Нічні кошмари фінансиста - 2
Народні гроші як не працювали на користь людей, так і не працюють досі.
Народні гроші як не працювали накористь людей, так і не працюють досі.
Сьогодні, 12жовтня, виповнюється дев’ять місяців з дня, як Київська обласна рада схвалилабюджет Київської області на 2016р. (рішення Київської обласної ради від 12.01.2016 №050–02–VІI «Про обласний бюджет Київської області на 2016 рік» в новій редакції»),головний фінансовий кошторис столичногорегіону. 2016 рік спливає, незабаром Київською обласною адміністрацією розпочнетьсяпідготовка до роботи з розробки бюджетуна наступний 2017 рік. Тож, на мою думку, якщо ми в країні декларуємо принциповонові підходи в управлінні, які мають привести нас до результатів діяльностієвропейського рівня, варто проаналізувати наш шлях та методи ще до настаннязвітного періоду.
Вивчаючи листвід департаменту фінансів, що надійшов до КОДА 05.10.2016р. з інформацією провиконання місцевих бюджетів області за січень-вересень 2016 року за доходамизагального фонду я дійшла висновку – ніякоїпрозорості в діяльності обласних чиновників поточний рік не додав. Якщо я,фінансист за фахом та Голова постійної комісії з питань бюджету та фінансівКиївської обласної ради - людина, що повинна першою звітувати в частинідоцільного використання фінансів області перед виборцями Київщини – бачу лишесухі цифри, то що може в них зрозуміти пересічний мешканець?
Нижче я наведузведені дані по області. Дивує в них використання терміну «Аналіз», аджебудь-яка аналітика - це вивчення предмету, розбираючи його на складові. Те, щоми бачимо – підсумок певних даних без жодного аналізу з боку департаменту фінансів.Як приклад, в цьому році є значне перевиконання бюджетів більшості адм.тер.одиниць в частині земельного податку таорендної плати до місцевих бюджетів Київської області (див. фотонижче) – за рахунок чиєї діяльності абовпливу яких факторів це стало можливим?
Так, обласний бюджетперевиконаний по багатьох показниках, але без повноцінної аналітичної роботичиновників департаменту фінансів КОДА в частині виявлення та усунення недоліківрозрахунків та підходів поточного та минулого років особисто я насилу уявляю,як формуватиметься бюджет Київської області на наступний рік. Яскравимприкладом того, що, якби обласнаадміністрація по-новому підійшла б до керівничої діяльності, регіон вже мав би неабиякізиски, є питання раціонального розміщеннявільних залишків коштів бюджету В ДЕРЖАВНИХ БАНКАХ. Нагадаю, відповідно до ст.22 Бюджетного кодексу України,розпорядником коштів є Київська ОДА. Вона ж готує звіти, здійснює аналізпоказників виконання бюджетних програм, розпоряджаються розміщенням коштів тощо.
Тему вільних залишків, їх розміщення в державних банках та отримання зцього зиску для обласного розвитку я підіймала ще 20 квітня. Іншірегіони України користуються роками засобом «робити гроші з повітря» на цілкомзаконних підставах – вільні залишки бюджету зберігаються в державних банках й допоки вони чекатимуть свої долі, завдякивідсотковій ставці набігає чимала сума.
Як Голова постійної комісії зпитань бюджету та фінансів наведу цифри: залишок на рахунку загального фондуобласного бюджету на сьогодні становить 480093, 46 тис.грн., на рахунках поспец фонду - 79199, 28 тис.грн.
559 млн.грн. коштів, за умовизберігання в державному банку та при 19% (візьмемо середній відсоток подерж.банках) річних на рівному місці додалиб до бюджету Київської області 26-28.000.000 грн. Половина дитячого садочку,півшколи для віддалених населених пунктів – це ті заклади соціальногозабезпечення, яких так потребують наші мешканці, вже мали б для себе найважливіше – фінансову забезпеченість.
Чому обласна адміністраціясвідомо позбавляє регіон додаткових коштів - величезне питання, відповідь наяке я шукаю по кабінетах обладміністрації майже рік.
Підсумовуючи:
Маю надію, що Київська ОДА все ж дослухатиметьсядо депутатського корпусу Київоблради, до фахівців своєї справи, бо якщо терміново не розпочати повноцінну співпрацюміж бюрократичною системою та народними обранцями мешканців регіону, ставитьсяпід величезне питання взагалі необхідність існування такої системи управління,при якій депутати облради жодним чином своєю діяльністю не в змозі подолатизастарілу систему управління, де головними пріоритетами досі виступають сухіцифри та статистика, а не нагальні потреби мешканців та регіонів з реальногожиття.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386