Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.02.2022 08:07

Перепис домогосподарств від Третьякової. Законопроект № 6539

Політичний експерт, експерт аналітичної групи "Левіафан"

Законопроект №6539 яскравий приклад того, як гарна ідея може бути перекручена до не впізнаваності

Під час панування на території Київської Русі монголів, останні для зручності обліку податків направляли своїх чиновників – баскаків, які мали перерахувати кожне домогосподарство, що мало платити хану податки.

Бажання перерахувати українців, і їх бізнеси притиманно будь якій українській владі. Адже вже 30 років влада вважає, що українці не платять податки не тому що не вірять у те, що їх гроші будуть ефективно використані, а тому що не правильно пораховані і не звітують в податкову про кожну зароблену копійку.

Галина Третьякова продовжує дивувати своїми ініціативами. Точніше не так, продовжує використовує ідеї попередників в абсолютно протилежних від задуманого цілях.

Черговою ініціативою нардепині став Проект Закону про домогосподарство (домоекономіку) (р.№ 6539 від 21.01.2022р.)

Мета якого створити підвалини домоекноміки і забезпечити домогосподарства податковими пільгами. Погодьтесь доволі цікава ідея. Хоча звісно її авторство не належить депутатам цього скликання. Ідея про податкові пільги для домогосподарства прийшла в голови народних обранців і їх помічників ще в 2012 році. Катерина Лук’янова (НУНС) зареєструвала закон про оподаткування домогосподарств (р. № 11358). Законопроект 2012 року передбачав зменшення ставок податків для домогосподарств, а сам дохід домогосподарства формувався із доходу працюючих членів сім’ї поділений на кожного її члена. Тобто, якщо працює чоловік, а родина складається з чотирьох осіб, то його дохід ділиться на кожного члена родини, і якщо вона менше певної суми, то податок може не платитись, або сплачуватись за пільговою ставкою. Це допоможе і громадянам зберегти свої гроші і держава зекономить на адмініструванні податків і соцвиплат. Адже навіщо забирати податок, а потім його повертати як субсидію?

Галина Третьякова пішла іншим шляхом.

Законопроектом пропонується здійснювати підприємницьку (економічну) діяльність домогосподарством без реєстрації фізичної особи - підприємця за умови:

- подання річної податкової декларації домогосподарства;

- ведення такої підприємницької (економічної) діяльності лише членами домогосподарства;

- річний дохід від економічної діяльності домогосподарства не перевищує суму 8 мільйонів гривень.

До видів підприємницької (економічної) діяльності, що дозволяється провадити без реєстрації фізичної особи - підприємця належать:

- перукарські та косметологічні послуги;

- юридичні консультації;

- послуги домашньої прислуги;

- догляд за хворими або немічними особами;

- надання індивідуальних уроків (репетитора);

- індивідуальне виховання дітей (гувернер);

- послуги пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням;

- ремонт взуття, одягу, побутових текстильних та трикотажних виробів, килимів та килимових виробів, шкіряних, галантерейних та дорожніх виробів, меблів, радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури, електропобутової техніки та інших побутових та офісних приладів, годинників, інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

- технічне обслуговування і ремонту музичних інструментів;

- послуги з прання та прасування білизни та інших текстильних виробів;

- роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами з лотків і на ринках;

- послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом;

- послуги з перевезення вантажу;

- діяльність у сфері ресторанного господарства;

- інші види робіт, до яких залучаються члени цього домогосподарства, крім видів діяльності, що підлягають ліцензуванню та відносяться до незалежної професійної діяльності відповідно до закону.

Фактично, Третьякова НЕ пропонує жодних податкових пільг, і ЖОДНИМ чином не спрощує життя громадян, адже із зазначених видів діяльності майже всі знаходяться в тіньовому секторі. Тобто люди і так здійснюють ці види діяльності, і не сплачують податки. Винятком можуть бути лише мінікав’ярні. Але…

Дохід членів домогосподарства все одно буде оподатковуватись за ставкою 18%. В той час як у ФОП ставка оподаткування 5-15%, касові апарати все одно змусять купити. Тож як ми бачимо, жодного полегшення громадянам не буде.

Також вводить практика «соціального трансферту», який передбачається  у формах:

- соціальних гарантій направлених на забезпечення права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, витрати на житло;

- соціальних пільг, що мають матеріальну та грошову форму відповідно до закону;

- соціального страхування;

- соціальних послуг.

Але в той же час українці і зараз це мають без подачі жодних декларацій.

Відповідно справжньою метою цього законопроекту Третьякової №6538 це змусити громадян почати декларувати свої статки і дати можливість податківцям оцінити рівень доброчесності нажитих капіталів.           

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]