Блискавиці з громами в електричці
Чому моє життя має залежати від усяких пройдисвітів і невмотивованих екстрималів?
Учора довелося побувати на «творчих хлібах» усільській Україні: навіть деревину посадити вдалося. «Антонівку»! Щоб колисьзамочити у бочечці крупних, соковитих, білобоких яблук, або ж додати кислинкиплоду до борщу. Теплінь, як улітку. Сонця – справжній океан. Бруньки на дервах,здається, на очах тріскаються. Коли ж під вечір із Києва повідомили: «А у насдощ!»
Грозовий фронт випало зустріти у Фастові. Тут на моємумаршруті доводиться робити пересадку на інший електропоїзд, і чекати до йоговідправки замало не пів години. Ось на цей, так би скзати, «перепочинок», інакотилася звідкілясь страшенна суха гроза. Дощу не було, а ось блискавиці (наголий ліс, як кажуть, що зовсім таки, за народними прикметами) розпанахувалинебо і так з небес било громом, так било, що здається ще один удар і від поїздазалишаться лише тріски.
У шестимісному купе електропоїзда, якраз навпротимене, під вікном, розмістилася жіночка з числа тих, що, либонь, тількивибралася з села на столичні побиті асфальти, але всіма своїми проблемамиперебувала ще на якомусь задрипаному кутку Пердинівки, і за десяток хвилин,яких ми провели пспіль із нею, занеповний метр один від одного, вона ще не припиняла розмов по телефону.Тарабанила й тарабанила. Була схода на мавпу, котра щойно стрибнула з пальми, інемогла намилуватися іграшкою-гаджетом. Я як міг відганяв від себе примітивізмтих бесід про «стірку», про те, що тривають пошуки нової квартири, і про щенезораний город, не посіяну моркву й петрушку. Але спробуй це не почути, якщопро подібне мовиться просто перед твоїм носом.
Але нехай би вже, я загалом людина невибаглива, навітьвряди-годи полюбляю почути збоку чужу говірку, діалекти, навіть словесніпокручі, якщо це вже не занадто вульгарно звучить.
Але тут, як уже сказав вище, на наш електроешелонмовби почався грозовий наліт небесних бомбардувальників. Блискавки раз-по-развисвітлювали крейдяні від перляку обличчя людей поїзда. Здавалося, що пасажири навітьвуха попритискали до голів. І тільки моя візаві байдуже щебетала, не звертаючинайменшої уваги на те, що вагон аж ніби розколювався над нами.
Я не витерпів і сказав доволі вимогливо:
-Не розмовляйте в грозу по телефону. Ми можемо всіпостраждати…
Сусідка тільки глянула на мене, і продовжила свійнапіввеселий монолог з кимсь далеким. За тим швиденько набрала новий номер.Удар грому був такої сили, що, здається, аж здригнувся весь вагон. Вікно, підяким ми сиділи, осяяв такий новий спалах, що від тої матовості хотілосязаховатися під пасажирські сидіння. Услід небо знову буквально розкололося.
-Припиніть ваші розмови в таку жахливу грозу, це можепогано закінчитися…
Цього разу баришня і не глянула на мене. Бесідапродовжувалася все у тому ж режимі.
Я ще тричі, більш-менш голосно, аби чули всі попросивмавпу з телефоном припинити наше життя у грозу перетворювати на гру у лотерею:попаде чи не попаде у нас стріла з небесної громовиці?
Реакції знову ніякої, хоче вже всі довкруги напруженоспостергіали, як я зрозумів, за тим, що ж буде далі. Мабуть, і з острахом засвоє життя. Думаю, вони неодноразово читали повідомлення про те, чимзакінчувалися подібні ігрища з неконтрольованими небесними електророзрядами,які доволі влучно б`ють по подразниках електронного поля. Коли ж велика любителька поп****ти устрахтіливу грозу по телефону знову побігла по клавішах свого смартфона,набираючи наступного абонента, бо удар грому щойно роз`єднав її попереднє сполучення, я, як мені потімздалося, помимо своєї волі простягнув руку і збив сенсорний набір на їїсмартфоні. Провівши рукою по клавішах. Можливо, й не правомірно учинивши,одначе іншого виходу зупини цю жахливу гру з силами пророди я не міг.
При цьому я доволі голосно сказав:
-Якщо хочете дочасно на цвинтар, то вийдіть на перон,чи бодай у тамбур, де нікого немає, і викликайте собі смерть персонально. А осьмоїм життям у такий безглуздий спосіб розпоряджатисяне потрібно. Чого ви заховалися поміж людей і випробуєте рівень своїх гріхів?
Баришня, як заверещить:
-Ви чому мені не дозволяєте розмовляти по телефону? Вихто такий? Ви чого мене б`єте по руках?
У сусідньому купе на ноги зірвався плешивий чоловічоку якихось старорежимних круглих скельцях-окулярах, просто таки страшенно схожийна одного нардепа, котрий полюбляє у новорічну ніч постріляти з пістолета поживих мішеннях, влучаючи при цьому у ноги своїм виборцям. Я, їй-право, першоїмиті справді подумав, що це він, відомий герой багатьох інтержаб: таке ж огиднепом`яте обличчя. Пасажир буквально заволав у бік мавпи з гаджетом, і мене:
-А ви стрибніть на нього, надавайте йому по морді: ятут же прибіжу вам на допомогу. Ти поглянь лишень, він б`єнезнайому жінку. Щоза мужчина такий? Простягай руки до своєї дружини, поки вона тебе не зупинить…
Я не промовчав.
-Справа тут не в джентельментстві, чиантиджентельментсві. Смертельному грозовому розряду буквально все одно, хтоздійснює виклик у грозу, точково притягує його – малохольний чоловік чи дебільнажінка з мобільним телефоном. Він б`є не розбираючись. І запам`ятайте: якщо моєму життю будезагрожувати небезпека, то я не подивлюсь на те, яка сволота – в спідниці чи вштанях викликатиме мені смерть по сусідству. Тому, що я знаю випадок, коли одинподібний і також хитро зроблений, розпатякуючи у страшну грозу по телефону наозері, казав: «Я ж глава обласної державної адміністрації, я ж лідер відомоїпартійної сили в Україні, хіба мене може грім убити? Мені можна ігнорувати всіправила…» Де він нині? Давно у могилі…
Через вагон, біля протилежноговікна сивий чоловік весь цей час також молився в телефонну трубку, а зачувшишкандаль, швиденько сховав гаджет до кишені. Одначе не поминув мені голоснозауважити:
-Електрички мають грозовийзахист, і якщо грім битиме по телефону, у відповідь на виклик абонента, то вінударить у мачти…
-Еге ж, саме так, тільки дивіться, аби не обсипалисявід того ваші вуха, - відповів я йому. – А якщо грозовий захист не спрацює? Вищо не знаєте рівня справності нашої техніки?
Мої запитання повисли у повітрі…
Півтори години їзди до Києвасупроводжувалися суцільною тишею у вагоні. Одначе на душі було неймовірногидко. Наче вимастився, даруйте, в солідол…
Усі троє моїх запеклих ворогів звагону приміської електрички вийшли на Караваєвих дачах, я ж поїхав до центрального вокзалу. Думаю, от ужеж помили чуба мені вчора ввечері любителі пограти з долею у піддавки. Але ж,сподіваюся, всім добре відомо: і хороше, і погане чиниться до певногочасу.
Щоправда, найбільше мене вразилоте, що ні одна паскуда у вагоні не стала на захист мене. Адеж, якщо по великомурахунку, я захищав усім їм життя.
Невже їм усім хотілося так по-дурномувмерти поруч з прицуцуватою бабою, яка в своїх за сорок, либонь, тільки-тількишукає себе по чужих кутках у Києві…
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393