Чому оцінка майна має очиститися від корупційних "прокладок"
Чого тільки не вигадують, та які тільки бізнес-схеми не просувають, щоб залізти у кишені українців.
Чого тільки не вигадують, та які тільки бізнес-схеми не просувають, щоб залізти у кишені українців. Винахідливість таких «бізнес-ідей» подекуди вражає. А умінню «бізнесменів» приховати справжні цілі і реальні загрози за хорошими, на перший погляд намірами, можна тільки позаздрити. Серед «жертв» винахідливих «бізнес-махінаторів» опинились свого часу й учасники ринку нерухомості. «Потрусити» їхні кишені вирішили через посередників, яких «ввели» в процес внесення звіту оцінки нерухомості до єдиної бази Фонду держмайна. З їх появою українці змушені були сплачувати «податок» за операції з продажу нерухомості.
Як з’явились скандальні майданчики?
У 2016 році згідно із змінами внесеними Верховною Радою до ст. 172 Податкового кодексу, Фонд держмайна зобов’язали створити єдину базу звітів оцінювачів, яку він мав наповнювати, а також контролювати правильність оцінки. Все це робилося з метою унеможливити заниження вартості майна. Насправді такий крок мав би наблизити нас до європейських стандартів роботи ринку нерухомості та справедливого оподаткування. Якби не одне але. У якійсь «світлій голові» подумали, що тут можна непогано заробляти. Тоді почалось найцікавіше. У 2018 році до процесу долучають посередників. Все, що вони робили, це просто «пересилали дані» від оцінювачів до Єдиної бази ФДМ і отримували за це кошти. До того ж немалі. За даними ЗМІ, з липня 2018 року до жовтня 2019 року з населення на користь майданчиків було стягнути понад 700 млн грн. Тобто щодня «прокладки» отримували близько 1 млн грн. Фонд держмайна видав дозвіл на підключення до Єдиної бази оцінювачів чотирьом майданчикам.
Ліквідувати електронні майданчики було одним із пріоритетних і важливих завдань. На це спрямований законопроєкт №2047-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості. Я особисто голосував за нього від початку і до кінцевої перемоги. На жаль, першого разу більшість депутатів нашого комітету не підтримали пропозицію. Те голосування та інформація про ймовірні хабарі, які депутатам буцімто пропонували лобісти майданчиків, стали приводом для скандалу з поліграфом і спілкуванням з САП. Утім не зважаючи на це, нехай і з другої спроби, але ми таки прийшли до революційного рішення. Комітет з фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради підтримав законопроєкт 2047-д про скасування посередників при оцінюванні майна і рекомендував зробити це парламенту. І вже 12 листопада Верховна Рада прийняла проєкт закону за основу. «За» проголосували 378 депутатів.
Що буде далі?
Згідно із законопроєктом передбачається, що продавці житла отримають доступ до Єдиної бази даних результатів оцінки Фонду держмайна. Вони зможуть самостійно заходити в модуль, зазначати в ньому всі дані про квартиру або будинок і отримувати результат оцінки автоматично. Це коштуватиме для них всього 51 гривню. У разі незгоди з результатами оцінювання, продавець житла зможе залучити оцінювача і оскаржити висновки системи. А реєстрація звіту про оцінку та інформації з нього до Єдиної бази коштуватиме близько 300 гривень. Також нотаріуси матимуть доступ до Єдиної бази даних результатів оцінки ФДМ і зможуть перевіряти довідки та звіти про оцінку об’єктів нерухомості.
Чому це важливо?
Прийняття закону спрощує процес оцінки майна перед його продажем. А гроші, сплачені за оцінку та реєстрацію звіту про оцінку до Єдиної бази, будуть поповнювати державний бюджет, а не чиюсь кишеню, в яку через майданчики вже пішли мільйони гривень українців.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393