Медіатренінги, як протидія дилетантству в індустрії
Їм довіряють більше за Нацполіцію та облдержадміністрації. Довіра до них вища ніж до прокуратури й судів. Навіть центральні медіа поступаються їм у прихильності глядача. Все це – про регіональні ЗМІ.
Ці медіа, зазвичай, невеликі, але їх багато. Тільки в проєкті “Media Change Ukraine” їх 131. І вони формують суспільну думку на місцях. Через регіональні ЗМІ люди бачать себе, свої історії і, відповідно, вірять у те, що саме регіональні ЗМІ можуть розв'язувати проблеми.
Водночас, регіональні ЗМІ іноді виглядають кинутими напризволяще зі своїми проблемами: браком коштів і кадровим голодом, залежністю від власників та тиском з боку влади, пошуком тем для новин та програм, створенням свого якісного контенту.
Усі ці речі мені знайомі дуже добре, бо з більшістю з них я сам стикався, за часів керівництва регіональним телеканалом. Тому саме курс медіатренінгів став логічним продовженням проєкту “Media Change Ukraine”.
Звичайно, було б правильніше зібрати команду та поїхати на місця: в Конотоп та Могилів-Подільський, Куп’янськ та Чернігів, Суми та Кропивницький, Чернівці та Полтаву, але – карантин. Тому зібралися ініціативною групою, визначили теми й провели серію вебінарів для працівників місцевих медіа. Учасниками стали директори та продюсери, журналісти та редактори, керівники відділів, юристи. По три сесії тренінгів щовівторка протягом півтора місяця
Наші медіатренінги - це не просто лекції, а й розмови. Бесіди сотень людей. Із живими прикладами та запитаннями. Це зрозуміло, бо теми вебінарів стосувалися діяльності компаній, редакцій, медійників напряму.
Якими мають бути регіональні новини та медіа в сучасних умовах? Як працювати редакціям в передвиборчій та виборчий період? Як позиціонувати себе в соцмережах і розвивати медіа в інтернеті? Як використовувати прийоми сторітелінгу – про всі ці теми говорили люди з досвідом, з досягненнями у вигляді «Телетріумфів» та «Честі професії», кейсами побудови телеканалів з нуля в різних регіонах України, створення найбільш відомих рекламних кампаній України. Разом зі мною, тренерами вебінарів були Сергій Мамаєв, Андрій Богданович, Дарина Романська, Ганна Літвіщенко, Валерій Примост – фахівці, з необхідним досвідом та успішними історіями.
До речі, успішних історій, завдяки таким вебінарам, стало більше. Ось, наприклад, проблема контенту. Регіональні медіа отримали контакти дистриб’юторів, які зможуть поліпшити якість ефіру на місцях за допомогою художніх та документальних фільмів, різножанрових програм. Чи - визначення аудиторії? Адже, часто компанія не може стати успішною саме тому, що не розуміє для кого вона працює, хто її глядач. Після вебінарів компанії отримали чіткий алгоритм для визначення.
Чи та ж взаємодія з інтернет-ресурсами? Як подавати контент, як його обробляти, що і коли виставляти в різних соціальних мережах, як подавати одну й ту ж інформацію для різних платформ? Які нові тренди в інформаційному мовленні? На всі ці запитання відповіли Сергій Мамаєв, Андрій Богданович, Дарина Романська.
Юридична допомога - її місцеві ЗМІ потребують, як ніколи. Подекуди низький рівень юридичної грамоти призводить до того, що влада перешкоджає діяльності медіа, а журналісти не можуть користуватися своїми правами і це призводить до замовчування десятків важливих тем. Буквально постатейно учасники вебінару розбирали законодавство з Ганною Літвіщенко. Так, цікавим виявилося розслідування, скільки ж в Україні стратегічних об’єктів, на які потрібні дозволи для журналістів? Таке питання виникло через те, що керівництво або співробітники різних підприємств, закладів, вокзалів не пускають журналістів аби ті знімали на території. І вказують: «Вам не можна, бо це стратегічний об’єкт». Але ні, в законі є перелік стратегічних об’єктів і він обмежений. І, звісно, в цьому переліку немає підприємств, що перешкоджають діяльності кореспондентів. А це означає, що в регіонах просто маніпулюють недостатньою юридичною грамотністю місцевих ЗМІ.
І, окремо, - вебінар сторітеллера, письменника, розробника промо серіалу «Слуга народу» Валерія Примоста. Козир місцевих ЗМІ - це близькість до глядача або слухача. І це козир потрібно вдало розіграти. Як? Розповів Валерій Примост. Головний секрет – це історія про людину і через людину. Адже нас цікавлять події, в яких беруть участь такі ж, як ми й реагують, як і ми. В селищах, містечках, районах, областях таких історій – великий океан. І в цьому - майбутній успіх регіональних ЗМІ.
Розвиток місцевих медіа, регіональних мовників - це майбутнє і української журналістики, і вітчизняного мовлення. Через розвиток - шанс подекуди перейти від часів дилетантства до професійних і потужних гравців на медіаринку України, які стануть конкурентами та змусять розвиватися і центральні ЗМІ.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386