Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
11.04.2016 15:32

Новий порядок реєстрації місця проживання

2 березня 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив нові правила реєстрації місця проживання.

2 березня 2016 року Кабінет Міністрів Українизатвердив нові правила реєстрації місця проживання.
Відповідно до Правил реєстрації місця проживання реєстрація/зняттяз реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органомсільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповіднодо закону виконавчий орган сільської ради не утворено) на території відповідноїадміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваженнявідповідної сільської, селищної або міської ради.
Громадяни України, а також іноземці чи особи безгромадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язаніпротягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання таприбуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття зреєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або їїпредставником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бутиздійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
Реєстрація місця проживання здійснюється тільки заоднією адресою.

Документи необхідні для реєстрації місця проживання:
1) Заява;
2) Документ,до якого вносяться відомості про місце проживання;
3) Квитанція про сплату адміністративного збору (11грн. 72 коп.);
4) Документи, що підтверджують:
- право на проживання в житлі (наприклад, ордер, ордер,свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду,яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житловогоприміщення тощо)
- право на перебування або взяття на облік успеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування тасоціального захисту особи - довідка про прийняття на обслуговування вспеціалізованій соціальній установі або закладі (для осіб, які перебувають наобліку у цих установах або закладах);
- проходження служби у військовій частині, адресаякої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби увійськовій частині (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строковоїслужби);
5) Військовий квиток або посвідчення про приписку(для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають навійськовому обліку);
6) Заяву про зняття з реєстрації місця проживанняособи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місцяпроживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання);
7) Документ, що посвідчує особу представника/Документ,що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заяваподається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами)(у разі подання заяви представником особи).

За порушення строку звернення для реєстрації новогомісця проживання (30 днів) або подання недійсного паспорту громадянина Українивстановлена адміністративна відповідальність у вигляді попередження, а завчинення тих самих дій протягом року – штраф в розмірі від 17 до 51 грн.
Також в Постанові зазначено, що передача інформаціїпро реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб зреєстрів територіальних громад до Єдиного державного демографічного реєструздійснюється після введення в експлуатацію відповідних програмних засобів;
На період до 1 січня 2017 р. інформація відвиконавчих органів сільських, селищних, міських рад, їх посадових осіб,сільських голів, що здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місцяпроживання/перебування фізичних осіб, до Єдиного державного демографічногореєстру може передаватися в паперовому та електронному вигляді.
Все таки, процедура та перелік документів дляподання суттєво не змінилися. Єдиними нововведеннями лише є: розширенняповноважень місцевого самоврядування - органом реєстрації визначено виконавчийорган сільської, селищної або міської ради; місцеві громади передаватимутьінформацію про реєстрацію місця проживання для внесення до Єдиного державногодемографічного реєстру.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net