Йшли на віче, під нами вгиналася твердь...
Рівно три роки тому, 1 грудня 2013 року, в Києві відбулося надпотужне всенародне, багатомільйонне віче. Як найвищий протестний народноправний лад проти корони зека і його донецьких посіпак. Воно ще ніде не окреслене в новітній історії України окремою датою
ТРИ РОКИ ТОМУ: ЙШЛИ НА ВІЧЕ…
Рівно три роки тому, 1 грудня2013 року, в Києві відбулося надпотужне всенародне, багатомільйонне віче. Як найвищий протестнийнародноправний лад проти корони зека і його донецьких посіпак. Воно ще ніде неокреслене в новітній історії України окремою датою, як вияв конкурентної вищоївлади народу. Але, переконаний, з часом подібне станеться неодмінно. Як пошанадо волі людей.
Я передруковую один з своїхпостів в блозі, який був оприлюднений саме в перший день зими 2013-го, ісподіваюся, друзі, ви відчуєте грізний подих народу, за котрим, либонь,зіскучилася Україна…
«Чи відчували ви будь-коли себе дрібненькою краплинкою в океані?Якщо ні, тоді скажу, що подібне можна було спізнати сьогодні, 1 грудня, наакції спротиву проти режиму В. Януковича, коли сотні людей, як масло нарозпеченій сковороді, в одну мить розчинялися в десятках, сотнях тисячповстанців, котрі в полудень зустрілися трьома потоками на перехресті вулиціВолодимирської та бульвару Шевченка. По дорозі на всенародне віче, на Майдан. Явперше в житті бачив, хоч мешкаю в Києві більш як тридцять літ, коли всі триескалатори станції метро "Університет" працювали виключно на вихід.Далі електропоїзди в два боки відправлялися геть порожніми. Начебто це булакінцева зупинка нинішнього дня...
Та й не дивно:все по за "Університетом" - царство хамства...
Опинившись навулиці, відчув себе мізерною піщинкою в пустелі, яку потужним, нестримнимпотоком повільно, подеколи з тривалими зупинками, ледь помітно несло мимовеличавого золотоверхого Володимирського собору, і далі вниз до Хрещатику.Просто попереду було не протовпитися. Здається, вся Україна того часу зібраласясюди...
Довкруги веселі,усміхнені обличчя. Панує атмосфера, всенародного піднесення. Над усіма -незабутня енергетика доброзичливості. Просвітлені, просто таки щасливі очікрасивих, мудрих, сміливих людей. Так буває іноді лише після надзвичайноважливого переможного футбольного матчу, коли серцю в грудях тісно від духунаціонального піднесення. Раз по раз лунають зичні вигуки: "СлаваУкраїні!", і потужні відповіді тисяч і тисяч людей - "Героям Слава!".Розлягаються розкотисті заклики: "Революція!" Особливо активно людипідхоплюють призиви: "Банду геть!", "Зека - на нари!" Надголовами полощеться справжнє маєво прапорів України, Євросоюзу, ВО"Свободи", УДАРу, "Батьківщини", червоно-чорних - націоналістів.Трохи попереду від мене транспаранти студентів і викладачів КПІ. Кажуть, десьтут і їхній ректор.
Люди, люди,всюди люди, схвильовані, рішучі українці... Навіть на деревах і даху червоногокорпусу університету, клініки, яка розташувалася тут же. Звідтілля, згори, здахів, заклично і пронизливо красиве та ніжне дівчисько враз гукнуло:"Слава Україні!" Ви знаєте, що відповів, напевне, стотисячнійнатовп...
А ще звідусіль,у тій чи іншій інтерпретації, чути було між людей слова: "Будемо стояти докінця..." "Це люстрація влади...", "Зеку требатікати!"
Аби відчутиподих півмільйонного - 700-тисячного натовпу, а саме про таку кількістьучасників акції протесту заявляють організатори всенародного віче, погляньте,будка ласка, на безбереге, розливане море людей у районі корпусівуніверситету і парку Тараса Шевченка, виходу на Хрещатик, на велелюдномуМайдані. Ці знімки я зробив безпосередньо з натовпу, оскільки вийти з нього небуло фізичної змоги, регулярно піднімаючись навшпиньки, фотографуючи наліво і направо...
... Колиповертався додому, сісти до вагону метро на "Хрещаику" було все одно,що пройтися бульваром Шевченка сьогодні опівді. До вагону буквальнозанесли. Ні ворухнутися. Стою на одній нозі. Повна тиша, тільки розміренийстукіт коліс. І тут зично хтось гукнув: "Слава Україні!" Вагонвідповів: "Героям слава!", і всі весело розсміялися...
![прае](http://s017.radikal.ru/i434/1612/c4/afbabcbe55fa.jpg)
![ждл](http://s019.radikal.ru/i623/1612/54/f935c2043adb.jpg)
![роне](http://s018.radikal.ru/i504/1612/b0/0399391d1edf.jpg)
![джзщ](http://s019.radikal.ru/i605/1612/5f/48408049984a.jpg)
![дщх](http://s018.radikal.ru/i508/1612/07/fd2de268887c.jpg)
![ждлшг](http://s020.radikal.ru/i715/1612/fa/5c65f32c7082.jpg)
Фото автора
Більше про цю подію можна почитати тут - http://blogs.mediasapiens.ua/?id=3430
Ця ж подія, того ж таки 01.12.2013-го викладена російською на сайті міжнародної радіостанції «ЭХО Москвы» - http://echo.msk.ru/blog/jura777/1209377-echo/
Доторкніться бодай подумки до нашої живої історії...
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427