Кого призначимо фельдмаршалом мовної поліції?
Місяць тому (5 серпня ц.р.) я у публікації виступив з пропозицією створити в Україні мовну поліцію, без якої, погодьтесь, повзучий процес русифікації не зупинити. Наша влада, як завжди, відмовчалася, нардепи традиційно все пропустили мимо вух. З Росії нині
Я вже якось писав, щовирішення питання українізації суспільства не можна ефективно організувати з отриманнямбажаного результату без переведення процесу на рейки… формальних репресій. Уже занадтодалеко зайшло загравання з московщиною у нашому домі, де кожна собака гавкаєрашею. У статті блогу, яка була озаглавлена «Запишіть мене досексотів мовної поліції», я чітко й однозначно заявив: питання стоїть простворення в Україні лінгівістичного карального органу.
Усе це відбувалося місяць тому – 5 серпня ц.р. Надзвичайнобагато було відгуків, листів з словами: «і мене запишіть до активістів мовноїполіції…» Я ж не писар добровольчого загону поліціянтів… (Зверніть увагу: тільки на осьцьому Інтернет ресурсі 755 людей рекомендували своїм знайомим прочитати моюпублікацію!)
Але у владі, як завжди, нічого не почули. Глухі, сліпі,напевне, й дурні наші нардепи взагалі ні на що не реагують, окрім своїхперсональних запитів щодо особистого збагачення. Зате, як добре видно,блискавично зреагували в Москві. З’явилося повідомлення про те, що Росія введе «лінгвістичнуполіцію», позаяк у них, начебто, триває активний наступ на «вєлікій і могучій».Реклама пишеться не так, як належало б, є багато словесних заносів з іншихкультур.
При цьому московіти посилаються на практику Франції. Там,"якщо в якійсь пісні,наприклад, відсоток запозичених слів більше певної межі, то ця пісня з'явившисьраз, більше не з'явиться", - читаємо в поясненні. Гадаю, щосправедливо…
А ось більшість наших пісень виконуються взагаліокупаційною мовою. Вивіски, оголошення також у цьому жахливому стані. У рядіміністерств та відомств виробничі наради виключно чужомовні: так, мовляв,зручніше начальству. Що за недолуге таке начальство? В якій державі воно живе?Ще страшніше, коли вчителі, які ведуть уроки навіть української мови та літератури…російськомовно. Це такий абсурд, про який потрібно криком кричати і домагатисянегайного виправлення, аж до виштовхування за плечі таких, з дозволу сказати, горепедагогів. Конче потрібні офіційні поліцейські протоколи про таке неподобство,як документально зафіксований факт грубого порушення статті 10 КонституціїУкраїни, на підставі яких належить звільняти з роботи і педагогів, і начальників,які ігнорують подібні факти. Я особисто хочу понад усе бачити протокол наАрсена Авакова, який, як мені здається, зумисне не покидає використанні «нарєчія»,хизуючись своєю, чи то якоюсь особливістю, вищість, чи то через своєї ганебне навсьоплеватьмне…
Згадав про А. Авакова, і змушений змінювати кінцівкузамітки. Тому, що хотів запропонувати товариству на пост маршала мовної поліціїтакого собі активного чоловіка – Зоряна Шкіряка. Він же ж уже потерся поміжполіціянтами, знає як та чим вони дихають, знає як їх активізувати на новійділянці роботи. Але згадав, що цей чоловік щомиті заглядає до рота Авакова, євід п’ят до кінчика чубчика його людиною. При ньому ми б ніколи не побачилипротоколу на його нинішнього шефа. Нафіга нам такий фельдмаршал нульовий фельдмаршал?!Давайте шукати іншого.
Знаю, що мовна поліція в Україні все-таки буде. Коли? Нелініться, наближайте цей чудовий час…
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427