Україна як нова success story
"Що нас не вбиває, робить нас сильнішими!"
Анексія Криму та окупація Донбасу Російською Федерацією надзвичайно сильно вразила Україну, болюче вдаривши по її національній ідентичності та поставивши під загрозу її суверенітет. Однак усе, що нас не вбиває, робить нас сильнішими! Тому обравши вдалий внутрішньо- та зовнішньополітичний курс Україна потенційно може стати лідером Східної Європи та своїм прикладом заохочувати до змін інші країни.
Реформування внутрішньої політики
Конституцією України був закріплений стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. Однак, очевидно, що для досягнення цього нам необхідно пройти складний шлях внутрішньополітичних змін. Українська політика тривалий час полягала в боротьбі олігархічних груп за владу, що відкрило для багатьох недоброчесних можновладців доступ до механізмів корупції. А тому наразі завдання №1, що має бути реалізовано на практиці, а не лишень задекларовано на папері, - це ліквідація олігархічного впливу на економіку та засоби масової інформації і подолання корупції. Допоки це не буде здійснено, українська політика не зсунеться з мертвої точки. Після знищення кореня зла наступним етапом повинно стати ефективне впровадження антикорупційних, економічних, енергетичних і правових реформ, які дозволять Україні стати для ЄС і НАТО привабливим і цінним партнером. Коли Україна продемонструє здатність виконати всі свої зобов’язання щодо реформ, Захід стане зацікавленим у набутті Україною повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО.
Використання soft power
Soft power («м’яка сила») держави, що полягає в здатності досягати власних інтересів на міжнародній арені завдяки вмінню бути привабливим для інших акторів міжнародних відносин, являє собою поширення культурних цінностей і провадження активної публічної дипломатії. Україна має унікальну самоідентичність і надзвичайно багату історію, яку хочеться і потрібно транслювати у світову спільноту. Хрещення Київської Русі, доба Гетьманства, період Української революції, «розстріляне відродження», Друга світова війна, здобуття омріяної незалежності – аргументи на користь унікальності українців, що завжди плекали у своїх серцях віру, завдяки якій боролися та перемагали. Україна може похвалитися приголомшливими природніми краєвидами, європейськими архітектурними спорудами та величезною кількістю релігійних об’єктів. Це наш ікс-фактор! Однак аби приймати іноземних гостей, потрібно стати тією країною, до якої хотітиметься приїздити знову і знову. А для цього слід активізувати свою діяльність у туристичній сфері, готельно-ресторанному бізнесі та спрямувати зусилля на захист історичних пам’яток і культурних об’єктів, що знаходяться під загрозою знищення.
МОЖЛИВО ВСЕ!
Саме це спадатиме на думку іншим державам, що побачать пройдений Україною шлях: від віковічної боротьби за незалежність і національну гідність до успішної європейської країни, що стане справжнім трендсеттером у Східній Європі. Революція Гідності, прозорі вибори, де кожен українець зміг зробити власний вибір і вплинути на хід історії, та свобода слова в нашій державі вже надихнули такі країни, як Білорусь і Молдова, на поштовх до демократичних змін. А отже, в жодному разі не варто зупинятися на досягнутому, слід зосередитися на внутрішньополітичних реформах і вдало використовувати «м’яку силу» на міжнародному рівні, аби довести: Україна може бути та неодмінно стане новою success story з перспективою регіонального лідерства.
- «Браслети» правосуддя: коли електронний контроль стає зайвим Владислав Штика 01:30
- Впровадження ERP для ІТ-бізнесу Віталій Курдюмов вчора о 21:22
- 7 ключових аспектів роботи керівника з молодим спеціалістом покоління дистанційної освіти Оксана Захарченко вчора о 16:22
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей вчора о 01:34
- Як обрати внутрішнього керівника ERP-проєкту? Віталій Курдюмов 24.01.2025 21:22
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 24.01.2025 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 24.01.2025 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 24.01.2025 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 23.01.2025 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 23.01.2025 12:21
-
Українська блогерка Анна Жук загинула в ДТП
Життя 2835
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2800
-
У трьох країнах Європи створять центри повернення для українських біженців
Бізнес 2219
-
Чому дієти приречені на провал та як проблеми зі здоров'ям впливають на вагу
Життя 1833
-
США дозволили Індії розвантажити підсанкційні танкери до 27 лютого
Бізнес 1642