Столична влада збирається захищати лікарів "швидкої" свистками
Чи підтримають київські лікарі «швидкої» нововведення столичної влади щодо забезпечення їхніх бригад відеорегістраторами та індивідуальними кишеньковими сиренами?
Чи підтримаютькиївські лікарі «швидкої» нововведення столичної влади щодо забезпечення їхніхбригад відеорегістраторами та індивідуальними кишеньковими сиренами? Як Вивважаєте? Я думаю, що ні, бо відеореєстратори та індивідуальні кишеньковісирени добре де-юре, але де-факто їх замало для захисту лікарів бригад швидкоїдопомоги.
Тільки вдумайтеся:в Києві за останні 4 роки було зафіксовано понад 50 нападів на медиків. І вже зпочатку цього року сталося 17 інцидентів з проявами агресії по відношенню долікаря. У двох випадках лікарів було госпіталізовано: один п'яний пацієнт кинуву медика склянкою, інший – бив по обличчю важким телефоном…
Я не знаюдостеменно як вважають самі працівники швидкої медичної допомоги, але на моюдумку, у разі реальної загрози для життя сенсу від цих свистків не буде жодного.І в разі, якщо на бригаду в білих халатах раптово, як це трапилося, приміром, уЗапоріжжі, нападе психічний хворий мешканець міста, то свисток не стане назахисті здоров’я та життя. Єдине, що спадає на думку при словосполученні«забезпечення бригад відеорегістраторами та індивідуальними кишеньковимисиренами», це існування ймовірного тендеру: в Україні є звичною практиказаробляти гроші на тендерах з одним учасником.
Чи знають столичнічиновники, що зупинити п’яну чи психічно нездорову людину звуком сиренинеможливо? А от погіршити психічний стан, та навіть спровокувати на агресію – легко.Насправді психічно нездорові люди здійснюють, за статистикою, не більше 1%насильницьких злочинів, і весь цивілізований світ використовує не ручні сирени,а страхування медичних працівників.
Цікаво також, щостоличні чиновники обіцяють обладнати карети швидкої допомогивідеореєстраторами, які мають записувати ситуацію, якщо карету не пропускаютьна дорогах, підрізають. Але самі ж можновладці почасти і є тими, хтоперешкоджає роботі бригад «швидкої». Наприклад, минулого року в мережі Інтернетз’явилося аматорське відео,на якому свідки зняли кадри, на яких видно, що через кортеж Януковича працівникиДАІ зупинили «швидку» з включеними мигалками. Зокрема, на відео видно якавтомобіль «швидкої допомоги» з увімкненими попереджувальними вогнямизупиняється на перехресті на вимогу співробітника ДАІ. За декілька секундмигалки було вимкнено і медики були змушені чекати, доки кортеж проїде...
Захистити медиківмає держава. Одним із дієвих механізмів захисту життя має бути дозвіл на газовібалончикитаелектрошокери для медиків, а також скорегована система виїзду «швидкої» усупроводі наряду міліції до хворих, які перебувають наоблікувпсихіатричних лікарнях.
Співробітників«швидкої» сьогодні за рівнем ризику те небезпеки вже можна порівняти зшахтарями та будівельниками – першими в рейтингу найбільш небезпечних професійв Україні. Держава має стати на захист лікарів. Прийняття поправокдо закону «Про екстренумедичну допомогу»,за якимилікарямбудедозволено матина озброєннігазовібалончики, електрошокери, виїзджатидо «списочників» з міліцією, вкрай необхідні.
Математично, якщо унайбільшому місті України – в Києві – працює 150 бригад «швидкої» допомоги,витрати на безпеку співробітників екстреної меддопомоги для київської владискладуть всього близько 75 тис. грн (з розрахунку 500 грн. – один набір згазовогобалончиката електрошокера).
Це не «продірявить»столичний бюджет. Регіональні бюджети також впораються з подібнимнавантаженням: по-перше, набагато більше коштів йде з бюджетів «на вітер»;по-друге, саме місцева влада несе відповідальність як за збереження спокою таправопорядку в цілому регіоні, так і за кожну протиправну дію, спрямовану намедиків.
Обов’язково у складі кожної бригади «швидкої» має бути фельдшерчи лікар чоловічої статі. Балончиком чи шокером в екстреній ситуації ще требавміти швидко скористатися. Лікарям-жінкам передпенсійного віку чи студенткам 3-гокурсу, яких більшість серед працюючих на «швидких», це не під силу. Що вжеговорити про кишенькову сирену, натискаючи яку жінкам ще невідомо скільки часудоведеться чекати на допомогу…
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386