Як заробити на інвестиціях в апарт-готелі?
Розглянемо, як змінився ринок нерухомості за останні два роки та чому варто інвестувати в апарт-готелі.
Попри все життя триває. Завдяки Силам оборони українці мають змогу працювати, отримувати зарплату, відпочивати й подорожувати країною. Економіка працює і демонструє стійкість. Навіть у тих сферах, яким пророкували стагнацію, якщо не повний занепад. Наприклад, туризм. Галузь не просто швидко адаптувалась до реалій повномасштабної війни, але й відкрила нові можливості для інвестицій та отримання прибутку.
Ще два роки тому перспективи туризму майже не проглядались — критична безпекова ситуація, зниження турпотоку з-за кордону, відтік громадян, окупація значної частини туристичних південних областей, мінування акваторії, постійні обстріли. Але український бізнес не звик пасувати — туризм повертається на довоєнний рівень, а відрахування готелів до бюджету зросли на 60%, майже порівнявшись із показником 2021 року. Українці відкривають для себе внутрішній туризм, змінили напрям подорожей з півдня на захід, у відносно безпечних областях зростає ринок готельної нерухомості, пропонує нові сервіси і формати. Все це робить цю галузь край привабливою для збереження і примноження грошей. Особливо відносно нові для України апарт-готелі.
Апарт-готелі (або апартамент-готелі) — золота середина між готелем і орендованими апартаментами. Оснащені кількома спальнями і кухнею номери з усіма перевагами готелю (прибирання, ресепшн, захищеність від шахраїв), але економічні та з гнучкими умовами оренди (від дня до кількох місяців). Ідеальне рішення для:
- українців, які вивозять родини на літній/зимовий відпочинок трохи далі з міста
- іноземців, які приїздять в Україну і гуманітарними/волонтерськими місіями
- бізнес-мандрівників і туристів (внутрішніх, іноземних, медичних та будь-яких інших)
- переселенців
- студентів і молоді
Чому інвесторам варто обрати апарт-готель?
Галузь на злеті. Кількість обʼєктів зростає навіть у центральних областях України, годі казати про Київ, Одесу чи Карпати.
Пасивний дохід без клопоту. Апарт-готель обслуговує керівна компанія, попит і заповнюваність — теж робота керівної компанії.
Поза сезоном. У Києві чи в тих же Карпатах попит на квадратні метри однаково високий і влітку, і взимку.
Зростаючий попит на готельну прибуткову нерухомість. Інвестувати в готельну нерухомість вже набагато вигідніше, ніж у житлову. Особливо в безпечних регіонах.
Україна в тренді. Ми хочемо подорожувати, пізнавати і споживати своє, українське. Апарт-готель легко інтегрувати в цікаву місцевість і локальну культуру, щоб забезпечити максимальну цілорічну наповненість.
Перспективи. Гарантоване підняття вартості метра квадратного в готельному комплексі під час будівництва від 30%, а також органічна капіталізація, тобто збільшення ціни вашого номера вже протягом роботи готельного комплексу завдяки рейтингу готелю, а також розвитку курорту та його інфраструктури.
Ціна питання
Вартість інвестицій залежить від безлічі факторів: локації, класу та якості будівництва, інфраструктури, яка наповнює комплекс та безпосередньої інфраструктури курорту. Апартаменти в комплексі, який без інфраструктури, і розташований у мальовничому селищі на Заході України, обійдуться приблизно у 1800 доларів за квадратний метр. Якщо йдеться про інфраструктуру, наближеність до гірськолижної траси чи бальнеологічного курорту, ціна зросте до 3500 доларів і вище. Купівля готового обʼєкта в девелопера може стартувати від 100 тисяч доларів, інвестиції на етапі «котлована» будуть нижчими. Термін окупності інвестицій — від 8 років.
Кілька порад майбутнім інвесторам
- Вибір локації. Вирішальними факторами є доступність транспортної інфраструктури та наявність атракцій. Також краще інвестувати в готель, який будують на власній землі, адже у випадку будівництва на орендованій земельній ділянці або на ділянці, яка перебуває в користуванні за договором суперфіцію, завжди є третя сторона-власник (або орган самоорганізації населення чи власник земельної ділянки), які можуть створювати окрему групу ризиків для інвестора та функціонування об’єкта загалом.
- Чесні умови. Щоб бути впевненим у вигідності умов співпраці, уважно підійдіть до процесу укладання договору оренди з керівною компанією, в якому має бути виписана прозора та зрозуміла формула розподілу прибутку між інвестором і готельєром.
- Надійний партнер. Майте справу з відповідальною керівною компанією, яка дотримується закону, сплачує податки і не практикує готівкові розрахунки. Тоді ви знатимете точну інформацію про завантаженість готелю і свою частку прибутку.
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності Валерій Карпунцов вчора о 21:42
- Як оформити спадщину на будинок: відповіді на питання Павло Васильєв вчора о 19:44
- Реклама на межі: як ШІ перевертає бізнес-моделі агентств Христина Кухарук вчора о 19:19
- Обшук без ухвали суду: що робити до прибуття адвоката – покрокова інструкція Денис Терещенко вчора о 15:24
- Судове стягнення шкоди за договором поставки: дефект акумулятора спричинив пожежу Артур Кір’яков вчора о 13:36
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати Павло Кожухар вчора о 12:28
- ВП ВС: продовження позовної давності й нюанси зменшення процентів річних Андрій Хомич вчора о 11:18
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю Володимир Гончаров 17.07.2025 14:10
- Юридичні гарантії та захист інформації в ЕДО Олександр Вернигора 17.07.2025 12:00
- Донорство без пільг: Україна переходить на європейську модель з 2025 року Валентин Митлошук 17.07.2025 11:24
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон Юрій Григоренко 17.07.2025 10:51
- Встановлення судом фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками Леся Дубчак 16.07.2025 18:44
- Смакуй українське: перспективи українського продуктового експорту в Німеччині Наталія Церковникова 16.07.2025 15:51
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова 15.07.2025 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар 15.07.2025 14:00
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності 521
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю 236
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон 169
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати 154
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу 123
-
"Повністю знецінений актив": девелопер UDP про майбутнє заводу "Більшовик"
Бізнес 10449
-
У Києві відсторонили від посади голову Департаменту транспортної інфраструктури
Бізнес 9864
-
НБУ закрив одну з найстаріших страхових компаній України
Фінанси 5685
-
КНДР заборонила росіянам відвідувати відкритий для них курорт після візиту Лаврова
Бізнес 5112
-
Допомогли конкуренти та партнери: як після обстрілу відновлюється компанія Gemini
Бізнес 5074