Україна до, і після "Майдану"
Майдан увійде в історію, але його уроки повинні наблизити владу до людей і зробити її відповідальною
30 листопада бійці спецпідрозділу "Беркут" оточили кількасотень молодих людей, які мирно протестували проти зриву владоюєвроінтеграційного курсу України, і брутально побили їх. Після цихподій, кількість людей на Майданізростала щохвилини. І тепер, нас вже не сотні і навіть не тисячі, нас - мільйон. І незважаючи на те, щопровокатори придумують різні способи дискредитації Майдану, народ продовжуєбрати участь у мирних акціях протесту. Це свідомі, організовані, небайдужі до майбутнього своєї країни громадяни,які зуміли піднятися над безпросвітною буденністю. Це виявилося чи не єдиноюможливістю щось змінити в країні, можливістю бути почутими.
Чому українці вийшли на Майдан?
Початок Євромайдану був досить спонтанним. Ми прийшли туди першийраз для того, щоб наша влада підписала Угоду про асоціацію з ЄС. І це була нашаосновна мета. Без жодних політичних гасел, без партійних прапорів, без політиків, а за ідею. Жоден мітингувальник не закликав до поваленняіснуючого режиму, до зміни влади і проведення виборів, люди просто хотіливисловити свій вибір, щоб їх почули і прислухалися до їхньої думки. Але несталося…
До 29 листопада в Україні було достатньодій влади і опозиції, які не задовольняли суспільство. З боку влади – цинічне ізухвале заробляння на бюджетних коштах, знищення середнього і малого бізнесу,падіння економічних показників. З бокуопозиції - порожні заяви, які демонстрували її слабкість і примарність.
З одного боку, влада не звертала увагина думку людей та їхні потреби, а з другого боку - опозиція, яка декларувалаборотьбу та імітувала свою активнудіяльність, давала представникам влади реалізувати свої плани.
Питання мови, освіти, культурної спадщини, податкового і соціального забезпечення, пенсійної реформи, – були реалізовані владою на власний розсуд. Невдалідві спроби відставки уряду Азарова блокуванняроботи Київської міської ради, запровадження персонального голосування упарламенті і врешті – несвоєчасна постановка питання про звільнення Тимошенко, призвелидо розчарування у партійних лідерах. Українці тихо протестувати.
Події, які сталися в ніч на 30 листопада,стали тою іскрою, яка об’єднала українців в бажанні щосьзмінити. Без політиків і брехні. Громадянське суспільство, яке знищувалося вУкраїні протягом останні десятиліття Майдан відродив.
Проте, настане момент, коли Майдан розійдеться. Віриться,що переможе здоровий глузд. І тут важливо, щоб громадяни і політикипроаналізували все що відбулося і зробили правильні висновки. Зокрема:
1. Особи, які дали команду застосувати силуі застосували її проти мирних громадян,мають понести відповідальність.
2. Політики мають припинити свої внутрішньопартійні ігриі почати виконувати обіцянки дані народуУкраїни.
3. Політики нарешті мають усвідомити, щовлада дається не на все життя, вона може перейти до опонентів. Як каже народна мудрість: « Не вчиняй з іншим так, як не хочеш, щоб чинили з тобою ».
4. Ми повинні виробити такий принципспівіснування, коли люди, які приходять до влади, виконуватимуть присягу, яку вони дають народуУкраїни, а не вислуговуватимуться перед своїм керівником.
5. Ми повинні прийняти законодавчі акти,які б дозволили громадам впливати на владу, не лише під час виборів, але йтоді, коли громада бачить неадекватність дій представників влади.
Майдан увійде в історію, але його уроки повиннінаблизити владу до людей і зробити її відповідальною.
«Ми повинні стати рабами законів, щоб стати вільними»,- казав Цицерон. Але закони ці мають бути спрямовані на розвиток суспільства, ане збагачення окремих персоналій. Бо знову буде Майдан. Але це буде завтра…
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411