Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.08.2016 14:11

Як у нас, а як у них: співставте з світлин

Їхав я по гравію, з тою кучерявою...

Маю одну невеличку загадку для всіх. Як ви гадаєте, що зображено на світлині, розміщеній першою? Складіть відповідь, не дивлячись на знімки, що розташовані нижче…

Напевне, хтось скаже, що це будівництво якогось житлового чи офісного приміщення, коли котлован так близько розташовано до інших споруд. Інший, читач, можливо, додасть, що це якийсь олігарх за хабарі відхопив дитячий майданчик і щосили вкопується в землю, поки не зорганізувалися громадські активісти.

Іншого запитання – (а де це все відбувається?), я вже й не ставлю, позаяк точно не здогадаєтесь. Ніхто правильно не відповість на нього – це напевне. Хоча зазначу, що дані знімки всі, як мовиться, зроблені вживу і особисто мною. Це ніякий не репост, не запозичення у когось там ілюстрації...

   Аби не мучити вас довго, друзі, ребусами й шарадами, скажу так. Відбувалося все це у той самий день, коли в Києві, на початку двадцятих чисел, здається, березня 2013 року місто геть замело, засипало, закучугурило снігом, чого до цього ніколи подібного не було. Мені тоді на світанку просто дивом вдалося через сугорби і перемети добитися до Борисполя і наш потужний лайнер німецької авіакомпанії, відмитий спеціальним розчином від обледеніння, легко здійнявся в заметільне небо, взяв курс на Мюнхен, щоб звідти ми відлетіли до США. Так я потрапив майже на два тижні в справжній земний рай, до Каліфорнії, у Сан-Франциско. Що ж стосується загадково будівництва, то це у цьому місті так ремонтують дороги. В одному місці я натрапив на... «ямковий ремонт».

Не так, як у нас, коли два дядьки ледве не у гулагівських фуфайках розковирюють на путівцю ями, котрі вже набили оскомину всім, баюри, котрі побили десятки коліс автівок, покоробили і вантажівки і легковики, ще двоє чоловіків той жахливий бакай засипають або болотом, у кращому випадку - чимсь схожим на асфальт, а п’ятий, ручним котком розрівнює те підозріле місиво та утрамбовує. Звичайно ж, таке «обновлення» буде триматися до першого дощу чи снігу. Головотяпство, якому   немає ні кінця, ні краю. Але «на ремонт доріг», ви ж самі не раз чули з солодких піарних уст пана Гройсмана, «Кабміном 2016 року виділено 19 млрд гривень». Це без малого 800 мільйонів доларів США! Одне слово, безгосподарність, марнотратство, розтринькування народних грошей без найменшого толку. І ситуація ні при якій владі не змінюється на краще. Гроші просто закопуються в ті ямки та чиїсь кишені.

А ось як такі роботи здійснюються в США. Це теж, щоб ви знали своєрідний «ямковий ремонт». Тому, що дорожній інспекції здалося, що на цій ділянці дороги є коливання авто при проїзді вулицею. Значить є нерівність дороги. А такого не повинно бути. Тоді асфальт знімається на глибину до 80 сантиметрів - метра і туди забивається залізобетон (нижче ви побачите як). Переглянувши знімки, не важко зрозуміти, яка це відповідальна, стожильна робота. При цьому я не забуду зазначити, що, до прикладу, в тому ж таки Сан-Франциску немає таких катаклізмів погоди, як у нас: осіння та весняна слякота, морози іноді до 30 і вище градусів морозу взимку, різкі перепади поміж теплом і холодом. Все робиться в тому благословенному краю капітально. Навічно…

Ні,  поправлюся, не навічно, а надзвичайно добротно на певний час. Тому, що коли держінспекції одного дня знову здасться, що ділянка дороги недостатньо комфортна, все тут же зламають, і зроблять нову потужну метало-бетонну подушку, а зверху постлять надзвичайно якісний асфальт. Катайтесь на здоров’я.

Гадаю знімки не треба коментувати, самі розберетесь… 

 

';p[

kljuy

lkio

mnhbv

длше

kjhg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]