Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
01.04.2015 00:55

Чи бува не слідчим з Майдану встановили космічні зарплати?

Де гаранатія того, що серед 63-ьох новоявлених опричників однієї політичної сили не виявляться ті, хто перешкоджав проведенню слідства з встановленням убивць Героїв Майдану. Адже посланці Ради Європи чітко встановили: були "системні перешкоди встановленю і

На напрямку антикорупційної боротьби нині в державі сталося дві, як на мене, надзвичайно важливих події. Перша, на особисте прохання керівника МВС, генеральна прокуратура України передала справу проти затриманого в прямому ефірі телеканалів на засіданні Кабміну С. Бочковського з своєї підслідності на розгляд, якщо точніше сказати – на  розтерзання підозрюваних міліцією. Про це заявив генеральний прокурор В. Шокін – деталі знайдете тут. І друге: глава уряду А. Яценюк похвалився: він знайшов по тридцять тисяч гривень заробітної плати для 63-ох слідчих МВС, які начебто будуть займатися розглядом надзвичайно важливих, резонансних корупційних справ.

Що це все означає?

Коли публічна циркова вистава з будинку уряду, приголомшивши насамперед весь юридичний світ своєю брудною, нахрапистою піарністю, бо в ході затримання нібито підозрюваних у корупції не дотримано жодної (!) нормативної правової процедури (яка процедура відповідно до чинного законодавства, коли насамперед потрібна була картинка!), міліцейський міністр поспішив пояснити. Все, мовляв, придумали і провели дві людини – А. Аваков та А. Яценюк. Більше начебто ніхто не знав, не здогадувався про «операцію» для телешоу.  

Чого тут більше, страху за те, що хтось перехопить славу, чи боязнь зради з провалом піар акції? Вирішуйте самі, над таким і роздумувати не хочеться… Однак зрозуміло, що після цієї заяви обидва високорангові герої стали відповідальними за успіх справи викорінення корупції в Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

І те, що пан Аваков вирішив висмикнути з генпрокуратури справу С. Бочковського, віддати її на розслідування своїм «орлам», які тепер вмотивовані фантастично високою платнею, свідчить лише про одне: немає віри на верхніх поверхах влади, що корупційні справи будуть випікатися плавленим металом. Іншими словами, якщо додатково не заплатити слідчим (нехай хоч би з державного бюджету), не стати високим начальникам над їхніми головами, навіть тих, хто не особливо криючись збирав гроші з підлеглих, відкривав, як розповідають, фірми в офшорах, куди спрямовувалися «відкати», не довести цього злочину. А тут іще й на кону честь прем’єр-міністра, глави МВС, які особисто встряли в піар акцію, а тепер навіть через порушення процедури розгляду кримінальних справ намагаються будь-що засадити на нари С. Бочковського та його заступника В. Стоєцького.

Знаю точно одне. Якщо справа дійде до Європейського суду з прав людини, у затриманих є козирі виграти справу якраз через порушення процедури затримання. Ось чому метушиться пан Аваков, а з ним і юрист А. Яценюк. Ускочили вони зі своєю дешевою славою в скандальну справу…

Ну, а тепер друге, чим подивував вівторок, 31 березня 2015-го.

Глава уряду, вийнявши з кишені по  тридцять тисяч платні для привілейованих 63-ьох слідчих МВС,  відібравши, мабуть, ці кошти у пенсіонерів, або чорнобильців, тим самим створив касту своїх гренадерів в міліцейському відомстві. Готових будь-що дослідити, будь-кого пов’язати чи виправдати. Справжні опричники однієї політичної сили… 

Твердоголове, напевне, питання, але воно, даруйте за відвертість, напрошується саме собою: а чим гірші слідчі СБУ, генпрокуратури, якщо вони нині не менш затребувані?  Може главі держави створити свою спец зграю? На всяк випадок. Бо ж прем’єр-міністр уже має таку. Та й глави облдержадміністрацій можуть проявити свої організаторські здібності. Дурна справа, як кажуть, не хитра, коли гроші є і влади вистачає…

Тільки чим усе це закінчиться? Напевне, поділом України на окремі партійні Султанати

Дивно, що все більш безбереге влазячи в міліцейське відомство, пан Яценюк не задумується над тим, що саме люди з цього підпорядкування рік тому безжально вбивали його побратимів на Майдані. А покрили злочинців у своїх рядах, не вилючено, й ті люди, яким він встановив персональні неймовірно високі заробітні плати. Про що опосередковано заявила на весь світ навіть незалежна група фахівців з Ради Європи, яка представила свій детальний звіт саме вчора. (Читайте тут) Оце прецедент!

Невже прем’єра зраджує елементарне почуття самозбереження? 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]