Проблема з малими ГЕС хвилюють не лише мешканців Карпат, але й бійців
У зоні АТО я зустрів бійця з позивним «Лемко» з Івано-Франківщини, і він нагадав мені, про те, як ми захищали селище Розтоки від будівництва міні-ГЕС. Як виявилося, час минає, а ця проблема і схожі не вирішуються.
У зоні АТО я зустрів бійця з позивним «Лемко» з Івано-Франківщини, і віннагадав мені, про те, як ми захищали селище Розтоки від будівництва міні-ГЕС.Як виявилося, час минає, а ця проблема і схожі не вирішуються.
Свого часу, до мне як до народного депутата зверталися громади сіл, яківиступали проти спорудження у їхніх населених пунктах міні-ГЕС, зокрема, нарічці Ріка у Нижньому Бистрому Хустського району Закарпатської області, у с. ДземброняВерховинського району та активісти села Розтоки на межі Косівського районуІвано-Франківщини та Путильського району Чернівецької області, які борютьсяпроти спорудження ГЕС на річці Черемош.
Як виявилося, Міністерство екології та природних ресурсів фактичносамоусунулося від проблеми масового будівництва малих ГЕС на річках України,лишивши місцевих мешканців та природоохоронців наодинці з цією проблемою.
За результатами міжвідомчої наради з питань будівництва малих ГЕС нагірських річках Карпатського регіону (яка відбулася 20 червня 2014 року) буловирішено створити ініціативну робочу групу за участі зацікавлених сторіндля вироблення практичних кроків вирішення проблем. Проте жодного засідання створеноїробочої групи так і не відбулось. І це незважаючи на те, що представникигромадськості неодноразово зверталися до відповідних співробітниківДепартаменту охорони природних ресурсів Міністерства екології та природнихресурсів України.
Масове будівництво малих ГЕС викликає масовий опір у жителів Карпатськогорегіону. Воно і не дивно, адже по-перше, у нас лишилось не так багатонезарегульованих ставками та греблями річок. Ми повинні зберігати їх всіх длямайбутніх поколінь! По-друге, будівництва міні-ГЕС може зашкодити розвиткуекотуризму. Турист не поїде в Карпати дивитись на іржаві труби на місцімальовничого струмка, турист хоче сплавлятись стрімкими річками з порогами, ане плавати по замуленим ставкам-водосхиващам!
Якщо на діяльності ГЕС буде заробляти переважно її власник та декілька осібобслуговуючого персоналу, то в туристичній інфраструктурі може бути задіянобагато мешканців села.
Екотуризм, як на мене, це один з важливих напрямків розвитку України. Цеможливість місцевим громадам заробляти, зберігаючи при цьому нашу природу ікультурні традиції.
Тому я звернувся до Міністра екології України І. Шевченка з вимогоюпровести комплексну перевірку будівництва малих ГЕС, які ведуться на річкахЧеремош, Тиса, Прут, Случ та їх притоках; взяти під особистий контрольстворення та роботу ініціативної робочої групи щодо будівництва малих ГЕС натериторії України; а також вчинити конкретні дії щодо перевірки та припиненнябудівництва малих ГЕС в тих місцях, де це протирічить природоохоронномузаконодавству та там, де ефект від розвитку екотуризму буде на порядок більший,ніж від будівництва малих ГЕС.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436