Влада лише номінально захищає інтереси жінок
Попри низку ухвалених законодавчих актів, в Україні відсутній реальний захист трудових прав жінок, що загострює проблему економічної нестабільності в державі.
Попри низку ухвалених законодавчих актів, в Україні відсутній реальнийзахист трудових прав жінок, що загострює проблему економічної нестабільності вдержаві.
Витоки проблеми - у надмірній зосередженості влади на політичних процесах,замість того, щоб вирішувати конкретні проблеми українського сьогодення, середяких і кричущі приклади економічної дискримінації жінок.
Зверніть увагу на той факт, що українськіжінки становлять половину сукупної робочої сили України, і при цьому рівеньосвіченості жінок є вищим. Вищу або середню спеціальну освіту в Україні маєкожна друга працююча жінка, тоді як серед чоловіків - менш як 40. Однак, у тойже час, рівень безробіття серед жінок на 10% вищий. Хоча питома вага жінок ускладі сукупної робочої сили України становить 50%, у процесі формування ринкупраці рівень їхньої конкурентоспроможності з року в рік знижується: підвищується ризик втратити роботу,скорочуються можливості професійного зростання, підвищення кваліфікації таперекваліфікації. Під час виникнення на підприємствах і в установах усіх формвласності економічних та інших проблем саме жінки першими підпадають підпроцедуру скорочення.
Крім того, кричущою є дискримінація жінок в оплатіпраці та можливостях кар’єрного зростання. За офіційними даними Мінсоцполітики,зарплата жінок в Україні на 8% менша, ніж зарплата чоловіків. А незалежнідослідження фіксують, що за свою працю жінки в Україні одержують на 25-30%менше, ніж чоловіки такої ж кваліфікації. Управлінська піраміда в Україні фіксуєневтішні тенденції, з огляду на які представленість жінок на вищих щаблях владита посадах, на яких приймаються рішення залишається дуже низькою. Тому, якщосеред чоловіків налічується 52% тих, хто тією чи іншою мірою задоволені своїмстановищем у суспільстві, то серед жінок ця категорія складає лише 47%.
Більш того, попри галасливі заяви, як провладні,так і опозиційні політичні сили вдаються до дискримінації жінок - навітьвнутрішньо корпоративної. Підтверджуючим це фактом є те, що під час останніхвиборів до Парламенту серед 2785кандидатів за партійними спискамибуло лише 533 жінки.
Серед порушень трудових прав жінок найчастішемають місце: невчасні виплати відпускних з догляду за дитиною, залученнявагітних та матерів дітей до трьох років до виконання заборонених законом видівробіт, не виплата лікарняних тощо.
Тому, з огляду на беззаперечні факти порушень правза ознакою статі, в українському суспільстві назріла необхідність запровадженнядієвихмеханізмів захисту громадян, зокрема судових та позасудових оскаржень ґендерноїдискримінації.
Довідка.
Забезпечення ґендерноїрівності, в тому числі і щодо трудових прав, передбачено Цілями розвиткутисячоліття до 2015 року, які має виконати й Україна. Крім того, економічніінтереси жінок покликаний захищати і Закон «Про забезпечення рівних прав таможливостей жінок і чоловіків», а наприкінці листопада 2012 року уряд схваливКонцепцію Державної програми забезпечення рівних прав жінок і чоловіків до 2016року.
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов вчора о 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда вчора о 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак вчора о 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова вчора о 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак вчора о 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов вчора о 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін вчора о 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
- Розподіл статутного капіталу при розлученні: судова та міжнародна практика Світлана Приймак 19.11.2024 12:00
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 61067
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 46308
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
10494
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 8943
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8643