Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.01.2019 22:11

На економіці знаються усі, чому ж тоді вона стільки років "кульгає"

Експерт з економічних питань, практик

Про економіку багато говорять та мало приділяють уваги на підприємстві, у бізнесі, в державі.

Про  економіку ми чуємо із засобів масової інформації майже  щодня, та й кожен пересічний громадянин теж згадує про неї, коли мова заходить про те, як ми живемо.  Здавалося б усі розуміють, що таке економіка та наскільки економічна наука  важлива  для розвитку підприємства, бізнесу, країни в цілому.

Але тоді постає питання: якщо усі розуміють,  то чому значна частина випускників вузів, які отримали фах  економіста,  не можуть знайти роботу за профілем; чому на підприємствах взагалі відсутні такі фахівці; чому в країні, де встановлені професійні свята рекрутера, кадровика, дизайнера, етнографа, ріелтора, маркетолога та  багатьох інших професій відсутнє свято економіста. Чому на форумах  в Інтернеті питання на економічну тематику навіть не піднімаються. Невже усім зрозуміло: як визначити собівартість продукції, послуг, як здійснюється калькулювання, як визначити ефективність направлень бізнесу, зробити перспективний та ретроспективний аналіз і багата іншого.

Можливо, з таким відношенням до економіки  ми і маємо такі проблеми з нею?

На багатьох підприємствах функції економістів виконують бухгалтера, або фінансисти. А ці професії  далеко  не одне і те ж. У кожного своє направлення. Вони пов’язані між собою, але завдання у кожного свої. В результаті відбувається підміна понять, висмикування окремих показників, відсутність єдиної системи від планування роботи до визначення результату та аналізу діяльності.

На практиці досить часто ефективність бізнесу визначається виключно за рухом грошових коштів. Але такий підхід може завдати непоправних втрат власнику бізнесу. Щоб запобігти цьому, керівнику чи  бізнесмену необхідно залучати кваліфікованих економістів для запровадження на підприємстві планування та аналізу господарської діяльності на основі економічної теорії. Тільки плануючи виробничу діяльність, аналізуючи показники і результати, маючи будь-яку необхідну для управління інформацію, можливо не наосліп, а з відкритими очима керувати підприємством чи бізнесом. А це все може забезпечити тільки економічна служба з висококваліфікованими працівниками. Ви скажете: «Де їх взяти?». А відповідь одна: «Готувати!».

Як підібрати фахівців, хто підходить для такої роботи на чому зосередити увагу я розповідала у попередній публікації.

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]