Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
29.04.2015 10:54

Політика Укрпошти спрямована на скорочення непродуктивних витрат

Колишній в.о директора ДП "Одеський морський торговельний порт"

Непродуктивні витрати – це і є корупційна складова, яка була активною впродовж минулих років. Сьогодні політика національного оператора поштового зв’язку спрямована на скорочення непродуктивних витрат.

Непродуктивні витрати – це і є корупційна складова, яка була активною впродовж минулих років. Сьогодні політика національного оператора поштового зв’язку спрямована на скорочення непродуктивних витрат.

Укрпошті вже вдалося показати неабиякі результати у цьому напрямку. Так, за перші три місяці 2015 року держпідприємство показало позитивні результати та досягло економії  у розмірі понад 100 млн. грн.

Цього вдавалося досягти завдяки оптимізації логістичних процесів перевезення пошти магістральними поштовими маршрутами, підприємству вдалося зменшити витрати близько 45 млн. грн. на рік. Разом з тим, за рахунок оновлення схем руху автотранспорту на магістральних маршрутах терміни доставки поштових відправлень між обласними центрами скорочено на одну добу. Це дозволило підприємству не лише підвищити якість надання послуг, а й додатково заощадити 1,68 млн. грн.

За рахунок перегляду технологічних карт на внутрішні та міжнародні поштові відправлення Укрпошта оптимізувала технологічні процеси та мінімізувала час на виконання операцій з надання послуг. Запровадження таких змін скоротить витрати на 325 тис. грн.

Крім економії в логістичних процесах, є низка позитивних тенденцій в інших напрямках роботи.

Ми зменшили річну вартість послуг на обслуговування IT-хмари для Укрпошти – витрати підприємства на зберігання бази даних скоротилися з 17 млн. грн., в рік до 6,7 млн. грн. Крім того, оптимізація витрат на обслуговування і підтримку програмного забезпечення заощадила підприємству близько 3 млн. грн. Зменшено витрати на обслуговування серверів та обладнання Центру обробки даних з 5 до 2,7 млн. грн.

З метою зниження витрат на утримання та експлуатацію службового легкового автомобільного транспорту Укрпошти, зменшено ліміти та скорочено пробіг по службовим та господарським перевезенням. Як наслідок – економія паливно-мастильних матеріалів, зокрема, за січень-березень 2015 року пробіг зменшився в цілому на 963 тис. км (майже на 72%) у порівнянні з відповідним періодом 2014 року. Також досягнуто економії витрат на обслуговування GPS на суму 0,5 млн. грн., за 2014 рік в порівнянні з обсягом, передбаченим договором.

Також проведено оптимізацію управлінських процесів на рівні керівників середньої ланки. Завдяки цьому економія в рік складає  понад 40 млн. грн., що дає можливість спрямувати кошти на збільшення рівня заробітної плати працівників, котрі безпосередньо надають послуги споживачам. Вже сьогодні, завдяки вжитим заходам, рівень середньомісячної заробітної плати одного працівника виробничого персоналу у І кварталі 2015 року збільшився на 5,1% до аналогічного періоду минулого року. Підприємство не має заборгованості з виплати заробітної плати.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]