Укрпошта впроваджує комплексний проект розвитку електронної комерції
З липня цього року Укрпошта розпочала впровадження Програми електронної комерції – ECOMPRO, яка дозволить он-лайн продавцям набагато легше пересилати свої товари через Укрпошту.
З липня цього року Укрпоштарозпочала впровадження Програми електронної комерції – ECOMPRO, яка дозволитьон-лайн продавцям набагато легше пересилати свої товари через Укрпошту.
ЕCOMPRO є програмоюВсесвітнього поштового союзу (ВПС), вона передбачає новий глобальнийкомплексний проект розвитку електронної комерції, завдяки якому створюютьсянові можливості для міжнародного обміну, зростання бізнесу і швидкогоповернення інвестицій.
Програма ЕCOMPRO передбачає нетільки вдосконалення нормативних документів ВПС, наприклад у сфері поверненнятоварів, ціноутворення на поштові посилки з Інтернет-магазинів, але ізастосування існуючих інформаційних продуктів і технічних стандартів ВПС.Розроблено Керівництво з електронної комерції з практичними рекомендаціями щодорозвитку для поштових служб.
Укрпошта традиційноприєднується до проектів ВПС однією з перших. Так, у 2003 р. Укрпоштазапровадила «Міжнародну фінансову систему» (IFS) ВПС, яка дозволяє здійснюватиелектронні перекази. У березні 2010 р. для розширення географії обмінуміжнародними переказами Укрпошта приєдналася до системи «Єврожиро». НаразіУкрпошта здійснює двосторонній обмін поштовими переказами з 36-ма країнами, зних – відправленнями з післяплатою – з 11-ма країнами. Укрпошта надає декількавидів послуг міжнародних переказів: адресні перекази, перекази до запитання, зпісляплатою, термінові, на рахунок, з рахунку. Перекази приймаються тавиплачуються у гривнях, доларах США та євро.
З 2003 р. Укрпошта співпрацює з компанією«Ворктрейс» для формування та обміну електронними повідомленнями черезінформаційну мережу Post*Net ВПС з іншими поштовими операторами про вхідні тавихідні міжнародні посилки. На сьогодні такий обмін здійснюється з 143-мапоштовими службами.
Інформація з електронних повідомлень використовуєтьсядля підтвердження якості міжнародної поштової служби. Це дозволяє відстежуватипроходження міжнародних поштових посилок і відповідати вимогам ВПС щодопоказників, які характеризують посилкову службу. Слід відзначити, що Укрпоштаотримує щорічну додаткову винагороду від інших поштових операторів за виконаннястандартів якості ВПС.
Крім того, з 2011 р. Укрпоштаприєдналася до Довідково-рекламаційної Інтернет системи (ІВІS) ВПС, якадозволяє здійснювати прискорену обробку рекламацій, що надходять від іншихпоштових операторів у випадках розшуку втрачених поштових відправлень.
З 2007 р. національний оператор поштовогозв’язку долучився до Глобальної системи моніторингу якості міжнародної поштовоїслужби ВПС за участю незалежних експертів.
ВПСдопомагає поштовим адміністраціям країн-учасниць формувати якісні, інтегрованіпоштові продукти та мережі, орієнтовані на сучасні потреби споживачів. Однак,усі країни-члени ВПС мають діяти скоординовано і працювати на випередження:постійно змінюватись і впроваджувати нові послуги.
У ІV кварталі 2015 р. Укрпоштапланує здійснити запуск офіційного мобільного додатку з базовим функціоналом,який дозволить відстежувати відправлення і користуватися картою поштовихвідділень. Подальше розширення функціоналу мобільного додатку відбудеться у2016 р. і дозволить приєднатися до мобільного сервісу відстеження завідправленнями ВПС. Треба додати, що ВПС планує розробити програму дляодночасного відстеження проходження замовлень та платежів.
До стратегічних напрямів діяльностіУкрпошти, передбачених на 2016 рік, належить і створення Інтернет-майданчика(e-marketplace) підприємства для продажу товарів оф-лайн та он-лайн продавців,який можна буде розмістити у захищеному Глобальному репозиторії ВПС дляпоштових електронних магазинів, що також сприятиме зростанню довіри доміжнародної електронної комерції.
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун вчора о 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз вчора о 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш вчора о 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк вчора о 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський вчора о 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін вчора о 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко 15.04.2025 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер 14.04.2025 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука 14.04.2025 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов 14.04.2025 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
-
Вперше в історії українка стала володаркою титулу "Міс США-2025": фото
Життя 34489
-
Алхім, Саша Бо, Юлічка Верба: чому блогери масово позбавляються губ та інших б’юті-ін’єкцій
Життя 17141
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 13064
-
Нардеп: Болгарія запропонувала переглянути вартість реакторів для ХАЕС
Бізнес 12191
-
Bloomberg: Курс рубля з початку року зріс на 38%. Це погано для російського експорту
Фінанси 10893