Український бізнес сьогодні: ризики і виклики
Бізнес-спільнота України при плануванні бізнесу на нинішній рік, має враховувати світові тенденції, насамперед у межах європейського вектору інтеграції вітчизняних економічних процесів.
І в той же час зважати на наступні особливості економічного, політичного й соціального розвитку власної країни.
- Російсько-українська війна так чи інакше вносить корективи до бізнес-планів українських підприємців. Так само, як і політика президентів України й Росії. Залежно від посилення чи послаблення впливу з боку лідерів відчуваються зміни на економічному просторі.
- Вибори президента США та його потенційний вплив на українську політику. Справжнє розуміння Сполучених Штатів, їхніх внутрішніх реалій і зовнішньополітичних мотивацій є на сьогодні більш, ніж актуальним.
- Можливий світовий економічний спад. Аналітики у цьому плані не надто категоричні, але не відкидають ймовірності сповільнення економічного росту до кінця 2020 року. На ведення вітчизняного бізнесу впродовж поточного року він навряд чи вплине, але до цього треба бути готовими.
- Великі виплати за державним боргом України перед міжнародними фінансовими інституціями. Якщо раптом МВФ відмовиться підтримувати нашу державу, це позначиться на діловій активності бізнес-середовища.
- Розпад правлячої еліти на окремі групи, темп "турборежиму" нової команди, яка породжує перманентні політичні конфлікти та непорозуміння.
- Напруга, що зростає, між активним громадянським суспільством України та правлячим політичним режимом. У найближчому майбутньому нас може очікувати загострення суспільно-політичної напруги, аж до масових протестів, насамперед навколо ситуації з ринком землі.
Чи можна протистояти викликам і без втрат обійти ризики? Можна з урахуванням поправок на чинники, які обмежують можливість цього протистояння. Виклики, які, ймовірно, залишаться впродовж нинішнього року незмінними – це інституційна слабкість України, відсутність стратегічного бачення з усіх ключових питань та системного плану проведення реформ, слабка економіка, повільне зростання, недостатнє інвестування, значна кількість державних підприємств, неефективний перерозподіл коштів через бюджет, а також протистояння українських державних установ та олігархів.
Представники ділових кіл України готові до таких ризиків. Вони визначили пріоритети, які мають призвести до економічного зростання країни у найближчі п’ять років. Головний з них – це протидія тіньовій економіці, яка, залежно від сектору, коливається від 25% до 60%, що створює нерівні правила гри на ринку та заважає прозорому бізнесу рухатись уперед. Другий – зниження податкового навантаження на фонд оплати праці та тиску на легальний бізнес. Далі - продовження гармонізації законодавства України з нормами ЄС, аби українська продукція відповідала європейським вимогам та бізнес не мав труднощів з постачання продукції з та до ЄС.
Ще – прийняття сучасного трудового законодавства. Про зміни назустріч європейським умовам трудового законодавства бізнес говорить кілька років поспіль. Чи з’явиться можливість відкрити ринок праці України для якісних міжнародних спеціалістів, покаже час.
Серед пріоритетів представники українського бізнесу бачать також доступ до дешевих фінансових ресурсів у вигляді кредитних коштів, сприяння інноваціям, впровадження нових технологій у бізнесі та державному управлінні, інвестиції в розвиток людського капіталу, розбудова інноваційної економіки, що неодмінно має стати підґрунтям для подальшого економічного та соціального зростання країни.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5379