Закон про агентів та екстремістів. ПозиціяTransparency International
В разі підписання В.Януковичем закону про іноземних агентів та екстремістів, Transparency International Україна стане ідеальною мішенню для ревносних його виконавців. Що я маю на увазі?
В разі підписання В.Януковичем закону проіноземних агентів та екстремістів, TransparencyInternationalУкраїнастане ідеальною мішенню для ревносних його виконавців. Що я маю на увазі? Мипредставляємо міжнародну антикорупційну організацію та отримуємо фінансуванняз-за кордону. А значить, є іноземними агентами. Ми збираємо деклараціїміністрів, губернаторів та мерів і моніторимо їх стиль життя.А значить, займаємося наклепництвом. Ми впливаємо на антикорупційні реформив Україні, а значить займаємося політикою та є особливо небезпечнимиекстремістами.
Все це за законом ВадимаКалесніченка та Володимира Олійника. Маячня? Зовсім ні, подібна дурня вжебільше року діє в Росії.
Чим ще небезпечний закон? Своєютупістю, чи точніше, тупою силою катка, під накатом якого все перетворюється намлинець. Що я маю на увазі?. Якщо взяти громадські організації, то більшість ізактивних постійно шукає фінансування закордоном. На відкритих конкурсах і запрозорими процедурами. До речі,у тих самих організацій, які дають гроші українськомууряду. Аби той робив хоч якісь реформи.
Так от, отримавши іноземні гроші,організації за законом Колесніченка мають тут-же добровільно визнати себеіноземними агентами. А ще записати фразу «іноземний агент» в свою назву,зареєструватись в спец реєстрі агентів, щомісячно подавати в міністерствоюстиції дані про фінансові надходження та напрямки втрачання коштів іщоквартально звітувати про діяльність в Інтернеті й в урядових газетах. Звіснож, скрізь з позначкою «іноземний агент». Тобто погодитись жити як євреї під часнациського терору. А у випадку незгоди все це робити, організація буделіквідована з ініціативи Мін’юсту.
Чому це відбувається? Перші кулі вжепролітали, коли з’явився так-званий список Царьова. Це перелікшкідливих на думку автора громадських організацій та рухів, які «дестабілізують»ситуацію в державі. Прикметно, що у списку є ми та всі організації, які роблятьбодай якісь помітні зміни в державі. Наприклад, стежать за прозорим витрачаннямкоштів на будівництво стадіонів чи лікування онкохворих, переймаються вільнимдоступом до інформації чи навчають молодь активно користуватись власнимиправами та відверто називати речі своїми іменами.
Логіка царьових, колесніченків таіже з ними проста – активні організації мають бути дискредитовані тамаксимально підконтрольні. Особливо напередодні знакових виборів Президента в2015 році. Тому цей закон і з’явився. Адже він дозволяє контролювати все –людей гроші, діяльність. А при незгоді – просто забороняти діяльність. В Росіїпішли тим самим шляхом. Щоправда там паралельно з батогом вирішили показати йпряник. Чи морквинку. Зокрема, минулого року суттєво збільшили загальний бюджетфедерального конкурсу президентських грантів на підтримку громадськихорганізацій. Щоб було зрозуміло, мова йдеться про двісті мільйонів доларівщороку. Цілком ясно, що таких грошей для громадськості в української державинема. Тож в Україні вирішили просто підім’яти громадський сектор та підмінити громадськуактивність тотальним одобрямсом іпідгавкуванням.
До речі, з журналістами таактивними громадянами ініціатори закону обійшлись ще жорсткіше. Будь-який проявпозиції фактично підвели або під наклеп, або під екстремізм. Для цьогорозробили цілулінійку з півтора десятка варіантів «злочинів» - від їзди в колоні по шість,до стояння біля входу в офіс корупціонера. І за всі ці «проступки» збираютьсядавати цілком реальні тюремні терміни. Якщо закон підпише Янукович, вже нанаступний день міліціянти матимуть юридичні підстави закрити ВСІХ учасниківЄвромайданів та просто перехожих. Або щонайменше оштрафувати на кілька тисячгривень кожного. Думаю, цілком ясно, для чого владі такий закон.
Що збираємося робити далі?Робитимемо все можливе, аби Янукович закон ветував. А рада не змогла його повторноухвалити. Це завдання не тільки для TransparencyInternational, а для всьогогромадянського суспільства України. Адже зараз відбувається чіткий наступ насвободу кожного активного громадянина. Водночас ми будемо продовжувати робитите саме, що і до того. Буквально на днях ми оприлюднили власні пріоритети на 2014-й,серед яких просування нового закону про конфлікт інтересів, розкриття тендерноїінформації в 7 містах України, моніторинг стилю життя 400 високопосадовцівкраїни та ще купа інших корисних речей.
А найсмішніше те, що вчора Кабміннас похвалив за те, що закон Колісніченка вважає роботою іноземних агентів.За законом політичною діяльністю іноземних агентів є будь-які громадськіініціативи, які мають на меті вплив на прийняття рішень державними органами та змінувизначеної ними державної політики. Так от, весь минулий рік TransparencyInternationalУкраїназадовбувала Уряд Азарова, аби той змінив Державну антикорупційну програму. Минавіть бажаний текст програми написали. Вчора Кабмін проголосував за оновлення.І подякував нам за допомогу. А сьогодні ми вже агенти. Не смішно.- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427