Чи компенсує держава місцевим бюджетам витрати на боротьбу з COVID-19
Але чи побачать хоч частину коштів від міжнародних організацій та від Нацфонду місцеві бюджети і місцеві громадські організації?
Місцеві ради в умовах складної економічної ситуації прийняли рішення про виділення мільйонів зі своїх бюджетів розвитку на боротьбу з коронавірусом. Це підтверджується підрахунками Рахункової палати. Стабілізаційний фонд держави становить понад 64 мільярди гривень. Допомога від національних інституцій складе також мільйони в іноземній валюті.
В ці дні ми працюємо разом для миру в усьому світі та зосереджуємося на нашій спільній битві за перемогу над COVID-19 в Україні, в її містах та селах. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік щодо України передбачає падіння ВВП на 4-9% та девальвацію гривні до 30-35 грн за долар на кінець року (за умови, що карантинні заходи триватимуть довгий термін). Інші дослідження показують, що в умовах карантину у майже 60% українців через місяць закінчаться кошти. За таких умов варто очікувати зростання безробіття.
Місцеві ради з метою стримання епідемії виділили зі своїх бюджетів на початку карантину мільйони: Дніпро - 100 мільйонів, Луцьк - 60 мільйонів, Житомир - 30 млн. Дохідна та видаткова частини бюджетів, відповідно, послабли, і повернутися до звичного стану речей у містах буде непросто та довготривало.
В той же час, мешканці міст напряму звертаються до нас, місцевих депутатів, громадського сектору, влади. Ми розуміємо загрози соціального та маргінального вибухів можливі: підвищення протестних настроїв, крадіжок, розбоїв, самогубств, паніки та депресії. Ми як місцеві лідери, які найближчі до людей, розуміємо згубний вплив на долі українських родин, особливо для мешканців, які мають хронічні хвороби, виховують самостійно дітей, доглядають за батьками і т.д.
Для стримування спалаху коронавірусу і пом'якшення його негативних соціально-економічних наслідків Євросоюз у межах Інвестиційної ініціативи виділив державам-членам 37 млрд євро. Так в Європі мешканці отримають особливі умови кредитів, гроші на зарплати і податкові канікули.
В той же час перспективи України менш радісні, оскільки додаткову підтримку отримають лише окремі групи пенсіонерів у розмірі 30 доларів. Європейський Союз пообіцяв підтримати Україну у боротьбі з коронавірусом, зокрема, у підтримці системи охорони здоров'я, у вирішенні соціальних питань (допомозі літнім людям, онлайн-освіті, догляді за дітьми, кредитній підтримці малого та середнього бізнесу) у сумі 80 млн євро. Нам відомо, що США нададуть Україні 1,2 млн дол. на боротьбу з коронавірусом: гроші підуть на медичне устаткування для лабораторій, що роблять тести, гуманітарну допомогу та інформаційне забезпечення населення. А ООН представили план подолання коронавірусу в Україні на 165 млн доларів протягом наступних 9 місяців. ООН стурбовані, що далі можуть постраждати найбільш уразливі діти та родини України, малозабезпечені, соціально-незахищені, неповні сім'ї.
Довідавшись про це, ми підготували звернення від нашої депутської групи «Рівні можливості» в Житомирській міській раді до міжнародних організацій та голів наших національних делегацій про занепокоєння щодо особливостей справедливого розподілу коштів міжнародних інституцій та в подальшому справедливих процедур від Уряду. На разі нацпорядок витрат коштів для боротьби з COVID-19 дуже узагальнений. Крім того, активне розподілення коштів почнеться після завершення карантину, і часто Уряд місцевим радам каже, якщо процеси були вирішені вже, то вочевидь місцевим радам під силу робити усе самостійно.
При тому ми отримали кілька офіційних та неофіційних інформацій на наш запит. Так система ООН в Україні наразі робить багато для швидкої мобілізації підтримки для України з приводу медичних закупівель, соціо-економічного відновлення, кризових комунікацій, координаційної підтримки Уряду України в часи безпрецедентної кризи. І наразі ООН чекає від Уряду на отримання від України централізованого переліку потреб, пов'язаних із відповіддю на COVID-19, для забезпечення скоординованого реагування з боку ООН та інших міжнародних партнерів. В той же час, ми пам"ятаємо про привіти Черкасам, і зрештою запитання, чи не позначиться підготовка таких документів на прихильності чи не прихильності до тих чи інших рад.
В ООН нам повідомили, що наше Звернення було надане Секретаріату Кабінету Міністрів України та Офісу Віце-Прем'єр-Міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України для подальшої централізації та поширення з партнерами з розвитку, які могли б надати допомогу.
Також ми довідалися, що частину коштів ЄС передбачає на підтримку громадського сектору. І на разі вони також визначають партнерів та орієнтири. Але вже точно відомо, що фонд «Відродження» з 4 млн євро отримає 500 тис євро. Мені особисто не зовсім зрозумілий підхід, адже оголошення про підтримку від ЄС транслювалося по радіо для усіх. Чому тоді конкурс не оголошений на пряму, без додаткових містків - не зрозуміло. Асоціаціями міст і селищ України, владами міст, місцевими молодіжними та жіночими організаціями, місцевим громадським сектором зроблено чимало для підтримки своїх мешканців у різних складний час, а ось у питаннях підтримки вони і досі залишаються за горизонтом через певну монополізацію та бюрократію.
При тому саме місцеві лідери найближчі до реальних проблем мешканців, тож якщо міжнародні інституції мають на меті допомогти Україні в у прозорій та конкурентоспроможній спосіб, чи не час комунікувати з містами та селищами напряму? Крім того, це дозволить по-новому вивчити Україну, отримати інформацію для нових пріоритетів та партнерства. Ми як група за рівні можливості, хочемо щоб ці можливості були дійсно рівними, в тому числі при отриманні даної допомоги.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407