Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.02.2016 15:50

Особливості національного бухгалтерського обліку

Експерт з питань енергетики Інституту суспільно-економічних досліджень

Про труднощі "некомпетентного тлумачення".

Вчорав інформаційному просторі з’явилася інформація про те, що «Нафтогаз» учетвертому кварталі 2015 року списав безнадійну дебіторську заборгованістьнаселенню та промисловим споживачам на загальну суму 17 млрд гривень. Невдовзі цюінформацію начебто підтвердили різні держструктури.
 
Згодомна сайті Мінекономрозвитку було опублікувало «Звіт про результати роботи 100 найбільших державних підприємствУкраїни за 9 місяців 2015 року», де зазначено що, після провальних результатіву 2014 році, ситуація у «Нафтогазі» потроху вирівнюється за рахунок переходу наринкові ціни на газ. Причина – початок реформ корпоративного управління НАКу. Якнаслідок, «Нафтогаз» завершив січень-вересень 2015 року з прибутком 0,2 млрдгрн, у порівнянні зі збитком - 60,2 млрд грн. у 2014-му. Цей результат невраховує списання безнадійної заборгованості, яке відбудеться наприкінці року.
 
Всуспільстві зчинився галас… І, як з’ясувалося, що списання боргів не відбулося.
 
Виявляється,відповідно до облікової політики «Нафтогазу», якщо протягом року заборгованістьне погашено, створюється резерв таких боргів. Така процедура не передбачаєсписання, або не застосування до таких боргів інших методів повернення їх.Згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності «Нафтогаз» зобов’язанийвідображати свої активи консервативно. Тобто, якщо є підстава для сумніву, щоборжник розраховується вчасно за спожитий природний газ, то нараховуєтьсярезерв на таку сумнівну заборгованість.
 
Отжефактично ніхто ніяких боргів не списував. А прес-служба та фахівці просто незмогли медіа чітко пояснити нюанси бухгалтерського обліку, що застосовується у «Нафтогазі».Це, умовно кажучи, труднощі «некомпетентного тлумачення», які й спричинилигалас…
 
Сподіваюся,що започаткована реформа корпоративного управління «Нафтогазу», яка передбачає створенняпрозорої, ефективно-прибуткової компанії, допоможе й уникнути таких казусів зоприлюдненням інформації.
Відправити:
Теги: нафтогаз
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи