Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.07.2010 12:09

Половина чоловіків може не дожити до нового пенсійного віку

Голова Національного форуму профспілок України

Ініціатива підвищення пенсійного віку і, начебто приведення його у відповідність до європейських стандартів, на даному етапі, для України є абсурдною і неприйнятною.

Ініціатива підвищення пенсійного віку і, начебто приведення його у відповідність до європейських стандартів, на даному етапі, для України є абсурдною і неприйнятною.

Адже, по-перше, рівень життя в Україні значно нижчий, ніж у Європі, а по-друге, наші чоловіки на 9-14 років живуть менше, ніж європейці, а жінки, відповідно, на 6-8 років. При цьому варто звернути увагу на те, що середня тривалість життя українських чоловіків – лише 62,1 років, а це означає, що майже половина із них просто не доживатиме до нового пенсійного віку – 65 років, як це пропонують автори реформи. Тобто, пенсійні фонди українські чоловіки наповнити встигнуть, а от скористатися благами пенсійних виплат не зможуть. А тому, такий підхід є абсолютно нелюдяним, аморальним і злочинним.

Крім того, збільшення пенсійного віку до 65 років поглибить проблему безробіття серед молоді. Можна із впевненістю прогнозувати, що на ринку праці загостриться конкуренція між старшим і молодим поколіннями працівників, роботодавці ще більше нехтуватимуть молоддю, яку необхідно вчити, і йтимуть найлегшим шляхом – шляхом витискання останніх соків з фахівців похилого віку. Це в свою чергу призведе до  зростання соціальної напруги у суспільстві.

Тому, замість передчасного і поспішного впровадження нової пенсійної системи, варто спочатку вдосконалити механізм збору та посилити дисципліну сплати внесків до Пенсійного фонду. Перш за все, ми повинні ліквідувати багатомільярдну заборгованість із виплати зарплати та скасувати практику виплати зарплати «у конвертах», що вдвічі збільшить надходження до Пенсійного фонду.

В Україні повинно бути запроваджене управління активами і пасивами Пенсійного фонду на тристоронній основі – держава-роботодавці-профспілки та прийнята стратегічна Програма створення нових робочих місць.

Сьогодні влада має спокусу піти найлегшим шляхом вирішення пенсійних та соціальних проблем, не перевантажуючи себе реформами, однак наслідки таких кроків матимуть незворотній негативний вплив як на економіку держави, так і на суспільство загалом.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи