Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.09.2013 14:22

Хочу відзначити відкриття трипільської культури

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Пропоную відзначити у 2013 році 120 років з відкриття трипільської культури, що існувала 5-6 тисяч років тому на теренах України.

Пропоную відзначити у 2013 році 120 років з відкриття трипільської культури, що існувала 5-6 тисяч років тому на теренах України.

 

Саме тому зареєстрував у Парламенті відповідний проект Постанови ВРУ № 3167.

 

Трипільська культура - один зі знакових символів європейської та української, зокрема, цивілізації, адже вони починалися з трипільської культури. Таким чином, відзначення річниці відкриття трипільської культури є своєрідним євроінтеграційним заходом. Крім того Трипілля, Київська Русь, козацтво є своєрідними візитними картками України. Тому відзначення цього ювілею є важливим і в загальноісторичному, і в загальнокультурному аспекті. Звичайно, роль трипільської цивілізації ще не належно оцінена істориками, неналежно зафіксована в підручниках України і Європи. Саме тому святкування відкриття трипільської культури є одним з інструментів її популяризації і того відкриття, яке зробив В. Хвойко.

 

Сподіваюся, що депутати одноголосно підтримають цей проект Постанови, оскільки він не носить політичного характеру і не має політичного конфлікту, а є консолідуючим і євроінтеграційним.

 

Дуже хотілося б, щоб разом зі святкуванням цієї дати було відкрито Музей трипільської культури - Історико-археологічний музей “Прадавня Аратта – Україна” в селі Трипілля -який ось вже понад рік не працює.  Це було б непоганим подарунком для українців і гостей країни.

 

Довідка: Перші знахідки неолітичної культури  - однієї з найдавніших людських цивілізацій зробив відомий український археолог Вікентій Всеволодович Хвойка в 1893 році. Цю культуру Вікентій Хвойка назвав трипільською – за назвою села Трипілля на Київщині, поблизу якого він зробив перший масовий розкоп давнього поселення. Багато сучасних дослідників вважають поселення цієї культури однією з перших цивілізацій у світі.

 

Подальші розкопки біля сіл Халеп’я, Верем’я, Жуківці, Щербанівка неподалік від Трипілля підтвердили припущення Вікентія Хвойки – в Україні відкрито нову стародавню культуру.

 

Трипільська культура набула розквіту між IV та ІІІ тисячоліттям до н.е. на теренах між Карпатами і річкою Дніпро. Жодна з європейських розвинених землеробських культур не могла зрівнятися з нею ні за площею, ні за темпами поширення.

 

Нині відомі сотні трипільських поселень у межах України. Лише в Київській області їх виявлено кілька сотень, майже в кожному районі. Можливо, її засновниками були давні українці-першоорачі – орії. Саме вони, орії, розпочали цю культуру не з меча. А з плуга, з вирощування хліба. Вони одні з перших, хто приручив коня, винайшов колесо і плуг, поклав борозни, посіяв жито і пшеницю, спік хліб. Так почався український селянин, котрий ніс свою хліборобську культуру у світ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]