Просто втомився від демагогії
Довго не хотів долучатися до розмови про питання мови. Але останнім часом те, що відбувається навколо цього питання, починає нагадувати погану гру художнього гуртка.
Довго не хотів долучатися до розмови про питання мови. Але останнім часом те, що відбувається навколо цього питання, починає нагадувати погану гру художнього гуртка.
Не менш дев'яносто відсотків повідомлень присвячені питанню на якій мові розмовляти депутатам, чиновникам, фахівцям. Про зміст розмов кажуть десять відсотків. Це нагадує театр абсурду. Час кричати "Караул, грабують!", але виявляється важливо, якою мовою кричати. Якщо кричати російською мовою, то це означає "Заслужив". А якщо кричати українською мовою, то "Патріот та борець з режимом".
Але ж дійсно "КАРАУЛ!".
Треба щось робити реальне. Невже економічні інструменти можуть бути запропоновані тільки українською мовою? Це означає, що Україна передрікає себе на те, що не може залучити грамотних економістів, фінансистів, технічних фахівців для роботи в Україні. Праці на рівні Держави, а не у приватному бізнесі. Тому все одно, хоч тунгус, головне голова була б на місці.
Фахівець, який пояснює свою позицію однією з шести офіційних мов Організації Об'єднаних Націй, не буде "почутий" тільки тому, що він не розмовляє або погано розмовляє українською мовою. Не важливо, що кажуть, головне якою мовою висловлюють свої думки. Панове, це абсурд. Це шлях в нікуди.
Відразу відкидаю звинувачення, що покриваю демагогів українофобів. Будь-які демагоги це не фахівці, хіба що в демагогії.
Відчуття, що велика частина влади та опозиції не можуть запропонувати суспільству нічого крім цієї надуманої "гри про мову". Але суспільство хоче жити в сучасній, безпечній країні, що розвивається, і мати гідний рівень життя. Мені шкода, що "слуги народу" витрачають час і гроші народу на з'ясування мовного питання. Постійно його загострюючи для нівелювання економічних питань суспільства до влади.
Потрібно визначити пріоритети. Неконкурентна економіка, падіння рівня життя, погіршення безпеки громадян, правове беззаконня, погана екологія - це пріоритети.
Якщо знайдеться "іншомовний", який чітко розповість і навчить, що і як робити для виходу з ситуації, то важаю, в цьому випадку треба поставити десяток перекладачів до того запрошеного фахівця для тих, хто не хоче "розуміти" сказане. Чи треба продовжувати кричати "Розмовляй українською"? Або слухати тих, які гарно розмовляють українською, але нічого не роблять проти розвалу країни?
Згадую Голову однієї патріотичної організації, який будучи на високій посаді, примудрився розвалити довгостроковий контракт на найдешевший газ для України з азіатської країни. Потім почалася низка дурниць. Я не пам'ятаю вибачень перед народом України від цієї патріотичної організації за свого лідера. А розмовляв він виключно українською, і розумів тільки українську. Перекладача завжди вимагав.
Збиток Україні від одного такого "патріота" дорівнює армії справжніх ворогів. Не треба робити ворогів з громадян України тільки за те, що вони розмовляють мовою своїх батьків. Так вийшло. Час усе розставить на свої місця.
Потрібно об'єднувати суспільство для пошуку шляхів виходу з ситуації, що склалася в країні, у тому числі завдяки демагогам всіх кольорів і відтінків. Об'єднувати всіх, у кого є розум і сили для облаштування Держави, запрошувати і збирати справжніх фахівців у різних галузях економіки, а українська мова не загине, не треба цим спекулювати.
Буде Держава, буде і мова.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411