Як підняти економіку: головне
Галузі, які орієнтуються на експорт сировини (с/г і видобувна) майже вичерпали себе. Так, вони – в лідерах за експортною виручкою, але не мають серйозних перспектив розвитку.
Програму діяльності Кабміну вчора відправили на доопрацювання, назвавши її «рефератом». Хотілось би, щоб в Уряді знайшлись притомні фахівці, які б стратегічно бачили, що має бути в основі економічного зростання країни.
Ситуація у нас непроста, криза торкнулась як малого, середнього, так і великого бізнесу. Серед інших зараз дуже гостро постало питання створення робочих місць. Президент, і Уряд роблять акцент на підтримці малого та середнього бізнесу. Проте, поки що серйозних зрушень на цьому напрямку немає. В рамках розрекламованої владою програми «5-7-9%» видано трохи більше 600 кредитів, бо банки її не хочуть, не маючи гарантій від держави. Сподіваюсь, що компроміс таки буде знайдено і підприємці отримають фінансову підтримку, бо саме в секторі МСБ треба зберегти і створити сотні тисяч робочих місць.
Втім, маємо бачити стратегічну перспективу. І тут постає питання: як підняти економіку України з колін, щоб наша країна стала нарешті конкурентоспроможною в світі? На мою думку відповідь тут тільки одна – розвивати вітчизняну промисловість. Адже всі успішні країни мають розвинену промисловість, яка є становим хребтом міцної економіки. Саме тут створюється висока додана вартість і висококваліфіковані робочі місця.
Згідно статистичних даних, які нещодавно оприлюднила компанія «Baker McKenzie», сільське, лісове та рибне господарства разом створюють 12% українського ВВП, в цих сферах працює 18% усіх зайнятих. У переробній промисловості, відповідно: 13,6% ВВП і 8,1% зайнятих. Отже, як бачимо, саме тут є точки економічного зростання національної економіки.
Галузі, які орієнтуються на експорт сировини (с/г і видобувна) майже вичерпали себе. Так, вони – в лідерах за експортною виручкою, але не мають серйозних перспектив розвитку. Експортуючи сировину, успішною країною сьогодні не станеш, - такі жорстокі реалії сучасного світу.
Зовсім інша справа – переробна промисловість. Ця сфера економіки вже сім років як занедбана українською владою. У країні, економічна політика якої полягає в постійному отриманні і проїданні кредитів МВФ, зникла як така промислова політика. Ситуацію треба негайно виправляти.
Вважаю, що перші кроки щодо порятунку переробної промисловості Уряд має зробити в своїй новій програмі діяльності. Українські промисловці мають отримати широку державну фінансову і кредитну підтримку, пріоритет на публічних закупівлях, закріплені законом норми щодо локалізації виробництв і необхідні податкові пільги. Це буде тільки початком нашого промислового відродження, але тільки так ми зможемо згодом повернути собі статус індустріальної держави, яку поважають в світі.
P.S. Про Нацбанк. На мою думку, політика чинного керівництва НБУ є злочинною по відношенню до економічного розвитку країни. Через недолугість і вузькість мислення очільників Нацбанку українська економіка знекровлена. Тобто в ній просто не вистачає грошей для розвитку. Тому, раджу президенту Зеленському і прем’єр-міністру Шмигалю не звертати уваги на вимоги МВФ, а просто звільнити пана Смолія з посади голови НБУ. На зміну йому має прийти банкір з широким державницьким мисленням, який розуміє, що Нацбанк повинен бути не тільки регулятором, а й активним учасником відродження національної економіки. Насамперед, через здешевлення кредитних ресурсів для переробної промисловості.
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова вчора о 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар вчора о 14:00
- Бюджет-2025: "закордон нам допоможе" Любов Шпак вчора о 13:33
- Революція безпеки Валентин Митлошук вчора о 10:20
- Кабмін-шатл: змінилися крісла, але не пілоти Дана Ярова 14.07.2025 17:12
- HR-документообіг: коли кожна хвилина – це репутація Олександр Вернигора 14.07.2025 16:52
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу Юлія Мороз 14.07.2025 15:05
- Виклики і успіхи у врегулюванні авіаційних страхових спорів Сергій Дзіс 14.07.2025 14:32
- Що означає URC2025 у Римі для енергетики України та ЄС: підсумки та аналітика Ростислав Никітенко 14.07.2025 11:11
- Молдавський експеримент: коли іноземні експерти замінюють народний суверенітет Юрій Григоренко 14.07.2025 10:19
- Заметки по итогам Римской конференции: вопросы возрождения Украины Вільям Задорський 13.07.2025 18:59
- Что меняется в отсрочке для преподавателей: разбор законопроекта №13193 Віра Тарасенко 13.07.2025 15:30
- Що означає історичне рішення ЄСПЛ у справі "Україна та Нідерланди проти росії" Юлія Овчинникова 12.07.2025 20:59
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 11.07.2025 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 11.07.2025 17:10
-
Американці отримали контроль над одним з найбільших зернових терміналів в Одесі
Бізнес 51104
-
50 000 грн при народженні та 7000 грн щомісяця: уряд схвалив нову підтримку родин з дітьми
Фінанси 12537
-
У медзакладах Києва відбулися обшуки: БЕБ розслідує махінації з eHealth – фото
Бізнес 8529
-
На Київщині запустять зразкові автобусні маршрути: пілот – до Білої Церкви
Бізнес 7048
-
Німеччина готує скорочення соцвиплат. Мерц: Люди мають працювати
Фінанси 6552