Д. Павличко: з практики ''сірого кардинала''
Усе, що на віку було...
ЧОМУ ДМИТРО ПАВЛИЧКО ЗАБРАКУВАВ МОЮ ПЕРСОНУ НА ПОСТ ПЕРШОГО МІНІСТРА ІНФОРМАЦІЇ…
Люди рівня Дмитра Павличка помирають раз на століття, тому що й народжуються такі раз на віку. І я теж маю що про нього сказати, хоч зустрічалися всього декілька разів.
Було це тоді, коли Дмитро Васильович був при особливому портфелі — служив ’’сірим кардиналом’’ при Леонідові Кравчуку. Був, напевне, 1992, а, можливо, й 1993 рік. Ураз в Україні виникла ситуація, коли треба було ввести негайно посаду міністра Інформації для організації інтелектуального спротиву московщині. І ось ще одна з найближчих радниць Леоніда Макаровича пані Лариса Скорик якось розшукала мене по телефону і каже:
—Нам конче треба з вами переговорити, приїдьте негайно в адміністрацію президента, розшукайте кабінет з написом на дверях ’’Богдан Тернопільський’’.
Треба було підкорятися. Як не як — права рука глави держави, хоч я й головний редактор незалежного видання. Знаходжусь, буцімто, на безприв’язному утриманні, але…
Відшукав я потрібні табличку на високих дубових дверях. У кабінеті знаходиться Лариса Павлівна і смуглявий симпатичний чоловік з пильним поглядом чорних очей. Починається розмова. Пані Скорик каже, що вона хоче запропонувати мені посаду першого у відродженій українській молодій державі міністра Інформації. Позаяк саме їй доручено підшукати на цей пост потрібну особу. Розповідає, яким важливим є такий пост в Україні, котра нині знаходиться на своєрідному інформаційному роздоріжжі.
Що ж тут могло бути незрозумілим? Але, чесно кажучи, й мені не хотілося кидати напризволяще видання, котре з колишнього бойового листка КПУ мені вдалося вже перетворити на незалежне видання. Добитися того, що в чергу на публікацію в нас ставали посли головних демократичних держав. А це був для розумних людей ще той промовистий факт. Значить газета стала впливовою, її визнають, поважають. Ми вже подали заявку на те, щоб ’’Правду України’’ зробити двомовним виданням після 60 років її ганебної ролі головного зросійчувача республіки, а тепер і молодої держави. І головне — наклад видання став зростати, як на дріжджах.
До розмови підключився молодий та енергійний Богдан Тернопільський. Нині він, як я зумів примітити, трудиться ведучим на телеканалі ’’Прямий’’.
Домовились до того, що за добу чи дві я повинен бути на прийомі у Дмитра Васильовича Павличка. Він тоді трудився головою Комітету Верховної Ради України, а по суті вирішував усі найголовніші кадрові проблеми особисто при Президентові Леоніду Кравчуку.
![Д. Павличко: з практики ''сірого кардинала''](https://blog.patrioty.org.ua/images/2023/01/30105650_.jpg)
Дмитро Павличко
На столі перед ’’сірим кардиналом’’ нової української влади лежала, здається, жовта тоненька папочка. В ній знаходились, напевне ж, різні ’’об’єктивки’’ на мене. За весь час розмови Павличко жодного разу не заглянув до них. Розмова тривала виключно про те, як вгамувати російську експансію нашого інформаційного поля. Я щиро викладав свою точку зору на цю проблему. Розмова тривала хвилин 45-50. Попрощалися весело посміхаючись один одному. Було видно, що головного розпорядника я явно не розчарував. Ось і все, що пам’ятаю із того далекого минулого.
Мою кандидатуру, як я зрозумів, пан поет не схвалив. Позаяк, більше з подібної проблеми мене ніхто й ніколи не тривожив. А мене, зізнаюся, це завжди хвилювало: чому? Чим я йому, головній довіреній особі глави держави, не вгодив? Тим паче, що обраний ним кандидат… у тім, тут краще промовчу…
І ось за років п’ятнадцять після тих подій, я якось іду на Київський книжковий ринок побіля Планетарію, а назустріч мені з в’язочкою першодруків з базару повертається Дмитро Васильович, поруч із ним крокував ще якийсь чоловік. Ось я й зненацька виріс на шляху пана Павличка. Він здивовано зупинився…
Кажу Дмитрові Васильовичу, що я є той і той. Сміючись, говорю, мовляв, співбесіду проходив на високу папаху, а за що забракований не повідомлений. Можливо б, хоч тепер особисто у вас міг би дізнатися, у чому, власне, полягав мій ґанч?
Дмитро Васильович якось, начебто, знизу глянув на мене своїми небесно синіми очима і доволі швидко, начебто ця відповідь у нього давно вже була готова, сказав:
—А як же ж я міг погодити на пост першого міністра Інформації відновленої Незалежної української держави головного редактора російськомовної газети? Та мене б мої колеги заклювали. — Через деяку паузу додав: — Хоча певною втіхою для вас може бути моє теперішнє визнання того, що з другим претендентом я явно помилився…
Ми ще раз щиро поусміхалися один одному і міцно потисли руки.
Тепер уже назавжди…
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386