Залізничні лікарні потребують інвестора
«Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе» – Св.Франциск Асізський
В нашому суспільстві прийнято вважати будь-які зміни обов’язково чимось поганим. Хоча, досить часто, зміни викликані часом та обставинами. Те що працювало 5 років тому, не буде працювати зараз, тому що уже застаріло. Світ змінюється шаленими темпами.
Залізничні лікарні, потребують модернізації приміщень та обладнання, інвестиції коштів в інфраструктуру. В попередніх публікаціях я підводила підсумок проробленої роботи нашою командою за півтора роки. Настав час поговорити про актуальні виклики найближчого майбутнього.
На сьогоднішній день залізничні лікарні дуже сильно програють муніципальним закладам. В першу чергу, в оперативності прийняття рішень. Для прикладу, щоб закупити шприци чи маски, або навіть туалетний папір, наші заклади повинні сформувати замовлення, після цього підготувати тендерну пропозицію. А вже далі документи потрапляють в Укрзалізницю на розгляд відповідним департаментам та відбувається оголошення тендеру. Загалом процедура закупівлі займає приблизно 2 місяці, і це за найбільш сприятливих умов. А в медицині деколи немає навіть 2-ох годин. В минулому році у нас протягом 4 місяців взагалі не було можливості проводити закупівлі, через дії попереднього керівництва. Натомість, муніципальні клініки мають можливість більш оперативно вирішувати свої проблеми.
Влітку цього року в Дніпрі та Харкові підвальні приміщення наших лікарень було затоплено водою. Після дослідження спеціалістами та установлення причин аварії, вердикт такий, що потрібно повністю міняти комунікації. Воно й не дивно, адже після побудови закладів, ремонт комунікацій майже не проводився. Де шукати ці кошти ніхто не скаже. Багато хто надіється, що воно й надалі буде якось працювати
![Затоплене підвальне приміщення ХКЛ1, 2021 р.](/public/images/users/2bd6de2e7086f85a22461868e1257ddd/2021/10/04/20211004114040-2211.png)
Затоплене підвальне приміщення ХКЛ1, 2021 р.
З року в рік фінансування залізничних медичних закладів зменшується. Така ситуація зовсім не дивна, тому що Укрзалізниця повинна, в першу чергу, забезпечувати перевезення вантажів та пасажирів, вкладати кошти в модернізацію рухомого складу. Але якщо ми продовжуємо залишатися в структурі, то медичним закладам рано чи пізно потрібно буде приділити увагу.
В проекті бюджету на наступний рік закладена мінімальна зарплата лікаря на рівні 20 тисяч гривень. Міністр охорони здоров’я уже повідомив про це. Відповідно, нашим спеціалістам теж потрібно буде піднімати рівень оплати праці. Бюджет ЦОЗу на 2021 рік повинен бути на рівні 2 мільярдів гривень. Це кошти, які підуть виключно на оплату праці, не враховуючи інвестиції, яких потребують наші лікарні. З кожним роком нам все важче буде конкурувати на ринку надання послуг без модернізації наших лікарень.
Той стан справ, який сьогодні в Укрзалізниці, загалом не дозволяє говорити про великі капіталовкладення в галузеву медицину найближчими роками. Кабінет міністрів України затвердив стратегію АТ «Укрзалізниця» на 2019 – 2023 роки. Згідно з цим документом, всі непрофільні активи, якими володіє «Укрзалізниця», повинні бути продані на аукціонах. Лікарні теж підпадають під визначення непрофільних активів і тому в них також з’явиться приватний інвестор. Змінюватися профільна діяльність лікарень не буде, потрібно зберегти професійний колектив та здійснити інвестиції в модернізацію клінік. Можливо, комусь це не подобається, особливо тим, хто постійно спекулював на роботі лікарень, але стратегія - це документ, який порушувати не можна.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422