Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
16.03.2016 11:25

Зарплата депутата

Народний депутат України 7-го скликання

Голова ВРУ Володимир Гройсман вийшов з ініціативою збільшити витрати на зарплату депутатів із передбачених на цей рік 32 млн грн до 91 млн грн, тобто, майже в три рази. Суспільство вже неоднозначно відреагувало на цю пропозицію. Питання зарплати депутата,

Голова ВРУ Володимир Гройсманвийшов з ініціативою збільшити витрати на зарплату депутатів із передбачених нацей рік 32 млн грн до 91 млн грн, тобто, майже в три рази. Суспільство вже неоднозначновідреагувало на цю пропозицію. Питання зарплати депутата, міністра, будь-якогодержавного чиновника, в світлі боротьби із корупцією, є топ-темою в обговоренніреформи державної служби. Дай Боже, щоб прийнятий закон про держслужбузапрацював із наступних місяців!

Щоб раз і назавжди знятиспекуляції із розміру зарплат держчиновників, в тому числі, депутатів, пропонуюзаконодавчо закріпити рівень зарплати президента, прем’єра, голови парламенту,міністра, депутата, голови ОДА та інших держслужбовців з коефіцієнтом досередньої заробітної плати, яку встановлює Держкомстат України. Нарахуваннязарплати за місяць здійснюється згідно офіційної інформації Держкомстату запопередній місяць.

Яка практика в світі? Вєвропейських країнах, наприклад, зарплата депутата прив’язана до середньоїзарплати з коефіцієнтом від 1,22 до 5,7 (Італія).

Виходячи із даних Держкомстату загрудень 2015 року, в Україні середня зарплата складала 5 230 грн. Відповідно,при коеф. 1,22 - це буде 6 380 грн, при коеф. 5,7 - це 29 810 грн. Адекватно?Як на мене, так.

Отже, залишилося зробити двіречі: 

а) продискутувати із суспільством рівень коефіцієнта до середньоїзарплати для президента, депутата, міністра та інших; 

б) прийняти цезаконодавчо. 

В результаті ми уникнемобудь-яких спекуляцій на цю тему.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net