Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.

Сьогодні лунає чимало заяв про наміри розслідувати кожен випадок фальсифікацій на виборах. Важливо, щоб заяви вкотре не залишилися лише словами.

Вийшло так, що поствиборчий тиждень заклав набагато більші можливості для "коригування"результатів волевиявлення, аніж сам день голосування. Якщо 28-го жовтня під приціломвідеокамер і пильними поглядами спостерігачів видимість чесного процесу все ж булавитримана, то останні дні викрили багато підводних каменів системи.

Один за одним почали виділятися проблемні округи: 11, 94, 95, 132, 211, 223.Маніпуляції з уведенням даних на сервер, зниклі печатки і голови комісій, викраденняі знищення протоколів, сварки, бійки. Атмосфера далека від прозорого встановленнярезультатів. Як наслідок – обґрунтовані сумніви в легітимності декотрих обранців.

І політикам можна скільки завгодно говорити, що у фальшуваннях результатів виборіввинен особисто Віктор Янукович, чи Микола Азаров, чи хтось інший і за це вони відповідатимутьперед законом. Але ж не постане Янукович перед судом за махлювання цих виборів,як їм того не хотілося.

Робиться ж все руками членів і голів комісій. А от їх можна і треба покарати.Принаймні, зробити все для цього можливе, бо ж не виключено, що "замовники"намагатимуться всіляко вигородити виконавців, аби не підставлятися самим.

Потрібен прецедент. Потрібно, щоб він набув розголосу. Випадки, коли членикомісій постали перед судами були після президентських виборів у 2005-му. Та йтоді, незважаючи на підтверджені судами фальсифікації, реальних покарань не було.

За таких обставин, поки що всі волання опозиції перед членами комісій про кримінальнувідповідальність і тюрму звучать непереконливо. Фальшували ж завжди, а не саджалиніколи.

Фальсифікаторів на місцях не можна завжди захищати тим, що вони лиш гвинтики системиі її заручники. Вони свідомі того, на що йдуть.

Тому це не кровожерливість. Це щире бажання того, щоб реальне судовепереслідування і передбачена законом відповідальність наступного разу відбили хочу когось бажання підписуватись на участь у цих схемах.

Тішить, що вже зараз лунає багато заяв про наміри розслідувати кожен випадокфальсифікацій, створити тимчасову слідчу комісію в парламенті тощо.

Важливо, щоб ці заяви дійсно втілилися в життя, а за підсумками неоднозначного процесу підрахунку-2012 з’явилися реальні судові позови проти реальних членів іголів виборчих комісій, яких спіймали на фальшуваннях. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]