Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.11.2024 17:13

Психологічний портрет Трампа: чого очікувати Україні від американського президента

Психолог, генеральний директор Європейської Школи Психології

У цьому блозі ми спробуємо розібратися, стиль мислення Трампа впливає на міжнародну політику, та які підходи будуть найефективнішими в діалозі з ним.

Важко знайти більш епатажного та обговорюваного політика, ніж новообраний президент США Дональд Трамп. Його заяви неодноразово викликали суперечливі обговорення, і цей тренд лише посилюватиметься. Вплив рішень та зовнішньої політики Трампа на світ буде ваговим, і всі навкруги, у тому числі Україна, намагаються зрозуміти, чого можна очікувати в майбутньому. Поділюся своїм баченням особистості Дональда Трампа — це може дати підказки щодо його мотивів і пріоритетів та дозволить краще передбачити подальші дії.

Чого не варто чекати від Трампа

Важко оцінювати, як Трамп поводиться у бізнесі, але обережність у політиці — це не про нього, особливо у риториці щодо війни України з Росією. Страх наслідків, навіть найзагрозливіших, як-от ядерна війна чи розростання конфлікту, не відповідає його стилю мислення, тому сподіватися на це — марно.

Друга характерна риса Дональда Трампа — відсутність послідовності. Сьогодні він може вирішити вести переговори з Путіним, але це ні про що не говорить та не дозволяє робити ніяких висновків, бо завтра політик може здивувати зміною пріоритетів. Не варто від нього чекати логічних кроків на кшталт: «спілкується з Путіним — то він за Путіна, говорить із Зеленським — то він на нашому боці». За кожною сказаною Трампом літерою «А», може йти зовсім не «Б», і навіть не «В».

Трамп щиро вірить (і він це декларує у своїй книзі «Як стати багатим»), що не можна досягти чогось великого, якщо дотримуватися правил. Тому сміливо та впевнено їх порушує — як на дипломатичному рівні, так і на етичному. Його стратегія полягає в тому, щоб виходити за рамки, тому не варто очікувати, що він раптом почне грати за правилами.

Трамп — людина без прихованих мотивів

Це гарний знак для нас. Він завжди чітко розуміє свої інтереси та знає, чого хоче, а значить з ним простіше домовлятися. Цьому також сприяє його прямолінійність. Так, він може часто змінювати думки та курс, проте робить це прозоро — ніколи не приховує своїх намірів, що значно полегшує комунікацію.

Трамп цінує силу

Він не розділяє європейські гуманістичні ідеї допомоги слабким, підходи рівності та інклюзивності. Трамп вірить у цінність сили, а слабкість вважає недоліком. З одного боку це насторожує, проте при правильному підході може навіть принести користь. Я маю на увазі занадто лояльне ставлення до слабкості на заході Європи, коли створюються такі умови, що люди свідомо вибирають не працювати, а жити на соціальну допомогу. Якщо Трамп сам не буде відхилятися в протилежний бік, то його риторика може допомогти знайти у цьому баланс.

Лише мова цифр та вигід

Ще один мінус, на який України варто зважати, полягає у тому, що Трамп — великий прагматик. Йому не знайомі ідеалізовані погляди, і війну між Україною та Росією він вважає прагматичним конфліктом, а не «боротьбою добра зі злом». Для нього важливі цифри та вигода — лише через ці концепції він сприймає світ.

Тому головне у комунікації з Трампом — практичні доводи та чіткі аргументи. На відміну від попередника, він хоче знати лише одне — навіщо США повинні допомагати Україні виграти, та що він та його країна від цього отримають. І доводити це потрібно з позиції рівноправного партнера, бо, пам'ятаєте, Трамп не любить слабких. Будь-які спроби маніпуляцій через високі ідеї лише роздратують його, тому лише чітка вигода та користь стануть ваговим аргументом у переговорах.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи