Моніторинг фінансового законодавства (20 - 26 грудня)
До Вашої уваги підсумковий моніторинг фінансового законодавства! Мої щирі вітання з наступаючим Новим роком, з новими починаннями й новими успіхами! Бажаю новорічної радості і непередбачуваного дива!
Проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб»
На розгляд Верховної Ради України 13 грудня 2019 року внесено проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб» (№ 2591).
Мета: звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб.
Законопроєктом № 2591 пропонується доповнити пункт 165.1 статті 165 Податкового кодексу України підпунктом 165.1.60, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включається сума будь-яких доходів фізичних осіб, вік яких не досяг 27 років.
Проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення визначення ломбардної операції»
На розгляд Верховної Ради України 26 грудня 2019 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення визначення ломбардної операції» (№ 2675).
Мета: уточнення визначення ломбардної операції у Податковому кодексі України.
Законопроєктом № 2675 пропонується підпункт 14.1.100 пункту 14.1 статті 14 викласти в новій редакції, а саме: «ломбардна операція - операція, що здійснюється фізичною особою з отримання коштів від юридичної особи, що є фінансовою установою, згідно із законодавством України, під заставу товарів або валютних цінностей. Ломбардні операції є різновидом кредиту під заставу.
З огляду на це, ломбардна операція здійснюється фізичною особою з отримання коштів від юридичної особи, що є фінансовою установою, згідно із законодавством України, під заставу товарів або валютних цінностей, а не юридичною особою».
Проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо припинення сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна громадянами України, які купують житло вперше»
На розгляд Верховної Ради України 20 грудня 2019 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо припинення сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна громадянами України, які купують житло вперше» (№ 2662).
Мета: вирішення проблемних ситуацій, коли при придбанні житла громадянами України вперше, здійснюється сплата збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, без здійснення якої нотаріус не реєструє відповідну угоду купівлі-продажу.
Запропоновано доповнити законопроєкт № 2662 абзацом 4 п. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» положенням, що перевірка та встановлення юридичного факту первинного чи вторинного придбання житла громадянином України здійснюється нотаріусом.
Також пропонується доповнити абзацом 5 п. 9 ст. 1 зазначеного Закону України положенням, що за відсутності підтвердження юридичного факту вторинного придбання житла громадянином України нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.
Проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо відповідальності за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань та механізму погашення податкового боргу)»
На розгляд Верховної Ради України 20 грудня 2019 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо відповідальності за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань та механізму погашення податкового боргу)» (№ 2666).
Мета: необхідність врегулювання питання відповідальності за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань та вирішення питання механізму погашення податкового боргу.
Проєктом № 2666 пропонується:
- знизити суму штрафу з 20 до 10 відсотків;
- скасувати несправедливе нарахування пені на суму штрафу;
- упорядкувати процес застосування податкової застави та механізм реалізації майна, яке перебуває в податковій заставі;
- внести зміни до пункту 89.2 статті 89 Податкового кодексу України стосовно поширення права податкової застави та уточнити, які саме майнові права чи майно підлягають внесенню в податкову заставу;
- пропонується встановити, що протягом 90 календарних днів орган державної податкової служби не матиме права здійснювати в позасудовому порядку звернення стягнення на грошові кошти групи боржників з податковим боргом до 10 млн. грн;
- пропонується внести зміни до підпункту 95.7.1 пункту 95.7. статті 95 Податкового кодексу України та статтю 15 Закону України «Про товарну біржу», якими передбачити можливість продажу майна, яке перебуває в податковій заставі, тільки на прилюдних торгах шляхом проведення аукціонів на майданчиках товарних бірж.
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська 16:39
- Перемога на полі бою: основа для реального миру Дмитро Пульмановський 16:09
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 22967
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 18909
-
СБУ затримала начальника управління податкової служби у Сумській області – фото
Бізнес 10928
-
У Кіровоградській області почали будувати ВЕС на 93 МВт. Гроші дає Укргазбанк
Бізнес 8897
-
"Складно, але не критично". З'явилась перша реакція влади України на мита Трампа
Бізнес 5070