Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.08.2014 01:47
Указ про перевибори. Про що не сказав Порошенко
Тож варто чесно визнати - оголосивши перевибори за старими правилами, Порошенко свідомо запрограмував нас на змістовно старий парламент. Але з помітно більшою керованістю для президента. От і виходить, жити по-новому - це коли всі старі писки напхають в за
Перевибори потрібні - це факт. Та вибори за старими правилами - це ніяке не перезавантаження системи. А лише спекулятивна гра на зміні курсів. Політичних та фінансових.
Поясню.
На сьогодні в нас діє така виборча система - пів парламенту оберуть за мажоритаркою (це коли виборці проголосують за найбільш симпатичного кандидата від певної території), а іншу половину оберуть за пропорційною системою (люди голосуватимуть за симпатичні партії, а за їх списками прийдуть обранці).
Ця система діяла на виборах 2012, вона ж діятиме і зараз. Бо парламент не захотів оновити підхід до виборів, а президент пропонував новий формат якось нерішуче.
Почнемо з мажоритарки. За кого голосують люди? Хто найбільше на слуху.
А хто у нас на слуху? В кого бабоси.
Тож по мажоритарці переважно пройдуть люди з бабосами. Ну і трохи справді авторитетних представників місцевих громад.
Як відомо, грошей повно в олігархів та в друзів олігархів. Тож про якісь демократичний вибір тут і не йдеться. Хіба, що це назва чергової партії. Бо назва "Майдан" вже продається не дуже - кажуть, не свіжак.
А ще в Україні практично не можливо встигнути організувати вибори в Криму та на Донбасі. Через всім відомі події. Це поза касою десь з 20 депутатів. Може і не багато, але в еквіваленті десь як фракція УДАР у цій Раді.
Тож двадцятки обраних не дорахуємось, а ті, хто таки втраплять, навряд чи представлятимуть власних виборців, а будуть виражати волю великого, часто корумпованого, капіталу.
Пропорційка.
Тут наче як Порошенко про виборців потурбувався - вибирай кого хочеш, вимагай від них дій. І навіть п'ятивідсотковий бар'єр тут наче в плюс - комуністи та регіонали з їх майже дохлим рейтингом в Раду не пролізуть.
А хто ж потраплять? Ясно, що Удар, Солідарність, Батьківщина, Свобода, ну і може, ще Громадянська позиція та Радикальна партія Ляшка. Лишимо інтригу і додамо ще якусь темну конячку, типу ПРУ. Разом сім. Всі ці партії оприлюднять перші п'ятірки чи десятки, в які дуже ймовірно увійдуть потужні фігури від громадськості, медіа та політики. І того десь 35-70 чесних обличь від усіх. А як же решта з 225 депів, яких оберуть за пропорційною системою?
Я не знаю. І ймовірно дізнаюсь про обраних лише після виборів.
Як би я не ставився до Свободи чи Батьківщини, та я приблизно розумію, якого лайна ті можуть напхати у список. А от чого чекати від лідерів громадської думки - партії Порошенка та партії Ляшка - мені абсолютно не відомо. І чогось зовсім не віриться, що екс-регіонали всіх мастей із суто чистого альтруїзму зараз пхаються на полуночні посиденьки з президентом. До речі, журналісти зробили про це шикарний репортаж.
Тож партії із темною історією та дутим рейтингом дуже ймовірно напхають по своїй квоті з сотню коруцпціонерів у Раду. І будуть ті вже козиряти партквитками не партії регіонів, а з вилами чи трояндачками на емблемах. Як кажуть, все - заради мандату
Тож варто чесно визнати - оголосивши перевибори за старими правилами, Порошенко свідомо запрограмував нас на змістовно старий парламент. Але з помітно більшою керованістю для президента. От і виходить, жити по-новому - це коли всі старі писки напхають в закриті списки.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411
Контакти
E-mail: [email protected]