Обшуки НАБУ в залізничних лікарнях: сенсації не вийшло
Минулого тижня залізничну громадськість сколихнула новина про те, що детективи НАБУ прийшли з обшуками в Центр охорони здоров’я АТ Укрзалізниця
На минулому тижні всю залізничну громадськість сколихнула новина про те, що детективи Національного антикорупційного бюро прийшли з обшуками в Центр охорони здоров’я АТ «Укрзалізниця», а також у всі 8 лікарень, які знаходяться в структурі Укрзалізниці. Причина – нібито заволодіння державними коштами щодо надання медичних послуг в лікуванні хворих на ковід у розмірі 59 933 926 гривень, отриманих від Національної служби здоров’я України.
Саме формулювання є абсурдним. Із 60 мільйонів гривень, отриманих лікарнями «Укрзалізниці», 52 мільйони витрачено на 300% доплат медичним працівникам. Решту 8 мільйонів було розподілено на вісім лікарень, залежно від того, скільки пацієнтів лікарня прийняла. Підтвердженням цьому є в бухгалтерських звітах.
Більше того, якщо кошти було присвоєно, то тоді виникає логічне питання, як ми пролікували 2500 хворих за пів року? Про це чомусь хтось вперто не хоче говорити.
В кінці березня НСЗУ призначило перевірку наших лікарень. За два тижня до закінчення перевірки, вони звернулися в НАБУ із заявою. Цікаво, що висновку по перевірці ще не було. Вона фізично на той момент ще тривала. В коментарях виданню lb.ua в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський заявив, що Укрзалізниця повинна повернути 60 мільйонів гривень, тому що на його думку ми не надавали послуги з лікування, та не були готові до прийому хворих. Але це не відповідає дійсності. Перед початком прийому хворих всі наші лікарні пройшли перевірку на предмет відповідності до прийому коронавірусних хворих Держпродспоживслужбою. Далі ще цікавіше…
На момент підписання договору з НСЗУ йшла мова про розгортання мобільних шпиталів на стадіонах та виставкових центрах. І я точно знаю, що наші лікарні – це набагато краще ніж стадіон.
Лікарні Укрзалізниці, єдині в Україні галузеві медичні установи, які здійснювали прийом хворих на коронавірус. Підставою для укладання договору з НСЗУ стало Розпорядження Керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, до якого було включено клінічні лікарні на залізничному транспорті. Цікаво, що без погодження з АТ «Укрзалізниця».
Якщо держава просить допомоги, то ми готові підставляти своє плече, і ми його підставили.
На нарадах в міністерстві охорони здоров’я, в парламентському комітеті ми обговорювали про додаткове виділення 82 мільйонів гривень із ковідного фонду. Ця інформація знаходиться у відкритому доступі. В міністерство охорони здоров’я було направлено 14 звернень з проханням надати хоча б якусь допомогу залізничним лікарням. Жодної допомоги від держави ми не отримали.
Укрзалізниця виділила власних 35 мільйонів гривень на підготовку галузевих лікарень до прийому хворих. Нами було пророблено велику роботу з заміною електричних мереж, створення додаткових точок з подачею кисню.
Ми відкриті до співпраці з правоохоронними органами, і я впевнена в правомірності витраченої кожної копійки.
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір вчора о 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова вчора о 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар вчора о 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова вчора о 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 13070
-
Борги українців продають на аукціонах. Що це значить для боржників?
Фінанси 6071
-
Банк ЄС анонсував 600 млн євро для України: найбільша сума – на відновлення ГЕС
Фінанси 4917
-
"По-справжньому довіряти одне одному": сім фраз, які використовують пари з міцною довірою
Життя 4832
-
Перший випадок зворотної релокації: у Чернігові запустили фабрику, привезену з Польщі
Бізнес 4822