Європейський сервіс - українська реальність: як у Броварах діє ЦНАП
Про те, чи «прижилась» в Україні реформа впровадження Центрів надання адміністративних послуг та чим саме може похизуватись броварський ЦНАП.
Повноцінні центринадання адміністративних послуг (ЦНАП) функціонують в Україні з 2013 року. Їхпоява була обумовлена ухваленням Закону України «Про адміністративні послуги», який зобов’язував районита міста обласного підпорядкування створити ЦНАПи по всій території Українидо 1 січня 2014 року.
Реальна потребастворення зручних і доступних умов для отримання громадських послуг обумовиластворення ЦНАП. Сьогодні такі реформації надзвичайно актуальні, адже сучаснасистема взаємодії влади і громади є непрозорою, нераціональною та не враховуєінтереси громадян. Також до її недоліків можна зарахувати територіальнурозрізненість різних органів та підрозділів, складні процедури та тривалістьтермінів, брак інформації та обмежений графік прийому громадян, недостатняоблаштованість приміщень. Ось тому у коридорах завжди довгі черги розлюченихгромадян.
Громадська оцінка
Центри наданняадміністративних послуг на сьогодні є однією з найкращих організаційних формнадання послуг та взаємодії влади і громади, про що свідчить статистика. Накінець 2015 року в різних містах і містечках по всій Україні діяло вже більше660 ЦНАП, послугами яких скористались 65% громадян. Така тенденція свідчить пропозитивну оцінку населення існуючими нововведеннями. Звичайно, задоволення відсервісу та якості надання послуг викликають центри далеко не в кожному регіоні. Наприклад, наМиколаївщині, Херсонщині та Дніпропетровщині відвідувачі скаржаться на ті ж черги, відсутність чітких пояснень,недолік інформації та бюрократичну тяганину. Найкраще оцінили роботу Івано-Франківського,Вінницького та Харківського Центрів.
Як у нас, у Броварах
Центр наданняадміністративних послуг у Броварах офіційно розпочав свою роботу в 2013 році,після ухвалення відповідного закону. Варто зазначити, що до цього час вінуспішно діяв ще з 2007 р., але як Дозвільний центр і мав певні відмінності упорівнянні з повноцінним ЦНАП.
Броварський Центрнадання адміністративних послуг надає жителям міста51послугу, за які відповідає міська рада, та 13 послуг дозвільного характеру.Нещодавно до них додались послуги Держземагентств та від інспекції Держархбудконтролю. Загалом їх 81, зокремагромадянам видаються витяги, надаютьсякадастрові номери, є безпосередній доступ до кадастрової карти. Додатковобудуть введені послуги паспортного столу, РАГСу, державна реєстрація майновихправ та ін.Детальна інформація розміщена на інформаційних стендах тана сайті Броварської міської адміністрації. Електронна система реєстраціїдопоможе не застрягти у черзі надовго: обравши необхідну послугу в електронномубоксі, відвідувач отримує квиток із вказаним на ньому номером у черзі, часомочікування та номером обслуговуючого адміністратора. Єдине що лишається,слідкувати за електронним табло, аби не проґавити чергу. Аби з цієючудо-штуковиною порозумілись літні люди, у залі чергує адміністратор котрийзавжди готовий допомогти. Також він може провести первинну консультацію тазорієнтувати у зразках бланків, котрі надаються безкоштовно. Вся документаціяведеться в електронному вигляді, питання вирішуються у межах приміщення Центру,а присвячений цьому час залежить від його характеру.
Хоча у роботі іноді йтрапляються збої, комп’ютерної системи чи інші, зазвичай такі неполадкиусуваються дуже швидко та суттєво не впливають на роботу ЦНАП.
Показником успішної роботи можнавважати відсутність суттєвих скарг від мешканців міста. У 2013 році їх не булозафіксовано взагалі, хоча спеціальні скриньки для них розміщені у приміщенніцентру та на вулиці. Тож, з упевненістю можна сказати – зараз броварчанизадоволені роботою міського ЦНАП і тим фактом, що у вирішенні «паперових»питань клопотів їм тепер значно поменшало.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427