Віолончель посла Франції в Україні Ізабель Дюмон
Велика французька музична дипломатія.
Можливо, це й правильний вихід: коли власна, національна наша весна буксує, і до нині ще стрягне десь у снігах та поміж ожеледицями у лісах, вибалках і перелісках, потрібно на підмогу гукати сусідську. До прикладу, французьку. Вельми насичену культурно-мистецьким шармом, творами класики і сучасних авторів. Календар життя невблаганний: воно без зупинок котиться в нове літо, в чергову сонячну круговерть і йому потрібен гарний музичний супровід. І такий прибув аж із Парижу...
Цього року Французька весна зайшла в Україну вже в п’ятнадцяте поспіль, і як завжди з Софійської площі столиці. При величезному глядацькому інтересі: під стінами древньої Софії ніде було яблуку впасти, ніде стати...
І ми поспішили всім сімейним гуртом на цей бенефіс.
А на майдані усе виглядало по-чудернацькому дивно. Під величавою Софією спорудили, їй-право, справжню у декілька поверхів дерев'яну ... голуб'янтню. Її, за перелами, аби не повипадали, не приведи Боже, населили музикантами-оркестрантами. Там було два українських музичних колективи з якимись дивними химерними назвами на англійський манер, котрі не захотілося ні запам'ятовувати, ні тут згадувати. Якщо вони не шанують нашої рідної мови, то чому я їх маю поважати, чи не так, панове? Одне слово, як вони до нас, так і ми до них... Що ж, нехай за це критикують мене, кому таке до шмиги...
А ще на тих бантинах розміщувувався і оркестр президента України.
На іншій дерев'яній етажерці ліворуч поселилися співаки-вокалісти. Звідти вони оглядали весь величавий майдан, геть заповнений людом, і щебетали на різні варіації до нас смертних... Звучало незрівнянно гарно, емоційно, величаво. Наповнювало духом життя і закликом до боротьби. Я чекав на довершення "Марсельєзи", ні, її не було...
Навпроти оркестру і співаків на висоті триповерхового будинку, мабуть,на ще одній окремо зведеній висотній споруді розмістився пан диригент. В окремих епізодах, як можна було побачити це в спектральному зображені на стінах Софії, він так емоційно заводився, рвучко й норивисто рвав усе довкруги себе, що аж було страшно за його: хоч би, бідяка, не впав з тієї вишки...
Рівно о 20.30 ударили барабани, скрикнули віолончелі. Зашугали прожектори, по античній Софії поповзли картини. Розпочався франко-український перформанс під дивною назвою «Повітря». Який, як згодом стало зрозуміло, складався з понять «братерство», «рівність», «свобода». Все це вклав у свою оригінальну музику французький композитор Пьєр Тийу, а постановку - з світлом, тінями, прожекторами, шоу-зображеннями на древніх стінах музейної Софії і протилежних будинків площі здійснив українець Владислав Троїцький. Диригував музикант із Люксембургу Гаста Вальтстзинг. Великий музичний віртуоз…
Усе гриміло, плакало, співало. Прожектори підносили музику аж до небес. Я спіймав котроїсь миті себе на тому, що десь там, під основами цих голуб'ятень з оркестрантами і співаками знаходиться... могила митрополита Володимира Романюка, якого колись (на почетку дев'яностих років минулого століття) у бурхливі часи протистоянь віруючих різних конфесій зненацька похоронили під мурами святої Софії. Нині це виглядає зовсім не респектабельно. Як мені видається... Наче глум над могилою. Заперечте, будь ласка, хто може...
![Віолончель посла Франції в Україні Ізабель Дюмон](http://www.liga.net/images/general/2018/06/01/20180601121546-3782.jpg)
Поруч із нами стояла група молодих людей. Либонь, навіть музикантів, позаяк раз-по-раз вони коментували поміж собою музичні варіації. Живо реагували на звукові модифікації. Особливо тоді, коли французька чуттєва музика перепліталася з нашими маршовими настроями, яким навіть хотілося підспівати:
"А по-під горою, яром долиною козаки йдуть…"
Враз один із юнаків сказав:
-А посол Франції в Україні виступати буде?
-Так Вона вже виступає…
- Вона? Це жінка посол? Як це виступає?
-Пані Ізабель Дюмон прийшла на Софіївський майдан із власним музичним інструментом - віолончеллю. Вона, друже, грає у складі зведеного оркестру… Не професійно, а для того, щоб наблизити нам теплу музичну французьку весну..
-О, як це чудово, - почулося, - шикарна музична дипломатія!
Думаю, що краще і не скажеш. Спасибі, друзі, за гарну підказку для журналіста...
***
Окрім двох світлин із шоу виставляю і шматочок музичної композиції на відео, вдивіться, вслухайтесь. Тому, що від нині вподовж квітня французька весна розіллється по всій Україні... Добра й вдачі їй в усіх наших славних куточках! Відео тут - https://www.facebook.com/100004693296272/videos/pcb.938220633011038/938220406344394/?type=3&theater
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386