UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
01.04.2011 13:18

Підвищення мінімальної зарплати – першоквітневий жарт уряду

Голова Національного форуму профспілок України

Українці не відчують підвищення мінімальної зарплати через підвищення тарифів на електроенергію та рівень інфляції. Це підвищення виглядає як першоквітневий жарт уряду. Адже перед тим, як хвалитися підвищенням зарплати до 960 грн., треба подивитися, на

Українці не відчують підвищення мінімальної зарплати через підвищення тарифів на електроенергію та рівень інфляції.

Це підвищення виглядає як першоквітневий жарт уряду. Адже перед тим, як хвалитися підвищенням зарплати до 960 грн., треба подивитися, на скільки виросли ціни на продукти, пальне та комунальні послуги. Індексація зарплат, якою вихваляється уряд, є абсолютно невідповідною рівню інфляції.

Лише за останній рік ціни на продути зросли на 8,6%, а інфляція становила 8,3% за офіційними даними, і 10-18% за оцінками незалежних експертів.

Сьогодні влада бореться з наслідками недолугої економічної політики і займається псевдореформами у сфері соціального забезпечення. Про яке підвищення зарплат може йти мова, якщо зараз розмір зарплати працівника І розряду повинен лише перевищувати прожитковий мінімум? Тобто, навіть якщо ця зарплата буде вищою хоча б на гривню, цей пункт буде виконано. Натомість потрібно повернутися до встановлення тарифної ставки працівника на рівні 120% від мінімальної заробітної плати, як було раніше. Крім того, потрібно підвищити зарплату працівників до розмірів реальної вартості споживчого кошика.

З 1 квітня 2011 року згідно з Законом про бюджет підвищився розмір мінімальної заробітної плати до 960 грн. З цього ж дня тарифи на електроенергію підвищилися до 15%.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]