Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
01.07.2013 16:02

Влада не включила в назву заповідника слово "межигірський", бо боїться

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Київська обласна державна адміністрація частково підтримала громаду с. Нові Петрівці у їхньому прагненні створити навколо природо-гідрологічної пам’ятки «Дзвінкової криниці» рекреативний історико-релігійно-культурний парк «Межигірський узвіз».

Київська обласна державнаадміністрація частково підтримала громаду с. Нові Петрівці у їхньому прагненністворити навколо природо-гідрологічної пам’ятки «Дзвінкової криниці» рекреативнийісторико-релігійно-культурний парк «Межигірський узвіз».

Довідка: «Дзвінковакриниця» — стародавнє джерело, розташоване поблизу колишнього Києво-Межигірськогомонастиря - основного монастиря Запорозького козацтва. Нині розташоване- у Межигірському урочищі, в селі Нові Петрівці, що неподалік (за 8 км) від Києва (Вишгородськийрайон Київська область).

 За легендою, ченці Києво-Межигірськогомонастиря, пізніше підірваного більшовиками, на місці джерела побудуваликаплицю із встановленими дзвіночками — коли вода сильним струменем вдарялапо них, то лунав мелодійний дзвін, звідки й пішла назва криниці.

У 1934 роціКиєво-Межигірський Преображенський монастир був сфотографований і підірваний зарішенням політбюро КПРС. Зберегти удалося лише джерело «Дзвінковакриниця», що славиться смаком, і цілющими властивостями води.

 

У 1998 р.до 155-річя перебування Т. Г. Шевченка у Межгір'ї «Дзвінкова криниця»відреставрована громадою села Нові Петрівці. Сама територія Межигірськогомонастиря наразі недоступна пересічному громадянинові через розташуванняна ній урядового маєтку. Однак джерело «Дзвінкова криниця» відвідують нинітисячі туристів.

Наразі, засловами обласної адміністрації, «Дзвінкову криницю», яка не належалатериторіально до села Нові Петрівці,  включено до оновленого складу території села. Територіянавколо джерела облаштовується для проведення масових заходів.

Влада не прийняланашу пропозицію назвати цю територію Межигірським узвозом, але

вона розглядаєпитання щодо створення на базі криниці природно-гідрологічного заказника «Дзвінковакриниця».

Переконаний, що цеунікальне місце повинно отримати відповідний статус, тому що для надання такогостатусу є всі необхідні підстави і цього вимагають громадяни.

Обладміністраціяпішла назустріч громаді, оскільки люди були повністю праві у своїх прагненнях. Навітьте, що обласні чиновники повною мірою не хочуть задовольнити прохання громади –це не страшно, адже при наполегливості жителів – це можна буде зробити згодом.

Думаю, що саманазва Межигірський узвіз дуже лякає будь-яких провладних чиновників, адже відслова Межигір’я їх просто сіпає, і тому, що там мешкає Президент, і тому, що вцьому слові сконцентрована уся ненависть українців.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net