проблеми тіньового ринку деревини та висловили недовіру діяльності Товарної біржі «Універсальна-Полісся», вимагають від лісівників і бірж цивілізованих та відкритих правил торгівлі деревиною.
Замість негайних заходів реформування лісової сфери Волині, чиновники придумали досить оригінально вирішити «проблему» з незадоволеними лісопереробниками. А саме: під виглядом боротьби з незаконним лісом – створити неугодним підприємцям проблеми не тільки з доступом до сировини, а й з логістикою. Ви запитаєте, як саме? – Вигадали оригінальну інтелектуальну «схему» «кошмарення» на автомобільних дорогах Волині.
Як все відбувається?
Селище Маневичі має стратегічне значення транспортного коридору, адже по ньому проходить важлива автомобільна дорога, котра з’єднує Волинь з Рівненською та іншими областями, тобто з найбільш залісненими регіонами України.
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/02/27/20210227152240-7345.jpeg)
Нагадаю, що багато лісопереробників через корупцію не можуть закупляти ліс на Волині і змушені доставляти сировину з інших областей. Керівництво Волиньлісу спільно з Головним управлінням Національної поліції у Волинській області облаштували мобільні групи на КПП у селищі Маневичі, на автодорозі М-07 (Київ-Ковель-Ягодин) і активно «кошмарять» лісовози, що везуть сировину з інших областей до «неугодних» лісопереробників.
Байдуже, що надумані звинувачення у невідповідності даних в товаро-транспортних накладних з фактично завантаженим лісом потім не підтверджуються, ні в судах, ні в інших інстанціях. Байдуже, що в судовому порядку такі арешти майна з ініціативи лісової охорони визнаються незаконними та необґрунтованими?
Основна ціль, на мою думку, створити максимум логістичних проблем і їх швидко масштабувати! Ліс передається третім особам, що категорично заборонено і, ймовірно державним лісгоспам. Мало того, що за ліс заплатили кошти, так той же ш самий ліс забирає назад державне підприємство.
Чудова «схема» при мінімальних затратах. При пред’явленні судових ухвал про повернення незаконно затриманого майна, поліція і лісова охорона все одно ліс не повертають, що є серйозним злочином і прямим перешкоджанням господарській діяльності.
Більше того, як виявляється, на кожний затриманий автомобіль є якийсь дзвінок невідомої особи на 102 з повідомленням про злочин, мовляв везуть крадений ліс.
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/02/27/20210227152156-6761.jpeg)
В судових ухвалах чітко вказується на незаконність дій правооохороних органів, більше того, що транспортована деревина є законною. Однак, кого це турбує? Бо злорадна задача – очевидна. Завдяки «кошмаренню» бізнесу збільшити розрив між закупівлею сировини і доставкою на місце переробки.
Відповідно, люди, які задіяні в переробці простоюють, їм необхідно платити податки, порушуються виробничі ланцюги та процеси. Збитки приватних лісопереробників від операцій «кошмарення» зі сторони лісової охорони можуть обраховуватися мільйонами.
Звісно, аби прикрити «хитро-мудрі» мотиви та унеможливити доставку сировини до лісоперобників, які критикують корупцію лісового господарства Волині під «удар» потрапляють і випадкові суб’єкти. Однак, найбільші монополісти-лісопереробники, які тісно прямо і опосередковано пов’язані з державними лісгоспами Волині не мають таких «проблем», як ТОВ «Верба-ВВ», ТОВ «Агропромтехсервіс» тощо.
Не відомо скільки ще триватиме безлад і війна корупціонерів-лісівників Волині з тими підприємцями, які просять цивілізованих правил торгівлі деревиною в регіоні та прозорого ведення бізнесу. Однак, якщо найвищі посадові особи держави найближчим часом не вживатимуть адекватних заходів і не стримуватимуть апетити лісівників-корупціонерів, то ситуація може вийти з-під контролю і завдати серйозних негараздів для регіональної економіки.
На мою думку, вибіркове необґрунтоване затримання транспортних засобів, непропорційні заходи примусу, інші адміністративні та кримінально-правові інструменти тощо, які прямо руйнують логістику постачання сировини «неугодних» лісопереробників – це наглядний приклад, як хорошу і правильну ідею (контролювати та припинити тіньовий обіг деревини) можна зовсім спаскудити та перетворити на інструмент розправи з бізнесом, що вимагає реформ.
1. Хто може прокоментувати дану ситуацію з вищих посадових осіб різних органів державної влади?
2. Коли лісова охорона, яка підпорядкована чиновникам лісової галузі Волині, припинить вибіркове необґрунтоване «кошмарення» бізнесу?
3. Коли буде створений прозорий і доступний ля всіх ринок деревини Волині з цивілізованими правилами торгівлі?
4. Коли, зрештою, правоохоронці перестануть гратися в чужі корупційні «ігри» за тіньовий ринок деревини і завдадуть руйнівного удару по «схематозній» державній переробці лісу, через яку сотні мільйонів гривень опиняються в корупціонерів, а не державних підприємствах чи громадах?
5. Скільки ще лісопереробному бізнесу платити за неефективне управління лісами Волині і задовольняти примхи корумпованих лісівників – «князів» лісу?
6. Коли буде проведене кардова реформа лісівників, щоб люди, які прийдуть, думали над ефективним управлінням лісовим господарством, а не вигадували чергові «схеми» заробітків на базі потужностей державних підприємств.
7.Коли переможе здоровий глузд, а не хворобливі апетити корупціонерів-чиновників?
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/03/22/20210322145958-3386.jpg)
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/03/22/20210322150000-7376.jpg)
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/03/22/20210322150004-1116.jpg)
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/03/22/20210322150051-9163.jpg)
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/03/22/20210322150002-4276.jpg)
![Лісова охорона "кошмарить" лісопереробників Волині?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2021/03/22/20210322150003-9800.jpg)
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393