На "торгову" війну має бути адекватна відповідь
Хтось з жартівників нещодавно сказав: «Якщо війну, розв’язану Росією проти Грузії, Путін назвав «змушенням до миру», то сьогоднішню торгову блокаду українських товарів сміливо можна назвати «змушенням до «русского міра».
Хтось з жартівників нещодавно сказав: «Якщо війну, розв'язану Росією протиГрузії, Путін назвав «змушенням до миру», то сьогоднішню торгову блокаду українськихтоварів сміливо можна назвати «змушенням до «русского міра».
Це гіркий жарт. Кремль в черговий раз показав своє агресивне обличчя, він інадалі продовжує вважати себе господарем на всій території колишнього Союзу.Якою ж була реакція грузинської та української сторін на кремлівську експансію?
У 2008 році у Грузії лилася кров. Державне керівництво маленької волелюбноїкраїни мало мужність відкрито виступити проти велетенської Росії, боротися зацілісність своєї території. Активна позиція міжнародної спільноти зупиниланаступ російських військ. Грузія війну програла. Але для Росії ця війна маладоволі несподівані економічні наслідки.
З початком військових дій різко впала ціна на акції російських компаній іце позначилось не тільки на російському, але й на світовому ринку. Відбуласясерйозна корекція курсу рубля до долару США, коли іноземні інвестори почалипродавати рублі на внутрішньому ринку. На основних російських фондовихмайданчиках ММВБ і РТС торги протягом серпня 2008 року декілька разівзупинялися через падіння індексів для запобігання панічним настроям. Загальнепадіння індексів РСТ та ММВБ за півтора місяці після війни склало понад 40%.Безперервний ріст валютних резервів Росії на тлі нафтового буму змінивсяпадінням: за 30 робочих днів обсяг золотовалютних резервів Банку Росіїскоротився на 38 млрд. дол., або 6,8%.
Що ж у нас? Уряд надсилає до Росії делегацію для урегулювання питань«митної війни». Її керівник, міністр аграрної політики і продовольства УкраїниМикола Присяжнюк, заявляє журналістам, що сторони домовилися створити комісію згармонізації стандартів якості продукції. Це стосується продукції Roshen. А тимчасом на кордоні з Росією станом на 16 серпня стоять цілі ешелони з українськоюпродукцією інших виробників, близько 1000 вагонів. І ще стільки ж на підході. Аскільки виробників завернули свої вантажівки з товаром з кордону, знають лишевони. В результаті неоголошеної «митної війни» українські виробники несутьбагатомільйонні збитки, підприємства зупиняють виробництво, починаються масовіскорочення людей.
Думаю, що жодні комісії не вирішать кардинально питанняукраїнсько-російських відносин і не відіб’ють у Путіна бажання «загнати»Україну до Митного союзу, та не пустити її до Європи. Дійшло до смішного:росіяни не пропускають на свою територію навіть туалетний папір Обухівськоїфабрики! Сирна, м?ясна, шоколадна війна… що далі?
Думаю, що на фоні млявих дій наших урядовців своє слово повинні сказати українці.Російській експансії і «торговій» війні ми повинні протиставити наш українськийпатріотизм. Я підтримую заклик бойкотувати російські банки, гастролі російської«попси», російські фільми, російські радіостанції й телеканали, російськітовари. Ми повинні усвідомити: купуючи пиво «Балтика», ми «саджаємо» українськіброварні, які виробляють не гірший продукт. Російські книжки сумнівноїхудожньої якості теж мають стати об?єктом бойкоту українців. Думаю, щофінансові втрати російської сторони будуть не меншими, ніж у 2008 році.
У ці дні країна має жити під гаслом «Купуй українське, дивись українське,слухай українське!» Таким чином ми, українці, дамо гідну відповідь московськимагресорам, а також почнемо звільняти від чужинської навали український духовнийпростір. Тільки треба це робити всім разом, як кажуть у народі, усім миром.Отакою повинна бути відповідь українського світу «русскому міру»!
- Щодо трагічної авіатрощі літака AZAL в Казахстані Юрій Гусєв 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов вчора о 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко вчора о 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 24.12.2024 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 24.12.2024 11:48
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 805
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 386
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
- JIT – концепція, час якої настав 61
-
В окупованих Росією містах з'явилися компанії з великими оборотами: хто ними володіє
Бізнес 39203
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 13523
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 8218
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 7217
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 6206