На "торгову" війну має бути адекватна відповідь
Хтось з жартівників нещодавно сказав: «Якщо війну, розв’язану Росією проти Грузії, Путін назвав «змушенням до миру», то сьогоднішню торгову блокаду українських товарів сміливо можна назвати «змушенням до «русского міра».
Хтось з жартівників нещодавно сказав: «Якщо війну, розв'язану Росією протиГрузії, Путін назвав «змушенням до миру», то сьогоднішню торгову блокаду українськихтоварів сміливо можна назвати «змушенням до «русского міра».
Це гіркий жарт. Кремль в черговий раз показав своє агресивне обличчя, він інадалі продовжує вважати себе господарем на всій території колишнього Союзу.Якою ж була реакція грузинської та української сторін на кремлівську експансію?
У 2008 році у Грузії лилася кров. Державне керівництво маленької волелюбноїкраїни мало мужність відкрито виступити проти велетенської Росії, боротися зацілісність своєї території. Активна позиція міжнародної спільноти зупиниланаступ російських військ. Грузія війну програла. Але для Росії ця війна маладоволі несподівані економічні наслідки.
З початком військових дій різко впала ціна на акції російських компаній іце позначилось не тільки на російському, але й на світовому ринку. Відбуласясерйозна корекція курсу рубля до долару США, коли іноземні інвестори почалипродавати рублі на внутрішньому ринку. На основних російських фондовихмайданчиках ММВБ і РТС торги протягом серпня 2008 року декілька разівзупинялися через падіння індексів для запобігання панічним настроям. Загальнепадіння індексів РСТ та ММВБ за півтора місяці після війни склало понад 40%.Безперервний ріст валютних резервів Росії на тлі нафтового буму змінивсяпадінням: за 30 робочих днів обсяг золотовалютних резервів Банку Росіїскоротився на 38 млрд. дол., або 6,8%.
Що ж у нас? Уряд надсилає до Росії делегацію для урегулювання питань«митної війни». Її керівник, міністр аграрної політики і продовольства УкраїниМикола Присяжнюк, заявляє журналістам, що сторони домовилися створити комісію згармонізації стандартів якості продукції. Це стосується продукції Roshen. А тимчасом на кордоні з Росією станом на 16 серпня стоять цілі ешелони з українськоюпродукцією інших виробників, близько 1000 вагонів. І ще стільки ж на підході. Аскільки виробників завернули свої вантажівки з товаром з кордону, знають лишевони. В результаті неоголошеної «митної війни» українські виробники несутьбагатомільйонні збитки, підприємства зупиняють виробництво, починаються масовіскорочення людей.
Думаю, що жодні комісії не вирішать кардинально питанняукраїнсько-російських відносин і не відіб’ють у Путіна бажання «загнати»Україну до Митного союзу, та не пустити її до Європи. Дійшло до смішного:росіяни не пропускають на свою територію навіть туалетний папір Обухівськоїфабрики! Сирна, м?ясна, шоколадна війна… що далі?
Думаю, що на фоні млявих дій наших урядовців своє слово повинні сказати українці.Російській експансії і «торговій» війні ми повинні протиставити наш українськийпатріотизм. Я підтримую заклик бойкотувати російські банки, гастролі російської«попси», російські фільми, російські радіостанції й телеканали, російськітовари. Ми повинні усвідомити: купуючи пиво «Балтика», ми «саджаємо» українськіброварні, які виробляють не гірший продукт. Російські книжки сумнівноїхудожньої якості теж мають стати об?єктом бойкоту українців. Думаю, щофінансові втрати російської сторони будуть не меншими, ніж у 2008 році.
У ці дні країна має жити під гаслом «Купуй українське, дивись українське,слухай українське!» Таким чином ми, українці, дамо гідну відповідь московськимагресорам, а також почнемо звільняти від чужинської навали український духовнийпростір. Тільки треба це робити всім разом, як кажуть у народі, усім миром.Отакою повинна бути відповідь українського світу «русскому міру»!
- Місто Умань: його біль вилікує שִׂמְחָה (“радість”) Олександра Смілянець вчора о 19:03
- Порушення правил експлуатації комп'ютерних систем в Україні Іван Бєдний вчора о 15:44
- Як захистити свої права у справах проти ТЦК: ключові юридичні поради. Випуск 1 Павло Васильєв вчора о 15:35
- Прийняття спадщини: сучасні виклики, нюанси та уроки міжнародної практики Світлана Приймак вчора о 14:46
- Поділ спадщини між спадкоємцями, які прийняли її на праві спільної часткової власності Євген Морозов вчора о 10:31
- Кібернасильство як форма домашнього насильства: як розпізнати і що робити? Дмитро Зенкін вчора о 09:54
- Процедура виконання виконавчого листа чи судового наказу: права сторін Павло Васильєв 09.12.2024 16:55
- Тренди нормативно-правового регулювання водневих технологій у 2024 році Олексій Гнатенко 09.12.2024 13:36
- Як українським трейдерам успішно працювати на Nord Pool: умови доступу та юридичні тонкощі Ростислав Никітенко 09.12.2024 12:25
- А3. За межами звіту Наталія Качан 09.12.2024 10:00
- Важливе право на повторну ВЛК: практичний досвід і нюанси Світлана Приймак 09.12.2024 09:54
- Адвокатські справи із корупційними злочинами: як формується відповідальність Дмитро Зенкін 09.12.2024 09:47
- Підстави усунення спадкоємців від права на спадкування за законом Євген Морозов 09.12.2024 09:46
- Мобілізували студента? Суд каже: незаконно Арсен Маринушкін 08.12.2024 17:55
- Неналежне (неповне, недостатнє) обґрунтування позовної заяви: наслідки для заявника Євген Морозов 08.12.2024 10:23
-
Ваша особистість змінюється, коли ви говорите іноземною мовою — дослідження
Життя 7998
-
Росія виводить війська. Як поразка Кремля в Сирії вплине на війну в Україні
6958
-
Чи роблять діти людей щасливішими: що кажуть дослідження
Життя 4028
-
Китай не зміг врятувати сирійську владу. Для України це черговий сигнал
Думка 3882
-
На ринку понад 100 000 вакансій – кого шукають роботодавці
Життя 3293