Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.05.2011 07:55

Депутати змусили людей заплатити по півтори тисячі за олігархів

Голова Національного форуму профспілок України

Внаслідок ухвалення Верховною Радою законопроекту, згідно з яким недержавним підприємствам ПЕК списується майже 25 млрд. грн. боргу, кожна українська сім’я змушена буде доплачувати олігархам понад 1440 грн. Поки громадян відволікали подіями у Львові 9

Внаслідок ухвалення ВерховноюРадою законопроекту, згідно з яким недержавним підприємствам ПЕК списуєтьсямайже 25 млрд. грн. боргу, кожна українська сім’я змушена буде доплачуватиолігархам понад 1440 грн.

Поки громадян відволікали подіями у Львові 9 травня, парламент ухваливзаконопроект, яким списав 25 млрд. грн. приватним підприємствампаливно-енергетичного комплексу. Фактично, всі вони належать олігархічнимкланам. Це означає, що прибутки одержали з десяток сімей, але за них тепермають, вочевидь, розплачуватися всі інші українські сім’ї. Якщо поділити 25млрд. на майже 17,5 млн. домогосподарств, що є в Україні, то вийде, що кожнасім’я платитиме 1442 грн. чужих боргів за рік.


Складається досить дивна ситуація, адже у той час, коли газ для населеннядорожчає, великі підприємства мають пільги.

Це повний абсурд, коли прості люди вимушені платити за газ все дорожче, аолігархам, у яких вистачає коштів, держава списує борги. Адже до кінця рокупланується підвищення ціни на газ для населення ще на 30%. Після цього витратина газ для кожної сім’ї зростуть в середньому на 1300 грн на рік. Якщо додатисюди 1400 грн. списаного боргу великих підприємств, то вийде, що через ціманіпуляції газ людям обійдеться у середньому в понад 2700 грн. Яку ж державуми будуємо, якщо і без того зубожіле населення має доплачувати за найбагатшихлюдей країни?

НФПУ подає запит до головиВерховної ради та Уряду з вимогою пояснити, за рахунок чого будуть покриватисякошти 25-мільярдного боргу, списаного державою приватним підприємствам.

*          *          *


13 травня Верховна Рада ухвалила низку законопроектів, якими за рахунокдержавного бюджету списала 25 млрд. грн. боргу приватним підприємствампаливно-енергетичного комплексу. При цьому НКРЕ згідно з домовленостями з МВФухвалила постанову про поступове підвищення газу до населення до кінця року на30%. НФПУ у 2009 році через суд домігся скасування постанови НКРЄ пропідвищення ціни на газ, у березні цього року суд відмовив НФПУ у задоволенніпозивних вимог, але рішення оскаржується в Апеляційному суді.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]