Кияни будуть фінансувати Метрополітен та друзів Кернеса?
Київська влада аж ніяк не дбає про киян на ділі так як на словах. Замість того, щоб шукати ефективних шляхів вирішення фінансових проблем міста, вона просто звалює їх на плечі звичайних громадян.
У Києві почали діяти новітарифи на проїзд у комунальному транспорті загального користування. Анонсованеміським головою Віталієм Кличком двократне підвищення цін відбулося і киянипочали розраховуватися з проїзд згідно з новими «справедливими» тарифами.
Навколо цього питаннятривала дискусія, яку не можна назвати вичерпаною. Департамент транспортноїінфраструктури КМДА та КП «Київський Метрополітен» в один голос переконують внеобхідності підвищення тарифів, наголошуючи на збитковості, до якої призводилиуже минулі тарифи.
На фоні глибокоїекономічної кризи, падіння національної валюти та незадовільного стану рухомогоскладу, колій та матеріально-технічної бази Метрополітену таке підвищеннявиглядає якщо не логічним, то принаймні не позбавленим здорового глузду.
Проте, міська влада неврахувала один важливий момент. Платоспроможність киян не зросла, а навпаки –знизилися. Тобто, у КМДА, в цьому рівнянні врахувало лише змінні, яківідповідають змінам в економіці, проте відкинули змінну соціального станугромадян. А це, до речі, одна з основних змінних.
Відповідно, такий хідбитиме по кишені пересічних громадян. Ми бачимо, що влада знову намагаєтьсявирішувати проблеми бюджету за рахунок простих людей, а не шукає якихосьальтернативних, проте складніших шляхів.
На жаль, мипересвідчилися, що держава не виконує ролі ефективного менеджера, хоча в данійситуації це просто життєво необхідно. Чому б нам не змінити підхід дореалізації рекламних площ в метро. Заразми маємо ситуацію, коли дохід від реклами КП «Київський Метрополітен» становитьменше, ніж 1% від його загального доходу. Це нонсенс! Причиною цьому служить те, що сам Метрополітен не розміщує рекламу, а лишенадає рекламну площу для компаній.
Орендна вартість площ під рекламу дуженизька, при цьому розцінки рекламних агентств досить високі. На цьому втрачаємісто, тобто громада Києва.
А як щодо усунення корупційних чинників таскасування результатів конкурсів, умови яких не виконуються належним чином?
Так, харківське ТОВ «Альфа пей термінал» в 2013 році стало переможцемконкурсу Київської міської державної адміністрації на створення єдиної системипроїзду у наземному на підземному транспорті Києва. Тоді цей конкурс називалинеконкурентним, а переможець досі не реалізував зазначений проект. Нова владаКиєва на чолі з мером Віталієм Кличком, схоже, не збирається відмовлятися від неіснуючихпослуг харківської фірми.
«Альфапей термінал» зобов’язалося вкласти в проект Києва понад 113 мільйони гривень.Після впровадження програми, інвестор буде отримуватиме винагороду у вигляді8,47% від виручки пасажирського транспорту Києва протягом не менше ніж 10років.
Якпідрахували експерти, при вартості проїзного квитка 2 гривні і праві інвесторана отримання 8,47% від вартості поїздки, той зможе заробляти майже 61 мільйонгривень на рік. Якщо ж вартість проїзду буде 4 гривні, на чому наполягає столичнавлада, то заробітки «Альфа пей термінал» складатимуть понад 121 мільйон гривеньна рік. За час дії договору «Альфа пей термінал» може отримати надходженьу сумі від майже 600 мільйонів гривень до понад 1,2 мільярда гривень, і це лишевід метро – а є ще автобуси, трамваї та тролейбуси.
Журналісти з’ясували (http://www.radiosvoboda.org/content/article/26706462.html), що 100% «Альфа пей термінал» володієкіпрський офшор «Тріендотто Інвестментс Лімітед». Згідно ж даних офіційногореєстру Кіпру, її кінцеві власники через «Корімпекс Інвестментс Лімітед» є двахарківських бізнесмени – Карен і Армен Ванецяни.
Учасники ринку пов’язують цих підприємців з мером Харкова ГеннадіємКернесом. Cвого часу саме Карен Ванецян був одним із небагатьох, кого ГеннадійКернес удостоїв подяки за значний особистий внесок у розвиток культури вХаркові.
То чому міська влада хоче закривати бюджетні діри за рахунок простихкиян, натомість партнери Кернеса будуть заробляти на Метрополітені, та ще й прицьому не виконуючи своїх зобов’язань перед містом?!Тобто, надумку чиновників з КМДА, кияни повинні фінансувати не лише комунальніпідприємства, а ще й друзів сепаратиста Кернеса?
Столична влада скаржиться, що тарифи, які діяли донедавна, не можуть забезпечити рентабельностіМетрополітену, проте вона не звертає уваги на інші способи збільшенняприбутків підприємства. Натомість, вона має намір знову влізти до кишенігромадян, забувши про інші шляхи.
Перш, ніж робити це, потрібно закрити всі корупційні діри, через які йдевідтік грошей з міського бюджету, припинити розкрадання того, що належитькиянам.
З об’єктивних причин тариф на проїзд доведеться піднімати, проте міськавлада, все ж таки, повинна думати про те, як допомогти киянам справитися зновими навантаженнями.
Є всі можливості для того, щоб відтягти підвищення цін хоча б на кількамісяців, скажімо, до третього кварталу цього року. Перш, ніж піднімати тарифи,потрібно закрити всі бюджетні діри, які висмоктують гроші з метро.
Для початку потрібно провести аудит в КП «Київський Метрополітен» і нефейковий, а справжній, бажано незалежний. Гадаю, багато речей вдасться вивестина чисту воду. Проте, маю сумніви у тому, що київська влада зважиться на це безналежного тиску громади.
Щодо повернення доходу від реклами та реструктуризації боргів КП, топерше навряд чи можливо, а до другого потрібно підійти розумно. Реструктуризаціюможна проводити лише після того ж таки аудиту та заходів, спрямованих на запобіганнязбитковості підприємства, ну або при загрозі його банкрутства.
Таким чином, доводиться констатувати той факт, що київська влада аж ніякне дбає про киян на ділі так як на словах. Замість того, щоб шукати ефективнихшляхів вирішення фінансових проблем міста, вона просто звалює їх на плечізвичайних громадян.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427