Як соцмережі змінюють бізнес
Які платформи керують бізнесом у різних країнах
Коли клієнти відчувають емоційний зв’язок із брендами, більше половини споживачів (57%) збільшать свої витрати на цей бренд, а 76% купуватимуть у них з більшим задоволенням, аніж у конкурентів, йдеться у дослідженні sproutsocial. А вибудовують прив’язанність бренди із споживачами через соціальні мережі.
500 мільйонів років загалом (2 години 23 хвилини на день) провело людство в 2024 році в соціальних мережах, порахували у GWI. Збільшується щороку і кількість самих споживачів. Це означає, що соціальні мережі стали особливо важливими для просування персонального бренду та бізнесу.
Більшість користувачів соціальних мереж відвідують платформи, щоб «знайти контент»: статті, презентації, надихаючі матеріали, нові ідеї та пізнавальні відео. Ще суттєва причина “зависання” у мережі - розважальний контент. А понад 40% людей різного віку досліджують в Інтернеті бренди. Тож, згідно зі світовою статистикою, найбільше часу користувачі соцмереж через додатки проводять у YouTube, ТikTok, Facebook, WhatsApp, Instagram. LinkedIn на 12 місці. Більш детально по країнам розповім трохи далі.
Але «найефективніший» вибір для просування залежатиме від різних факторів, таких як аудиторія, цілі та типи повідомлень. Тож, на прикладах розберемо особливість кожної популярної платформи і їх важливість у окремих країнах.
LinkedIn, персоналізація і взаємодія. Українка Вікторія Рєпа співзасновниця та CEO стартапу про здоровий спосіб життя займає перше місце серед найпопулярніших жінок у LinkedIn, вона має 326 тисяч підписників. Вікторія успішно використовує цю платформу для просування себе і своїх продуктів. Будує сильний персональний бренд через регулярні пости, які розкривають її досвід в управлінні компанією, масштабування бізнесу та розширення міжнародних ринків.
Коли ми говоримо про зміцнення персонального брендингу, то на першому місці - це LinkedIn. На платформі зареєстровані понад 900 мільйонів користувачів з різних секторів, серед яких багато ключових осіб, що приймають рішення. 84% фахівців з комунікацій кажуть, що LinkedIn — частина їхньої стратегії з розвитку. Загалом половина опитаних PR-менеджерів компанією Muck Rack назвали LinkedIn пріоритетною соціальною мережею. Тому B2B-взаємодії на LinkedIn однозначно ефективні. Проявленість на професійній платформі підвищує довіру до компанії та її лідерів, що є особливо важливим на глобальному рівні, де конкуренція велика, а клієнти та партнери цінують прозорість та експертність.
Це саме та мережа, де доцільно писати статті, аналітичні звіти та дослідження, що стосуються їхніх продуктів або індустрії загалом. Такі матеріали підвищують експертний статус компанії чи персони, демонструють залученість у розв'язання актуальних проблем галузі. Також LinkedIn дозволяє розширювати мережу контактів на міжнародному рівні. Топ-менеджери можуть легко встановлювати відносини з колегами з різних країн, а це сприяє масштабуванню бізнесу і залученню нових клієнтів на нових ринках.
Тож, якщо одна з цілей - формування особистого бренду чи репутації компанії, створити експертність, поділитися досвідом, інсайтами, LinkedIn - must have у комунікаційній стратегії.
TikTok та вірусний контент. Мережа має унікальний алгоритм, який дозволяє новим або невеликим акаунтам стати вірусними без необхідності мати велику аудиторію. Алгоритм TikTok підбирає контент відповідно до інтересів користувачів, дозволяючи відео швидко розповсюджуватися серед мільйонів глядачів.
Головна відмінність соціальної мережі від інших - динаміка. Наприклад, завдяки гумористичному контенту, мемам та актуальним новинам, зробленим у розважальному форматі The Washington Post змогли привернути молоду аудиторію через TikTok. Хоча це традиційне медіа, вони переосмислили свою стратегію, щоб бути цікавим новому поколінню. До того ж, це хороша тактика у боротьбі з дезінформацією.
А ще TikTok стимулює участь аудиторії через челенджі, хештеги та тренди. Бренди можуть створювати власні вірусні короткі відео, які користувачі повторюють, створюючи лавиноподібне поширення контенту. Інтерактивність та залученість споживачів допомагають посилити бренд і підвищити його впізнаваність. Наприклад, британський бренд спортивного одягу Gymshark активно використовує TikTok для взаємодії зі своєю аудиторією. Вони розвивають популярність за допомогою інфлюенсерів і створюють вірусні челенджі, які привертають увагу молоді.
Під час глобалізації свого бренду, варто пам’ятати, що контент слід адаптувати для різних ринків. Це легко зробити за допомогою інфлюенсерів або локальних кампаній, при цьому залишатися вірним своїм цінностям та автентичності.
Instagram та інфлюенс-маркетинг. Сила цієї платформи, як на мене, в можливості створювати сторітеллінг. Це як читати книжку з візуалізацією. Тут є все: і зав’язка, і розвиток дії, і кульмінація, і, звичайно ж, результат. Функціонально - ідеально підходить для створення інтригуючих серій повідомлень, запуску нових продуктів або розповідей про події в реальному часі, що створює відчуття "особливості" для користувачів.
Instagram об'єднує понад 2 мільярди активних користувачів у всьому світі, що робить його потужним інструментом для досягнення цілей. І цікаво те, він також універсальний для розвитку як персонального бренду, компанії, так і для неприбуткових організацій. Втім, основне, що варто пам’ятати - бажано не дублювати контент з вищезгаданих мереж. Щоб створити якісний контент, потрібно над цим працювати.
Сторінку бренду Daniel Wellington можна взяти за приклад вдалої комунікативної кампанії. Бренд активно заохочував своїх клієнтів публікувати фотографії з годинниками в Instagram, використовуючи хештег. Компанія регулярно репостила найкращі фото, що створювало відчуття залученості та спільноти серед покупців. Це допомогло бренду отримати органічний контент та підвищити довіру до продукту. Інфлюенсери часто публікували у своїх постах персоналізовані промокоди на знижку, що мотивувало їхню аудиторію здійснювати покупки. Це було потужним інструментом для стимулювання продажів та відстеження результатів співпраці з конкретними інфлюенсерами.
Локальні точки дотику. Вибудовуючи комунікаційну стратегію для персонального бренду, прибуткової чи неприбуткової (NON-Profit) компанії, варто проаналізувати локальний ринок на взаємодію із соцмережами. Для кожної країни стратегія різнитиметься, тому що одна і та ж соцмережа використовується з абсолютно різних причин, наприклад, для бритаців, нідерландців чи німців. Проаналізуймо детальніше.
В Україні найпопулярніший серед користувачів TikTok. Динаміка, швидкість, короткі кліпи і тексти - це те, що “заходить” українцям за характером і сприйняттям реальності. TikTok має простий алгоритм, що швидко підбирає цікаві відео. Він не вимагає від користувачів багато зусиль – достатньо гортати стрічку й отримувати контент. Українці люблять гумор, і ця соцмережа стала майданчиком для мемів, жартів та легкого контенту.
Далі за популярністю Facebook. Його полюбляє старша аудиторія – багато українців 30+ звикли до Facebook як до основного джерела новин і спілкування. Мережа залишається головною платформою для пошуку роботи, житла, обговорень і волонтерських ініціатив. Ще українці активно читають аналітику, блоги експертів і дискусії у Facebook, що робить його, між іншим, важливим інструментом інформаційної війни.
Instagram поступається Facebook у популярності за статистикою, але для українців ця платформа більше про стиль життя, фото та бренд-контент, але без глибоких обговорень.
LinkedIn тільки набирає обертів серед українців. Це пов’язано зі збільшенням комунікації із закордонними ринками і слідування основному тренду 2025 року - розвиток персонального бренду.
У Великобританії ж LinkedIn лідирує за популярністью. Це пов’язано із тим, що нація одноосібна. Вони об’єднуються навколо спілкування з однодумцями з користю та завжди у пошуках мотивації у соцмережах. А ще вони дійсно вибудовують свій унікальний нетворк. Потім йде Facebook, Instagram та TikTok.
До фанатів LinkedIn також належать нідерландці. Справа у тому, що Нідерланди мають сильну бізнес-культуру, де кар’єрні можливості залежать від професійних навичок, досвіду та нетворкінгу. LinkedIn – це платформа, яка підтримує ці цінності. Окрім того, професіонали активно ведуть профілі, а рекрутери компаній шукають кандидатів саме там.
Далі серед населення популярні Х (колишній Twitter), Instagram, Facebook. А от TikTok восьмий у рейтингу. На відміну від країн, де Instagram і TikTok є інструментами для особистого PR, у Нідерландах люди не схильні виставляти своє життя напоказ. Вони більше зосереджені на компетентності, ніж на візуальному іміджі.
У Швеції все стандартно - найпопулярніші Facebook та Instagram. Через ці соцмережі люди транслюють простоту, природність і баланс у житті. Коротко - лайфстайл. Але LinkedIn також приділяється велика увага. Шведи працюють якісно і ефективно, але дотримуються часових рамок. TikTok та на п’ятому місці. Це пояснюється тим, що TikTok найпопулярніший розповсюджувач дезінформації. А шведи ще зі школи навчаються фільтрувати і аналізувати інформаційний потік. Крім того, у скандинавів концепція життя будується навколо lagom - філософія найнеобхіднішого, гармонії життя та часу на саме життя.
Іспанці ж фанати Instagram. Про що це говорить? Іспанці - візуали. Для них важлива картинка, історія, життя як воно є, сімейні цінності, людські якості. Потім вже якісь соціально-важливі питання на Facebook та успішний успіх у LinkedIn відповідно. Ця нація не пов’язує соціальні мережі з роботою та досягаторством.
Instagram лідирує за кількістю користувачів і у Німеччині. Для культури цієї країни важлива приватність, але німці споживають якісний та естетичний контент – подорожі, дизайн, екологію, лайфстайл. Instagram дозволяє спостерігати за трендами без надмірного втручання в приватність. Молоді німці більше орієнтовані на глобальні тренди. Для них Instagram – це про знайомство з новими ідеями, культурами та впливовими особами.
Далі у рейтингу Facebook та TikTok. Facebook у Німеччині став більше утилітарним інструментом (має практичну користь).Тут люди об’єднуються у групи і спільноти, читають місцеві новини та оголошення, старші користувачі (бумери, наприклад) залишаються у соцмережі для спілкування. У Німеччині багато дискусій щодо захисту даних у TikTok. Через це Instagram здається більш "безпечним" і звичним варіантом. А от LinkedIn на шостому місці. Це говорить про те, що німці досі не пов’язують соцмережі з роботою.
Об’єднує всі країни за найбільшою кількістю споживачів - YouTube. Але і підходи до створення контенту для цієї мережі відрізняються своїми масштабами та вартістю.
Підсумовуючи, зрозуміло, що соціальні мережі дозволяють брендам зосередитися на вузькоспеціалізованих міжнародних ринках через таргетовану рекламу, роботу з мікроінфлюенсерами та створення унікального контенту. Ці інструменти дають змогу ефективніше залучати нішеві аудиторії, адаптуючи повідомлення до їхніх потреб. І це є вирішальним фактором у конкурентних умовах.
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук вчора о 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко вчора о 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк вчора о 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко вчора о 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Єврейська спадщина під вогнем війни в Україні Олег Вишняков 19.02.2025 13:36
- Мюнхенський холодний душ: Європа нарешті прокидається Галина Янченко 18.02.2025 23:36
- Антитренди в комерційному дизайні інтер'єру Алеся Карнаухова 18.02.2025 16:50
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року Оксана Захарченко 18.02.2025 16:32
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника Віталій Жадобін 18.02.2025 12:59
- Як українські підприємці рятуватимуть бізнес у 2025 році Віктор Андрухів 18.02.2025 10:18
-
Ми можемо обійтися без США. І навіть перемогти. Але за двох умов
Думка 3922
-
Трамп відкрив "другий фронт" – без нас. Чим переговори США і Росії загрожують Україні
3494
-
Польща розробила два сценарії для мігрантів з України на випадок закінчення війни
Бізнес 3250
-
Верховний суд уперше скасував запроваджені Україною персональні санкції
Фінанси 2425
-
У 16 областях України впроваджують "частковий карантин" – про що йдеться
Життя 2292