Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.09.2020 09:12

Корпоративне шахрайство: власники бізнесу

Директор з безпеки "Biosphere Corporation"

Відносини між власниками – найважливіший рівень в ієрархії зв'язків у бізнесі. Вони займають вирішальне значення для досягнення поставлених цілей.

Відносини між власниками – найважливіший рівень в ієрархії зв'язків у бізнесі. Вони займають вирішальне значення для досягнення поставлених цілей. У відносинах такого рівня мають велику питому вагу особистісні та правові чинники. Такі загрози посилюються тим, що власники зазвичай мають доступ практично до будь-якої інформації на підприємстві та здатні розробити ефективні шахрайські схеми.

Основа маніпуляцій – приховування, обмеження чи спотворення даних про функціонування компанії, з ініціативи одних власників щодо інших. Шахрайства будь-яких власників на шкоду іншим власникам (мажоритарних і міноритарних), як правило, здійснюється тільки з залученням керівників, працівників, контрагентів, конкурентів та інших третіх сторін.

В арсеналі шахраїв – рейдерські захоплення, "недружні" поглинання і злиття, сумнівні реструкторізаціі, угоди, банальна крадіжка, підробка документів і багато іншого.

Мета – отримання різних вигод, від виведення активів до перехоплення управління і одноосібного юридичного заволодіння компанією. Такі злочини з багатьох причин важко запобігаються і розслідуються.

З найбільш поширених шахрайських дій у сфері акціонерних відносин можна виділити:

- використання керівника компанії з метою виведення активів одними власниками на шкоду інтересам інших власників;

- використання працівників компанії з метою виведення активів одними власниками на шкоду інтересам інших власників;

- використання конкурентів компанії з метою виведення активів одними власниками на шкоду інтересам інших власників та інші.

Для запобігання та виявлення шахрайських дій необхідне використання всіх трьох видів контролю: попереднього, поточного і наступного.

До найбільш ефективних організаційних заходів при попередньому контролі, що забезпечує зниження шахрайських ризиків у сфері акціонерних відносин, відносяться:

- розробка та реалізація мір забезпечення економічної безпеки;

- побудова матриці ризиків;

- побудова матриці загроз;

- вибір ефективної для контролю структури бізнесу і організаційно-правової форми підприємства та інше.

При поточному контролі виокремимо:

- контроль лояльності співробітників;

- моніторинг цін;

- використання програмно-технічних засобів (відповідно до законодавства і регламенту) та інше.

При подальшому контролі виявлення шахрайських дій у сфері акціонерних відносин передбачає проведення контрольних заходів у вигляді тематичних перевірок. При цьому найбільш ефективними способами і методами контролю є:

- перевірка коректності та ефективності регламентів;

- нормативно правова перевірка;

- перевірка виконання рішень власників;

- перевірка дотримання корпоративного кодексу етики;

- перевірка ефективності використання ресурсів підприємства та інше.

Безпечного вам бізнесу!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи