Наша пісня гарна й нова, призначаєм збори знову…
Адвокатське самоврядування - це гарантоване державою право адвокатів самостійно вирішувати свої внутрішні питання. Та чи насправді є таке право у кожного адвоката?
Пісня може у когось й нова, однак – методи старі та апробовані: не допустити, порушити, сфальшувати.
Отже, якщо ви – київський адвокат, то маєте отримати повідомлення про те, що 31 жовтня цього року проводяться «порайонні» збори адвокатів для обрання делегатів на Конференцію. Конференція має статус звітно-виборної та призначена на 7 листопада 2021 року.
З огляду на велику кількість адвокатів міста Києва та порядок денний, стає зрозумілим, що така Конференція є досить визначальною подією на найближчі роки.
Та адвокатам, що «працюють у полях», зась перейматись – все давно вирішено до них, без них і не для них. Не секрет, що діяльність РАУ/НААУ аж ніяк не можна назвати позитивною. Може в комітетах ВРУ (не зважаючи на чисельні звернення європейських експертів) стверджують, що все добре, й усі адвокати просто завмирають від щастя бути під керівництвом РАУ/НААУ. Ми то з вами знаємо, що діяльність РАУ/НААУ не тільки не допомагає (та хоч би не заважали! – в приватних бесідах кажуть адвокати), а й під час є досить дороговартісною для адвокатів. Не тільки через внески та незрозуміле «підвищення кваліфікації», яке (до речі) не передбачене профільним Законом. Один з поширених методів РАУ/НААУ приборкання норовливих (читай – вільнодумаючих та прогресивних) адвокатів - позбавляти їх права здійснювати діяльність та утримувати себе й свою родину.
Чи таку адвокатуру ми мріяли створити? Звісно – ні! Та й змінити цю парадигму можливо виключно через внесення змін до профільного Закону.
Однак, реалії сьогодення, пов’язані із край важкою ситуацією із пандемією Ковід-19, підказали адвокатам цікавий та цілком законний шлях участі у самоуправлінні. Тож, ми з вами, шановні Колеги, маємо чудову нагоду прийняти участь у таких відповідальних заходах, як збори та Конференція адвокатів міста Києва. Адже – як ніяк, та у профільний Закон закладено чіткі засади адвокатського самоврядування, серед яких:
- принцип виборності;
- принцип гласності;
- принцип підзвітності.
Ба більш, враховуючи епідеміологічну ситуацію по країні із захворюванням та внесенням багатьох областей до ризикової «червоної зони» (усі визначення можна побачити у Постанові КМУ №1236), РАУ/НААУ була просто зобов’язана запровадити електронну участь у голосуванні. З будь-яких питань! Додайте до цього космічну вартість ведення Єдиного реєстру адвокатів України, вже давно можна було запровадити сучасні опції електронного голосування та гарантувати РЕАЛЬНЕ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ кожного адвоката з питань, що стосуються адвокатури. В цьому виключно одні плюси - заощаджуються кошти, час та зберігається здоров’я кожного адвоката.
А розпочати процес електронного голосування можна в режимі відеоконференції та з використанням засобів електронного зв’язку. Варіантів багато, й усі вони є технічно доступними для великої київської спільноти адвокатів.
Й не потрібно буде витрачати кошти на оренду приміщень та ризикувати захворіти (адже – у кожному районі Києва адвокатів не 30-50 осіб, як на те орендуються приміщення для зборів). Не потрібно буде адвокатам вишукувати час на участь у зборах та Конференції. Не потрібно буде стояти перед вибором – інтереси клієнта/родини/особистий час чи участь у зборах та Конференції. Врешті-решт – зберегти здоров’я
Зрозуміло, що таким чином враховується голос кожного адвоката – і це ризик. Ризик для тих, хто «навічно» засів в органах адвокатського самоврядування на досить пристойних зарплатах і не хоче повертатись до роботи «у полях». Тому, їх головна мета проведення найближчої Конференції – не допустити змін. Ми ж з вами розуміємо, що час змін вже давно настав, голос кожного адвоката (який своєю працею утримує верхівку адвокатури) має бути почутий, має бути врахований. А здоров’я кожного адвоката має бути захищеним.
Інакше, для чого ж тоді у профільному Законі закладено такі змістовні принципи?
П.С. Отже, при бажанні бути почутим керівництвом РАУ/НААУ, Ви можете:
1. узяти за основу дане звернення;
2. роздрукувати, підписати, сканувати звернення;
3. направити його на офіційну адресу РАУ/НААУ [email protected];
4. сподіватись на те, що РАУ/НААУ врахує інтереси своїх членів.
Голові Ради адвокатів України-Національної
асоціації адвокатів України Ізовітовій Л.П.
Шановна Лідіє Павлівно!
На офіційну електронну адресу адвоката, зазначену в Єдиному реєстрі адвокатів України мені надійшло повідомлення про призначення зборів адвокатів міста Києва для обрання делегатів на звітно-виборчу конференцію адвокатів міста Києва, що призначені на 31 жовтня 2021 року.
Я усвідомлюю значення цієї події для дійсного волевиявлення кожного адвоката в оцінці роботи і формування відповідального складу органів адвокатського самоврядування міста Києва, і заявляю про своє бажання прийняти участь як у зборах, так і конференції адвокатів.
Одночасно я усвідомлюю, що в умовах піку пандемії, встановлення суворих обмежувальних заборон щодо масових заходів і умов їх проведення, згідно рішення Уряду, направлених на збереження здоров’я населення, з урахуванням того, що, наприклад, на районних зборах адвокатів у місті Києві зазвичай присутня велика кількість адвокатів, приблизно 1000 адвокатів у кожному районі, з метою дотримання санітарно-епідеміологічного режиму, прошу забезпечити умови для участі адвокатів, які виявили таке бажання, зокрема, особисто мене, можливістю прийняти участь у роботі зборів адвокатів міста Києва в режимі відеоконференції та засобами електронного зв’язку.
Повідомляю, що буду перебувати на постійному зв’язку за вказаною електронною адресою, а саме __________@_______, та за вказівкою РАУ-НААУ маю можливість приєднатись до відеоконференції в будь-яких електронних системах, визначених РАУ.
Впевнений, що Ви особисто і органи адвокатського самоврядування прикладуть максимальні зусилля для того, щоб голос кожного адвоката прозвучав і був почутий на святі адвокатського самоврядування.
З повагою, ______________ /___________________/ «___» _______ 2021 р., м. Київ
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов вчора о 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов вчора о 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін вчора о 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч вчора о 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов вчора о 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда 17.12.2024 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко 17.12.2024 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко 17.12.2024 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов 17.12.2024 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак 17.12.2024 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін 17.12.2024 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 25625
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 14457
-
"Екстрений крок": Польща починає продавати вершкове масло зі стратегічних резервів
Бізнес 5231
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4389
-
Як працюватиме школа без вчителів
Думка 3651