Здорове харчування для українців: міф чи можливість?
Минулої п’ятниці я відвідала SHE Congress, на якому найбільшу увагу привернула до себе Уляна Супрун з виступом «Як рухатись вперед в оточенні, наповненому агресією та численними «проти». Після доповіді я запитала її про те, що давно вже мене хвилює, особли
Минулої п’ятниці я відвідала SHE Congress, на якому найбільшу увагу привернула до себе Уляна Супрун з виступом «Як рухатись вперед в оточенні, наповненому агресією та численними «проти». Після доповіді я запитала її про те, що давно вже мене хвилює, особливо після цьогорічних подорожей по країні, – про здорове харчування українців. Чи є якісь урядові програми (наприклад, як в Британії просувається тема «5 овочів та фруктів щодня») та що я, як громадянка, можу зробити, щоб покращити ситуацію в цьому напрямку? Адже зміни в харчуванні могли б суттєво покращити ситуацію з захворюваністю та навіть смертністю, адже за словами В.о. Міністра охорони здоров’я України щороку ми втрачаємо півмільйона українців, з яких 160 000 могли б врятувати!
Відповідь пані Уляни була дуже проста – це той напрямок, де потрібно працювати через комунікації, доносити до людей інформацію, повторювати її ще і ще. Також вона запропонувала думку, що до дорослих людей можна доносити інформацію через їхніх дітей, тобто працювати через школи, що може бути більш ефективним. Це була відповідь точно для мене, адже вже три роки я займаюся освітнім проектом Боброквест, який спрямований на те, щоб дітям було цікаво і здорово вчитися. Ми проводимо рухливі квести на різноманітні теми, в тому числі на суспільно-важливі і критичні, такі як безпека на дорогах. Наприклад, цієї весни ми проводили квести «Stop! Look! Wave!» спільно з компанією Вольво Україна і Національною патрульною поліцією України. Такий квест складався з інтерактивної презентації, ігор з макетом перехрестя, іграшковими автівками, вантажівками, перехожими та велосипедистами, ігровою частиною на вулиці, а наприкінці всі учасники могли залізти до кабіни справжньої вантажівки та переконатися, що існують «сліпі зони», в яких водій може не помітити пішохода. Погодьтеся, таке цікаве, нестандартне і максимально практичне навчання школярі запам’ятають значно краще, ніж стандартну лекцію.
Повертаючись до виступу Уляни Супрун - варто мені було почути таку відповідь, як в голові почала формуватися ідея шкільних заходів, де ми могли б доносити інформацію про принципи здорового харчування у ігровій, максимально доступній для дітей формі. Відразу ж я написала про це у себе на facebook, щоб не було можливості відступити. Пост викликав неабияку активність читачів. І вже на цій стадії стало зрозуміло, який спротив в нашій країні отримує будь-яка ініціатива. За добу я отримала: біля 100 лайків, 20 коментарів, біля 10 особистих повідомлень. Серед коментарів і повідомлень до поки що неіснуючого проекту було: 10 – підтримка, підказки і бажання долучитися, 2 – дискусія і вимоги пояснити, що я вважаю здоровим харчуванням, 3 – зрада, нічого не вийде, не варто навіть братися, решта відповідей взагалі не стосувалися даної теми. Тепер я значно краще уявляю, через що доводиться проходити молодій команді нашого МОЗ, якщо навіть проект, якого ще взагалі немає, отримує таку неоднозначну зустріч.
Тим не менш, я не планую відступати і буду існуючими силами розпочинати і розвивати цей проект. Адже у мене теж є діти, і я дуже хочу, щоб вони харчувалися правильно з самого дитинства, тим самим зменшуючи ризик виникнення багатьох хвороб. Крім того, правильний раціон впливає на розумовий розвиток дитини, на її настрій та щоденний стан. Більше конкретних даних досліджень я приведу у наступних публікаціях.
Якщо ви теж не хочете залишатися осторонь питань здоров’я наших дітей і прагнете змінювати країну, то можете слідкувати за розвитком проекту і долучатися до нього поки що на моїй сторінці у facebook. Ми почнемо з серії мозкових онлайн-штурмів, проведемо кілька опитувань, розробимо стратегію і план, та приступимо до реалізації пілотного проекту, я планую, що це буде вже на початку 2018 року. Приєднуйтеся, разом ми можемо змінити світ на краще!
Більше про майбутній проект буде у наступних публікаціях.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386