Законопроект №4394 про внесення змін до Закону «Про судовий збір»
Новий законопроект може відмінити судовий збір за отримання свідоцтва про народження та смерть державного зразка на неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей.
У звичайному ритмі буденності, ніхто навіть і не думає над тим, що існує проблема отримання свідоцтва про народження та смерть. Проте, вже майже два роки частина Донецької та Луганської області, окрім інших проблем зустрілись також з питанням: «Як отримати свідоцтво про народження та смерть державного зразка?».
14.11.2014 року Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях» №875/2014 припинено діяльність державних установ, підприємств та організацій на непідконтрольних Україні територіях. Через відсутність функціонування органів юстиції та нотаріату, ведення ними державних реєстрів, унеможливлює отримання свідоцтва про народження та смерть від компетентних органів на території Донецької та Луганської області. Згідно п.п.1,2,3 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Та слід пам’ятати, що немає такої проблеми, яку неможливо вирішити! З метою отримання даних свідоцтв, слід звернутись до суду в порядку окремого провадження з заявою про установлення юридичного факту. Відповідно до ч. 1 ст. 234 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Пунктом 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України встановлено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Згідно п. 8 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті. Згідно ст. 257-1 ЦПК України справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» подання до суду такої заяви є платним.
12.04.2016 року Верховною Радою зареєстровано законопроект №4394 про внесення змін до Закону «Про судовий збір» відносно уточнення переліку процесуальних документів, за представлення яких судовий збір не стягується. Автор законопроекту депутат Євген Мураєв.
Законопроектом пропонується ч.2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір» доповнити п. 17, відносно до якого судовий збір не стягується за подання заяви про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України.
Є надія, що Парламент більшістю голосів підтримає даний законопроект, адже це дасть можливість громадянам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях безкоштовно отримувати свідоцтва про народження та смерть, як це роблять і інші громадяни країни.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13458
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13178
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5174
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4609
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 4568