Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.04.2020 12:59

Моніторинг фінансового законодавства (27 березня - 2 квітня)

Доктор юридичних наук, доцент кафедри фінансового права КНУ ім. Тараса Шевченка, бізнес-медіатор

До вашої уваги пропонується щотижневий моніторинг важливих новацій законодавства у сфері фінансів та фінансового права. Не пропустіть нагоду бути у курсі останніх змін!

Законопроєкт щодо криміналізації вивезення (пересилання) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення

На розгляд Верховної Ради України 27 березня 2020 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо криміналізації вивезення (пересилання) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення» (№ 3271).

Мета: запобігання незаконному вивезенню (пересиланню) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення.

Проєктом № 3271 пропонується:

- доповнити Кримінальний кодекс України статтею 2012 та передбачити кримінальну відповідальність за вивезення (пересилання) у значному розмірі через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів протиепідемічного призначення, експорт яких підлягає ліцензуванню, або вивезення (пересилання) яких громадянами за межі митної території України не допускається;

- змінами до абзацу першого частини другої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України пропонується здійснення досудового розслідування злочину, передбаченого статтею 2012 КК в редакції проєкту Закону, віднести до компетенції слідчих органів безпеки.

 

Законопроєкт щодо вдосконалення механізму нарахування ПДВ при ввезенні транспортних засобів на митну територію України

На розгляд Верховної Ради України 27 березня 2020 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення механізму нарахування ПДВ при ввезенні транспортних засобів на митну територію України» (№ 3270).

Мета: відновлення справедливості при нарахуванні податку на додану вартість при ввезенні транспортних засобів на територію України.

Пропонується відновити норми в податковому законодавстві в частині надання пільг на сплату земельного податку, що розповсюджується на:

- заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам'ятки природи, заповідні урочища та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва;

- дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ;

- дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

 

НБУ унормував взаємодію інкасаторських компаній з банками під час роботи з готівкою

Постановою Правління НБУ від 31 березня 2020 року № 43 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» поширено на інкасаторські компанії, що здійснюють оброблення та зберігання готівки, вимоги щодо ведення касових операцій банками в Україні.

Мета: перехід до делегованої моделі організації готівкового обігу та поширення міжнародного досвіду роботи СІТ-компаній в Україні.

Відтепер інкасаторські компанії здійснюватимуть взаємодію з НБУ, іншими банками та клієнтами банків за правилами роботи з готівкою, що діють для банків. Зокрема, інкасаторська компанія зобов’язана:

- забезпечувати оброблення готівки в спеціально обладнаному приміщенні інкасаторської компанії;

- здійснювати контроль за платіжністю і справжністю банкнот та монет із використанням відповідного обладнання (приладів) під час приймання та оброблення готівки;

- визначати платіжність банкнот та монет.

Крім того, постановою № 43 змінено послідовність здавання готівки національної валюти, включаючи обов’язкове вивезення не придатних до обігу банкнот і монет:

- до уповноважених банків/інших банків ‒ на договірних умовах;

- до Національного банку ‒ згідно з Єдиним договором банківського обслуговування.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи