Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.12.2019 17:07

Моніторинг фінансового законодавства (20 - 26 грудня)

Доктор юридичних наук, доцент кафедри фінансового права КНУ ім. Тараса Шевченка, бізнес-медіатор

До Вашої уваги підсумковий моніторинг фінансового законодавства! Мої щирі вітання з наступаючим Новим роком, з новими починаннями й новими успіхами! Бажаю новорічної радості і непередбачуваного дива!

Проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб»

На розгляд Верховної Ради України 13 грудня 2019 року внесено проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб» (№ 2591).

Мета: звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Законопроєктом № 2591 пропонується доповнити пункт 165.1 статті 165 Податкового кодексу України підпунктом 165.1.60, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включається сума будь-яких доходів фізичних осіб, вік яких не досяг 27 років. 

Проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення визначення ломбардної операції»

На розгляд Верховної Ради України 26 грудня 2019 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення визначення ломбардної операції» (№ 2675).

Мета: уточнення визначення ломбардної операції у Податковому кодексі України.

Законопроєктом № 2675 пропонується підпункт 14.1.100 пункту 14.1 статті 14 викласти в новій  редакції, а саме: «ломбардна операція - операція, що здійснюється фізичною особою з отримання коштів від юридичної особи, що є фінансовою установою, згідно із законодавством України, під заставу товарів або валютних цінностей. Ломбардні операції є різновидом кредиту під заставу.

З огляду на це, ломбардна операція здійснюється фізичною особою з отримання коштів від юридичної особи, що є фінансовою установою, згідно із законодавством України, під заставу товарів або валютних цінностей, а не юридичною особою». 

Проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо припинення сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна громадянами України, які купують житло вперше»

На розгляд Верховної Ради України 20 грудня 2019 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо припинення сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна громадянами України, які купують житло вперше» (№ 2662).

Мета: вирішення проблемних ситуацій, коли при придбанні житла громадянами України вперше, здійснюється сплата збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, без здійснення якої нотаріус не реєструє відповідну угоду купівлі-продажу.

Запропоновано доповнити законопроєкт № 2662 абзацом 4 п. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» положенням, що перевірка та встановлення юридичного факту первинного чи вторинного придбання житла громадянином України здійснюється нотаріусом.

Також пропонується доповнити абзацом 5 п. 9 ст. 1 зазначеного Закону України положенням, що за відсутності підтвердження юридичного факту вторинного придбання житла громадянином України нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. 

Проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо відповідальності за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань та механізму погашення податкового боргу)»

На розгляд Верховної Ради України 20 грудня 2019 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо відповідальності за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань та механізму погашення податкового боргу)» (№ 2666).

Мета: необхідність врегулювання питання відповідальності за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань та вирішення питання механізму погашення податкового боргу.

Проєктом № 2666 пропонується:

- знизити суму штрафу з 20 до 10 відсотків;

- скасувати несправедливе нарахування пені на суму штрафу;

- упорядкувати процес застосування податкової застави та механізм реалізації майна, яке перебуває в податковій заставі;

- внести зміни до пункту 89.2 статті 89 Податкового кодексу України стосовно поширення права податкової застави та уточнити, які саме майнові права чи майно підлягають внесенню в податкову заставу;

- пропонується встановити, що протягом 90 календарних днів орган державної податкової служби не матиме права здійснювати в позасудовому порядку звернення стягнення на грошові кошти групи боржників з податковим боргом до 10 млн. грн;

- пропонується внести зміни до підпункту 95.7.1 пункту 95.7. статті 95 Податкового кодексу України та статтю 15 Закону України «Про товарну біржу», якими передбачити можливість продажу майна, яке перебуває в податковій заставі, тільки на прилюдних торгах шляхом проведення аукціонів на майданчиках товарних бірж.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи